Zondagavond is het zover, dan wordt het Belgische voetbalseizoen op gang getrapt met de supercup. Bekerwinnaar Club Brugge gaat daarin op bezoek bij kampioen Union SG. En dus wordt het uitkijken naar welke basiself coach Nicky Hayen tussen de lijnen zal brengen.
Sowieso zal de opstelling van Blauw-Zwart er anders uitzien dan in de laatste matchen van het voorbije seizoen. Club nam immers al afscheid van verschillende spelers. Naast Chemsine Talbi en Casper Nielsen, zullen vooral Maxim De Cuyper en Ferran Jutgla gemist worden bij de vicekampioen.
LEES OOK: Club komt op oorlogssterkte: twee verse krachten voor Hayen
Club gehavend voor seizoensstartEn de transferperiode heeft onrechtstreeks nog meer invloed op de keuzes van Hayen. Zo zal hij geen beroep kunnen doen op Ardon Jashari. Zoals geweten zit de regenerende 'Speler van het Jaar' al een tijdje verwikkeld in een heuse transfersoap waardoor hij trainingsachterstand opliep. Al is het stilaan de vraag of hij überhaupt nog in actie zal komen.
Voor Bjorn Meijer en aanwinsten Carlos Forbs en Nicolo Tresoldi komt de supercup nog te vroeg, zij hebben nog maar enkele (groeps)trainingen in de benen. Die twee laatsten beginnen mogelijk wel op de bank. Tot slot zullen Hugo Siquet en Gustaf Nilsson ontbreken met blessures. In afwachting van verdere versterking is dat een hele lijst aan afwezigen.
Eén aanwinst, Vetlesen op rechts
En dus zal Hayen op bepaalde plekken moeten puzzelen. Gelukkig kan hij wel nog steeds rekenen op Joel Ordoñez en Raphael Onyedika, van wie een zomertransfer in de sterren geschreven staat. In tegenstelling tot Jashari, worden zij wel gewoon in de basis verwacht. In doel krijgt Simon Mignolet allicht de voorkeur op Nordin Jackers.
Joaquin Seys en Kyriani Sabbe lijken voortbestemd om op de backs te starten. Op het middenveld wordt dan weer de enige nieuwkomer in de basiself verwacht: Ludovit Reis. De meest verrassende naam wordt die van Hugo Vetlesen, die wellicht depanneert op rechts. Tot slot, start Romeo Vermant als diepste man. Al zijn de alternatieven momenteel beperkt.
De verwachte basiself:
Mignolet; Sabbe, Ordoñez, Mechele, Seys; Onyedika, Vanaken, Reis; Vetlesen, Vermant, Tzolis