Zondag opent Union zijn seizoen officieel met de Supercup tegen Club Brugge, maar helemaal op punt staat het elftal van de landskampioen daarvoor nog niet. Eén positie in het bijzonder is drie dagen voor de wedstrijd een knelpunt.
Woensdag rondde Union immers het vertrek af van Anthony Moris, die in de herfst van zijn carrière nog een lucratief contract in Saudi-Arabië mocht tekenen. Daarmee verliezen de Brusselaars wel hun aanvoerder en nummer één onder de lat.
Dat stelt Sébastien Pocognoli voor een probleem, want hij houdt in doel enkel nog Vic Chambaere (22) en Giorgi Kavlashvili (18) over. Die eerste zal zondag wellicht zijn kans krijgen, maar lijkt nog niet klaar om het volle gewicht als eerste doelman te dragen.
LEES OOK: 'Spitsencarousel bezorgt Union megatransfer'
Union wou banden met Brighton aanhalenUnion is dus op zoek naar een nieuwe keeper. Het Nieuwsblad weet dat ze daarvoor proberen om de oude banden met Brighton nog eens aan te halen. Met Tony Bloom deelden de clubs enkele jaren een hoofdaandeelhouder. In die periode maakten spelers als Percy Tau, Kaoru Mitoma en Simon Adingra op huurbasis grote sier in het Dudenpark.
Union zou bij de voormalige grote broer gepolst hebben naar Carl Rushworth. De 24-jarige doelman maakte de voorbije jaren indruk tijdens uitleenbeurten aan Worthing, Walsall, Lincoln City, Swansea en Hull City. Hij maakte ook een tijdlang deel uit van de kern van Jong Engeland.
#UnionSG informeerde naar Carl Rushworth van #BHAFC, maar een deal is zeer onwaarschijnlijk. De zoektocht naar een nieuwe keeper gaat voort. Lees meer @nieuwsbladsport.
— Pieter-Jan Calcoen (@PJCalcoen) July 17, 2025
Zoektocht gaat verder
Doorbreken bij Brighton lukte echter nog niet. Rushworth is er momenteel slechts derde keeper na Bart Verbruggen en Jason Steele en dus hoopte Union een slag te kunnen slaan. De kans zou echter zeer klein zijn dat Rushworth zou neerstrijken.
Union lijkt zijn zoektocht naar een nieuwe nummer één dus verder te moeten zetten. De kans lijkt wel groot dat die uiteindelijk uit het buitenland zal komen. Belgische doelmannen lijken er momenteel niet in beeld te zijn.