'Club haalt opgelucht adem: vertrek sleutelpion van tafel'

door
'Club haalt opgelucht adem: vertrek sleutelpion van tafel'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in de kijker gezet. Ook 'Director of Football' werd de voorbije weken gelinkt aan een 'transfer'. Maar een vertrekt lijkt, op korte termijn tenminste, niet aan de orde.

Eind 2023 maakte Club Brugge bekend dat het na jaren van gezamenlijke successen afscheid zou nemen van manager Vincent Mannaert. Om de dagelijkse leiding van hem over te nemen werd Bob Madou gepromoveerd tot CEO. Het uitgebreide takenpakket van Mannaert op sportief vlak werd dan weer opgesplitst in verschillende functies.

Maarten Dedobbeleer ging zich als 'Sports Director' immers bezighouden met de praktische zaken van de sportieve werking. Daarnaast werd met Rigaux opnieuw een gewaardeerde interne kracht gepromoveerd naar een sleuteljob, hij werd namelijk 'Director of Football'. In die hoedanigheid nam hij onder meer het transferbeleid voor zijn rekening.

LEES OOK: Ontslag Vandenhaute onvoldoende: nieuwe acties Anderlecht?

Nu al genoemd bij Feyenoord

En inmiddels heeft Rigaux al behoorlijk indruk gemaakt in deze functie. De transfers van Christos Tzolis en Ardon Jashari, die nadrukkelijk zijn stempel droegen, waren bijvoorbeeld absolute voltreffers. Ook was hij betrokken bij verschillende grote uitgaande deals. Dat goede werk is niet onopgemerkt gebleven.

Zo werd Rigaux onlangs gelinkt aan een overstap naar Feyenoord. Daar zou hij in beeld zijn als nieuwe technisch directeur. De Brugse 'Director of Football' ontkende echter dat er contacten lopen met de Nederlandse topclub. En nu blijkt dat een overstap naar Rotterdam (op korte termijn) helemaal van de baan is.

Niet aan de orde tijdens mercato

Bij 1908.nl, een bekend en doorgaans goed ingevoerd medium met betrekking tot Feyenoord, meldt namelijk dat de zoektocht naar een nieuwe TD voorlopig in de koelkast is gestoken. De Rotterdammers zijn bezig aan een belangrijke transferperiode. Nu plots een personeelswissel doorvoeren op een sleutelpositie, zou de continuïteit aardig kunnen verstoren. Hetzelfde geldt overigens voor Club Brugge. Een vertrek van Rigaux zou er op dit moment nefast zijn. De genoemde bron weet wel dat zijn naam zeker niet definitief van tafel is in de Kuip. Maar als het tot een toenadering zou komen, wordt dat ten vroegste pas na de zomermercato verwacht.

Club Brugge is momenteel de best geleide ploeg in België ...

Meest recent

'Kompany glundert: monstertransfer in 2026'

Bayern München heeft een puike seizoensstart achter de rug en won tot dusver al zijn ...

7
7
'Hoogspanning bij Club: furieuze Verhaeghe grijpt in'

Club Brugge opent komende donderdag zijn campagne in de League Phase van de Champions League. ...

379
379
Terecht rood voor Gent? Deschacht velt duidelijk oordeel

Nadat men in het slot van de transferperiode nog een extra kwaliteitsimpuls had doorgevoerd, wou AA ...

69
69
De Bruyne maakt Italianen wild: "Al die idioten ..."

Aanstaande donderdag is het zover, dan keert Kevin De Bruyne met SSC Napoli terug naar zijn ...

106
106
Ontslag Vandenhaute onvoldoende: nieuwe acties Anderlecht?

RSC Anderlecht kruist zondagavond op eigen veld de degens met KRC Genk. Dat wordt de eerste ...

631
631
Domino ingezet? DAZN bereikt eerste grote doorbraak

De Jupiler Pro League is inmiddels al 7 speeldagen ver, maar nog steeds werd geen akkoord gevonden ...

768
768
Twee debutanten bij Antwerp, Gent start met Skoras

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag weer een interessant duel op het programma. Zo nemen ...

53
53
Voetbalidolen Mbappé onthuld: "Hij was betoverd"

Gedurende zijn periode bij Paris Saint-Germain slaagde Kylian Mbappé er niet in om de ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Drie opties Stroeykens, transferschok Frenkie'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

139
139
Anderlecht-supporters krijgen ferme veeg uit de pan

Het zijn woelige tijden in het Lotto Park. Achter de schermen staat er heel wat te veranderen en ook ...

268
268
Messi zakt pijnlijk door de grond na belachelijke misser

Lionel Messi wordt gezien als één van de beste voetballers aller tijden. De Argentijn ...

52
52
Club Brugge vernederd: Vanaken richt pijlen op arbiter

Club Brugge ging pijnlijk de mist in tegen La Louvière. Blauw-Zwart verloor met het kleinste ...

348
348
Mbappé-onthulling slaat in: pas 4 jaar geleden ontdekt

Kylian Mbappé werd al op heel jonge leeftijd een absolute superster. De flegmatieke Fransman ...

92
92
'Nachtmerrie Union: gigantische domper vlak voor PSV’

Union SG speelde afgelopen seizoen kampioen in de Jupiler Pro League en is dit seizoen te zien in de ...

99
99
Conte verrast Napoli-fans: opvallende woorden over KDB

Napoli is het seizoen uitstekend begonnen. Ook zonder Romelu Lukaku pakten de manschappen van ...

216
216
Hayen huivert: vijf Club-spelers vallen zwaar door de mand

Club Brugge kende een rampavond tegen promovendus La Louvière. De manschappen van Nicky Hayen ...

559
559
Fink laat Anderlecht nu al bibberen en beven

KRC Genk neemt het dit weekend in het Lotto Park op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers zijn de ...

493
493
Ooit dé parel van België: eeuwige belofte in 2026 naar JPL?

De afgelopen jaren braken heel wat Belgen door in het buitenland. Niet iedereen maakte het waar. ...

185
185
Hasi slijpt de messen: "Tijd dat zij opstaan"

RSC Anderlecht moet vanavond aan de bak tegen KRC Genk. Verliezen is uit den boze, want Paars-Wit ...

262
262
Nieuwe beelden van Marc Coucke roepen veel vragen op

Marc Coucke dook deze week plots op in een wel heel onverwachte context. Tussen de turbulentie bij ...

386
386
Heynen komt met héél verrassende transferupdate

Bryan Heynen is al vele jaren de trouwe soldaat bij KRC Genk. Een middenvelder waarop een coach kan ...

404
404
'Stroeykens op breken: Anderlecht zet hem voor aap'

De komedie is pijnlijk omdat ze voorspelbaar is. Anderlecht zegt dat het Mario Stroeykens wil ...

396
396
Degryse ziet twee pijnlijke blunders bij Anderlecht

Olivier Renard en Tim Borguet investeerden sinds zijn komst naar Anderlecht al voor 29 miljoen euro ...

325
325
Mechele geïrriteerd: "Vooral media die daar iets van maakt"

Club Brugge verloor verdiend van La Louvière. Alweer een povere prestatie in de Jupiler Pro ...

178
178
Genk hakt knoop door: opvallende terugkeer op komst?

Bij KRC Genk lieten ze al heel wat goede spelers doorstromen via de academie. De Limburgers hebben ...

466
466

Meer sportnieuws