'FIFA-plan zet Jupiler Pro League op stelten'

door
'FIFA-plan zet Jupiler Pro League op stelten'

De wereldvoetbalbond FIFA wil een aantal maatregelen doorvoeren om de spelers van meer rustmomenten te voorzien. Eén van de voorstellen is om tussen alle wedstrijden een marge van minstens 72 uur door te voeren. En dat zou ook voor het Belgische voetbal zware gevolgen hebben.

In de voorbije weken en maanden kwam er heel wat kritiek op de FIFA. Voorzitter Gianni Infantino en zijn kornuiten hadden immers het vernieuwde WK voor clubs doorgedrukt. Een toernooi waar niemand echt op zat te wachten. De deelnemende ploegen werden echter gepaaid door een ongeziene prijzenpot.

Dat kon de kritiek van de spelers evenwel niet verstommen. Zij moesten na een lang en slopend seizoen weer vol aan de bak, terwijl hun lichamen nood hebben aan voldoende rust. Zeker de zomers zonder grote internationale toernooien zijn daarvoor ideaal. Maar het WK voor clubs gooide dus roet in het eten.

LEES OOK: Voetbal naar de vaantjes: Knallende ambras bij FIFA-bobo’s

Overleg met spelersvakbonden

Uiteindelijk besloot de FIFA in dialoog te gaan met enkele spelersvakbonden. De grootste, FIFPro, werd daar opvallend genoeg niet in betrokken. Maar de wereldvoetbalbond maakte zich wel sterk dat het maatregelen zal doorvoeren om de fysieke belasting van de spelers te doen afnemen.

Een minder druk gevulde kalender zou de meest logische oplossing zijn. Daar zorgt echter ook voor minder inkomsten en daar wil de FIFA uiteraard niet van weten. Dus werden enkele andere voorstellen gelanceerd. Eén van de meest opvallende is een verplichte marge van minstens 72 uur tussen alle officiële wedstrijden.

JPL-wedstrijden op maandag

Indien dat voorstel wordt omgezet in een vaste regel, zou dat zware gevolgen hebben voor de kalender. Ook in de Jupiler Pro League, zo meldt Het Laatste Nieuws. De Belgische ploegen die op donderdag in actie komen in de Europa en Conference League, zouden dan pas ten vroegste op maandag weer aan de bak mogen.

Bijgevolg zouden dus maandagavondmatchen georganiseerd moeten worden, wat in België sowieso een gevoelig punt is. En vermits er doorgaans meerdere Belgische clubs op donderdagavond Europees spelen, zouden er zelfs tot vier competitiewedstrijden op maandag gespeeld kunnen/moeten worden. Wordt dus ongetwijfeld nog vervolgd.

Competitievoetbal op maandagavond ...

Meest recent

'Belangrijke dag op komst in soap rond Jashari'

Er liggen heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge, maar geen dat zoveel losmaakt als dat ...

127
127
'PSV heeft meteen volgend Belgisch goudhaantje klaarstaan'

Het lijkt erop dat PSV straks een pak minder Belgisch zal kleuren. De Nederlandse kampioen neemt ...

10
10
'Charleroi plots volledig los: spits op komst'

Volgende week wacht Charleroi al een eerste belangrijke opdracht, want dan nemen ze het in de tweede ...

25
25
'Verrassende wending: Bakayoko heeft nieuwe club beet'

De voorbije mercato's was Johan Bakayoko telkens hot, maar bleef hij bij PSV. Deze zomer leek een ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Kompany gaat voor Duivel'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

268
268
Achter gesloten deuren: Coosemans verbreekt stilzwijgen

Onder leiding van Besnik Hasi en heel wat nieuwe, jonge spelers wil Anderlecht dit seizoen minimum ...

273
273
'Ajax in shock: topclub met énorme zak geld voor Godts'

Bij Ajax is het alle hens aan dek. De Amsterdammers zoeken naar geld en uitgaande transfers zijn ...

138
138
Charleroi strikt vierde aanwinst bij topclub

Sporting Charleroi verloor toch al wat kwaliteit en het is duidelijk dat Mehdi Bayat en co Rik De ...

38
38
‘Feyenoord bijt zich vast in ‘ongrijpbare’ speler’

Union SG speelde 1-1 tegen Feyenoord, maar de Rotterdammers begonnen later aan de voorbereiding en ...

53
53
Wanhoop nabij? Coucke ziet plots dit drama gebeuren

Gisteren kon u hier al lezen dat Marc Coucke getroffen werd door een lepe oplichtingspoging. De ...

192
192
Union SG slaat stevig toe en kondigt akkoord aan

Bij Union SG zien ze ook deze mercato weer de nodige sterkhouders de club verlaten. Maar de ...

122
122
Tegen de dood aan: Belgische aanwinst maakt je muisstil

Lommel verraste onlangs met de transfer van Ralf Seuntjens. De Nederlander kende een mooie ...

63
63
'Hasi hakt zware knoop door: exit drie middenvelders'

Besnik Hasi gaat een aantal knopen moeten doorhakken. Op het middenveld moet er heel wat volk nog ...

575
575
WK voor clubs: Trump irriteert, Chelsea het noorden kwijt

Het WK voor clubs ligt eindelijk achter de rug. Chelsea heeft het compleet overbodige toernooi weten ...

179
179
Kompany zakt door het ijs: zwaar verwijt bij Bayern

Net als vorig seizoen in de Champions League, vormden de kwartfinales het eindstation voor Bayern ...

282
282
'STVV zet in op twee transfers: weldra witte rook'

STVV was al heel actief op de transfermarkt. De Kanaries zijn nog niet klaar met hun huiswerk, dat ...

199
199
Koopt Club Brugge kat in de zak? "Hij kan er niks van"

Club Brugge zoekt nog naar versterking. De komende dagen en weken mogen de fans nog het een en ander ...

1169
1169
'FIFA-plan zet Jupiler Pro League op stelten'

De wereldvoetbalbond FIFA wil een aantal maatregelen doorvoeren om de spelers van meer rustmomenten ...

873
873
Enrique compléét door het lint: PSG-coach geeft verklaring

Paris Saint-Germain blijkt dan toch niet onklopbaar. De winnaar van de Champions League moest zondag ...

305
305
Coosemans geeft eerste verdict na blessure in oefenpot

RSC Anderlecht rondde afgelopen zaterdag zijn zomerse stage af met twee oefenwedstrijden. In het ...

382
382
'Union verliest steunpilaar: waanzinnige opslag voor Moris'

Union SG had gehoopt dat het behalen van de landstitel een nieuwe leegloop in de zomermercato zou ...

226
226
'Club haalt monster binnen: goalmachine lost alles op'

Club Brugge wil deze zomer de bank breken en mikt op een offensieve sensatie die in Engeland al als ...

2615
2615
'Rashford geeft groen licht voor ophefmakende transfer'

FC Barcelona begint weldra terug met trainen, eind deze maand staat zelfs een Aziatische tournee op ...

141
141
'Nieuwe jackpot KRC Genk: topcoach wil Karetsas'

KRC Genk lijkt erin te slagen om een zomers vertrek van goudhaantje Kos Karetsas te voorkomen. Maar ...

922
922
Jashari-soap loopt compleet fout: rampscenario voor Club?

Club Brugge werkt deze week zijn laatste trainingen in aanloop van de supercup van aanstaande ...

2132
2132

Meer sportnieuws