'Masterplan Renard lekt uit: offensief Anderlecht op til'

door
'Masterplan Renard lekt uit: offensief Anderlecht op til'

Het is ondertussen bijna augustus en bij RSC Anderlecht gebeurde er al heel veel. Maar in het Lotto Park gaat er nog héél veel gebeuren. We geven een blik achter de schermen: wat staat er nog zoal op het programma in deze mercato?

LEES OOK: Waanzin: JPL-clubs verdienen dit enorme bedrag op mercato

Anderlecht zoekt nog 4 à 5 spelers

We lieten eerder deze mercato al weten dat RSC Anderlecht een rechterwinger met snelheid zoekt, liefst een linkspoot. Dat plan is niet gewijzigd. Daarnaast haalden we ook aan dat Paars-Wit overweegt om niet een, maar twee verdedigers te halen. Daar moet één ervaren speler bijzitten, en mogelijk nog een andere speler met doorverkoopwaarde.

In doel vernamen we dat Anderlecht nog een tweede keeper zoekt. Daar zouden ze een huurdeal mét optie tot aankoop overwegen. Mads Kikkenborg mag weg, ook al was hij puur als doelman zeer goed in de voorbereiding. Wellicht willen ze iemand die beter is met de voeten. 

En dan is er nog de aanval. Volgens onze informatie komt er in principe nog een spits bij. Een aanvaller met snelheid en diepgang, wat de interesse in Adriano Bertaccini verklaart. Hij is dé topkandidaat, zoals eerder al verscheen.

Stroeykens ‘anders’ vervangen

Bertaccini zal in principe de vervanger moeten worden van Mario Stroeykens. We horen jullie al luidop denken: dat is toch een heel ander profiel? Klopt. Maar Besnik Hasi speelt met Stroeykens als een soort tweede spits. Hij mag zich wel laten uitzakken, waar hij zich beter in zijn vel voelt. Ondergetekende vindt Stroeykens beter als centrale middenvelder, als hij in de box kan komen. Niet als hij er al staat.

Anderlecht heeft met Thorgan Hazard en Tristan Degreef al creatieve middenvelders die ook het liefst op de ‘10’ spelen, César Huerta is een speler die ook als een soort tweede aanvaller kan spelen. Bij RSCA wil men meer direct voetbal gaan spelen. Daarom moet er snelheid bij: Bertaccini en een winger. Geen onlogische gedachte.

De Brusselse fans mogen dus nog 4 à 5 transfers verwachten in het Lotto Park. Aan uitgaande zijde gaat er nog veel gebeuren. Stroeykens vertrekt zo goed als zeker en hij moet de kassa flink vullen. Ook spelers als Théo Leoni, Mats Rits, Alexis Flips, Thomas Foket, Mads Kikkenborg, Majeed Ashimeru en mogelijk ook Yari Verschaeren mogen/moeten weg. Het worden nog zeer drukke weken.

Gaat RSCA nog zwaar uitpakken?

Meest recent

Westerlo vindt oplossing: dure Bolat heeft nieuwe club

Sinan Bolat heeft een oplossing gevonden voor zijn uitzichtloze situatie. De ervaren doelman stond ...

1
1
Leko pakt uit met verrassende uitspraak over Antwerp

AA Gent neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. Een belangrijk duel om te zien waar beide ...

37
37
Veel werk voor Renard & co: vier héél dringende dossiers

Olivier Renard haalde in een van zijn vorige interviews uit naar Jesper Fredberg. Bepaalde ...

36
36
Toptransfer Zirkzee: droomduo met Rode Duivel?

Ondanks een tegenvallend eerste seizoen en de komst van heel wat aanvallende concurrentie, bleef ...

13
13
De Condé: "Beloofd dat hij nóóit nog in Genk-shirt speelt"

KRC Genk heeft een woelig einde van de mercato achter de rug wat betreft de spits-positie. Tolu ...

68
68
Anderlecht in lastig parket: drie opties voor Stroeykens

Het overwachte vertrek van Jan-Carlo Simic zorgde ervoor dat RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

184
184
'Barça bibbert: Frenkie kan plots exit nemen'

FC Barcelona wil dit seizoen een gooi doen naar de eindzege in de Champions League. Daarvoor rekenen ...

28
28
Club speelt met vuur: steunpilaar naar uitgang gewerkt?

Club Brugge maakt zich op voor een pittige tweede luik van het seizoen. In aanloop daarvan ...

222
222
Vrancken vol emotie na persoonlijk drama: "Ze was er altijd"

Het zijn enorm woelige tijden voor Wouter Vrancken. De coach van STVV doet het geweldig met de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Straffe promotie Saelemaekers, Anderlecht slaat toe'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

196
196
‘Antwerp verrast met groot nieuws over Tribune 2’

Royal Antwerp FC kan bijna afscheid nemen van de stadionperikelen van de afgelopen jaren. The Great ...

330
330
Ruben Van Gucht in shock: 'Naam genoemd in grote drugszaak'

Ruben Van Gucht verscheen de laatste jaren al veelvuldig in het nieuws. Niet alleen omwille van zijn ...

110
110
Deschacht zet Anderlecht-fans stevig op hun plaats

Wouter Vandenhaute is weg bij RSC Anderlecht na aanhoudende kritiek van de supporters. De voorzitter ...

312
312
Boyata sprak met Belgische clubs: “Wraak op Club Brugge”

Dedryck Boyata verween sinds zijn komst bij Club Brugge volledig naar de achtergrond. De afgelopen ...

323
323
Gewezen toptalent droomt van Duivels: 'Beter dan KDB'

Er kloppen heel wat spelers op de deur van bondscoach Rudi Garcia. De concurrentie is dan ook enorm ...

160
160
Tolu Arokodare onthult grote frustratie bij KRC Genk

Tolu Arokodare maakte afgelopen zomermercato een knaltransfer naar Wolverhampton. De Engelse club ...

370
370
Cruciaal statement bij Standard over Homawoo: “Catastrofe”

De wedstrijd tussen KV Mechelen en Standard Luik werd overschaduwd door een angstig moment. ...

227
227
De Condé weigerde fenomenale miljoenenregen

KRC Genk kende een uitstekend zomermercato. Sportief is de kern versterkt en financieel maakten de ...

153
153
Gedurfde zet van Kompany: Bayern-sterren zien rood

Geen rotatie maar een rood licht: Kompany houdt vast aan zijn vaste elf. Gevolg: toppers in de rode ...

136
136
Fink laaiend enthousiast: "Gaat ons veel plezier bezorgen"

Tijden veranderen. KRC Genk trekt zondag als grote favoriet naar RSC Anderlecht en dat is de ...

124
124
Hasi luistert naar Renard/Borguet: "Geen leuke beslissing"

RSC Anderlecht zag een aantal spelers de club verlaten. Besnik Hasi baalde vooral, want hij hoopte ...

232
232
Bizarre deal Anderlecht: "Coucke danst nog op tafel"

RSC Anderlecht dreigde op een verlieslatende zomermercato af te stevenen. Maar de onverwachte ...

576
576
Marseille-fans reageren massaal na debuut Vermeeren

Arthur Vermeeren heeft vrijdagavond zijn debuut gemaakt namens Olympique Marseille. Als invaller ...

146
146
Verhaeghes bomdeal barst: Club volledig door het dak

Club Brugge haalde afgelopen zomer verschillende verse krachten in huis. Voorzitter Bart Verhaeghe ...

655
655
Groot complot in DAZN-soap? Telenet en co reageren

De zevende speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels aangebroken en nog steeds werd geen ...

987
987

Meer sportnieuws