'Zware concurrent Coosemans: Anderlecht klopt aan bij kampioen'

door
'Zware concurrent Coosemans: Anderlecht klopt aan bij kampioen'

RSC Anderlecht begint deze week aan de laatste rechte lijn richting de start van het nieuwe seizoen. Maar de Brusselaars zijn nog niet klaar met hun werk op de transfermarkt. Zo wordt nog volop gezocht naar een nieuwe (reserve-)doelman.

Ongeveer een jaar geleden was Paars-Wit op zoek naar een opvolger voor de vertrokken Kasper Schmeichel. In afwachting daarvan kreeg Coosemans, al enkele seizoenen in dienst als reserve-doelman, zijn kans als tijdelijke nummer één. Hij deed het echter dusdanig goed dat RSCA de zoektocht naar een nieuw sluitstuk staakte.

Dat bleek een goede beslissing. Coosemans was één van de weinige spelers die op constante basis een aanvaardbaar niveau haalde. Meermaals hield hij de ploeg recht. De doelman werd door de fans dan verkozen tot 'Speler van het Seizoen'. En ondertussen vertolkte hij ook een belangrijke rol binnen de kleedkamer.

LEES OOK: 'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Doublure voor Coosemans

Hoewel hij in de voorbije weken even aan een vertrek werd gelinkt, is inmiddels duidelijk dat Anderlecht zal doorgaan met Coosemans als nummer één. Wel is het de bedoeling om een nieuwe doublure voor hem aan te trekken. In het voorbije seizoen werd die rol vertolkt door Mads Kikkenborg. De Deen mag/moet immers beschikken.

Anderlecht mikt immers op een profiel dat meer richting Coosemans neigt: een doelman met de nodige (uit)voetballende kwaliteiten. Kikkenborg toonde zich een goede lijnkeeper, maar presteert ondermaats met de bal aan de voet. En dus wordt de markt afgespeurd naar een geschikte optie. Daarvoor zou men nu in Portugal zijn beland.

Buitenkans bij Portugees kampioen

Zo meldt Record dat Anderlecht heeft aangeklopt bij Sporting CP voor Franco Israel. De 25-jarige Uruguayaan is bij de Portugese kampioen weggezakt in de pikorde na de komst van Rui Silva en zou zijn zinnen hebben gezet op een andere uitdaging. Sporting is alvast bereid om mee te werken aan een transfer en heeft ook een prijskaartje vastgelegd: zo zou de doelman om en bij de 5 miljoen euro moeten kosten. De eerste contacten zouden dan ook al gelegd zijn. De vraag is evenwel of Israel zich bij Anderlecht zou schikken in een rol als doublure voor Coosemans. Bovendien heerst er stevige concurrentie van het Italiaanse Torino.

Coosemans blijft de juiste keuze als nummer één ...

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

49
49
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

121
121
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

75
75
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

66
66
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

140
140
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

289
289
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

123
123
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

304
304
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

109
109
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

167
167
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

153
153
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

602
602
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

148
148
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

221
221
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

104
104
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

336
336
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

294
294
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

350
350
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

255
255
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

266
266

Meer sportnieuws