Terwijl verschillende Premier League-clubs al begonnen zijn met de voorbereiding, genieten de spelers van Manchester City FC momenteel van een welverdiende vakantie. Jérémy Doku maakte van die gelegenheid gebruik om terug te keren naar zijn roots in Ghana. Daar wachtte hem een uniek bezoek.
De pijlsnelle flankaanvaller heeft een bijzonder lang seizoen achter de rug. Met Manchester City en de Rode Duivels werkte hij sowieso al een propvol programma af. Daar kwam ook nog eens het WK voor clubs, waarin Doku een goede beurt maakte, bovenop. Maar nu kan hij eindelijk wat gas terug nemen.
Al zit Doku ook tijdens zijn vakantie niet stil. Zo kondigde de Rode Duivel onlangs aan dat hij zijn eigen Youtube-kanaal begint. Daarin wil hij aan de hand van videomontages een impressie geven van zijn leven op en naast het veld. De eerste aflevering verschijnt eind deze maand online.
LEES OOK: Onana en Doku gaan viraal met groot nieuws
Koninklijke zegenDaarnaast maakte de 23-jarige van zijn vakantie gebruik om naar Ghana te reizen. Doku werd zelf in België geboren en groeide hier ook op, maar zijn ouders zijn uit Ghana afkomstig. Dus besloot de aanvaller om terug te keren naar zijn roots. Het was naar eigen zeggen alweer 17 jaar geleden dat hij Ghana nog eens bezocht.
Jeremy Doku visits Ghana, the homeland of his parents, and meets the King of the Ashanti people. 🇬🇭👑
— Plaantik (@Plaantik) July 15, 2025
The Ashanti Kingdom is one of the most historic and influential kingdoms in West Africa. pic.twitter.com/3qeEv9iM2v
Ghanaian/Belgian and Manchester City footballer @JeremyDoku, accompanied by his family, including his parents, siblings and wife, paid a courtesy visit to Asantehene at the Manhyia Palace
— Manhyia Palace (@ManhyiaPalace) July 15, 2025
The family was led by Akosua Dentaa Amoateng MBE, as they paid homage to the King. pic.twitter.com/PrXB3pdYNk
Tijdens die trip stond een uniek bezoek op het programma. Zo mocht hij op visite bij de Asantehene, de heerser van het Ashanti-koninkrijk in Ghana, Otumfuo Osei Tutu II. In traditionele klederdracht ontving Doku een zegen van zijne majesteit. De voetballer bedankte hem door zijn truitje van bij City te schenken.
Balletje trappen op lokaal toernooi
De Rode Duivel trok daarnaast ook naar het ouderlijke huis in Accra, vervolgens tekende hij present op een lokaal voetbaltoernooi. Doku bekeek er enkele wedstrijden en deelde medailles uit aan de winnaars. De aanvaller kon het uiteraard ook niet laten om zelf een balletje mee te trappen. Hij beloofde de vele aanwezigen ook dat hij op regelmatigere basis zal terugkeren naar Ghana. Ondertussen zit zijn verlofperiode er wel bijna op. Zo zou hij volgende week terug verwacht worden in Engeland.
Jeremy Doku playing street football ⚽ in Ghana 🥰 pic.twitter.com/UuvJnXPZHe
— The Guy (@FootballStage_1) July 15, 2025
Jeremy Doku main tarkam buat nambah penghasilan.pic.twitter.com/XACJo3IIPN
— Cityzens Indonesia (@CityzensIDN) July 16, 2025