TRANSFERUURTJE: 'Club biedt enorme som, straffe climax Gent'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club biedt enorme som, straffe climax Gent'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

Jupiler Pro League

Club Brugge drukt door voor de komst van middenvelder Aleksandar Stankovic. Ook Hamburg SV zou de Serviër willen strikken, maar volgens Gazzetta dello Sport staat Club het dichtst bij een akkoord met Internazionale. De Italiaanse vicekampioen zou bereid zijn het Brugse bod van om en bij de 10 miljoen euro te aanvaarden. Maar Inter eist wel een terugkoopclausule en daarover moet nog stevig onderhandeld worden.

Ondertussen lijkt Cyril Ngonge voor Torino FC te kiezen, Club focust zich dus op andere flankaanvallers. Aan uitgaande zijde blijft de soap rond Ardon Jashari verder escaleren. Ook een Engelse club zou zich inmiddels gemeld hebben. Maar de middenvelder bedankte voor die interesse en doet er alles aan om zijn transfer naar AC Milan te forceren.

De Rossoneri mikken bovendien op nog meer spelers in de Jupiler Pro League. Op Archie Brown bijvoorbeeld. AA Gent had nochtans een akkoord met Fenerbahçe over de wingback. Volgens transferexpert Fabrizio Romano vond AC Milan echter ook een overeenkomst aan soortgelijke voorwaarden: een transfersom van om en bij de 8 miljoen euro. Beide clubs zouden nu een privéjet naar België hebben gestuurd. Aan Brown om te beslissen op welke vlucht hij stapt.

RSC Anderlecht wil in de komende weken nog een pak spelers verpatsen. Eén van de jongens die mogen/moeten beschikken, is Majeed Ashimeru. Volgens La Dernière Heure kwam inmiddels ook een bod binnen van het Turkse Anlanyaspor. Maar dat zou de middenvelder zelf geweigerd hebben. Momenteel wordt dan ook naar andere oplossingen gezocht voor de Ghanees.

Standard haalde deze mercato al 9 aanwinsten in huis, nu wil de clubleiding ook spelers van de hand gaan doen. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is Marc Wilmots bereid om maar liefst zes jongens te verkopen deze zomer. Mathieu Epolo, Léandre Kuavita, Moussa Djenepo, Grejohn Kyei en Bosko Sutalo mogen/moeten bij een goed bod sowieso weg en ook de deur van de exit staat op een kier voor Ibe Hautekiet.

KVC Westerlo dreigt één van zijn smaakmakers te verliezen. D.C. United heeft immers concrete interesse in Griffin Yow. De Kemphanen zullen graag meewerken aan een transfer, want de flankaanvaller heeft nog maar een contract van één seizoen. Al zal het eerste bod van 500.000 euro niet voldoende zijn.

Buitenland

PSV heeft vrijdag de komst van Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige flankaanvaller, die voor de nodige miljoenen overkomt van AZ Alkmaar, tekende tot 2030 en treedt zo in de voetsporen van zijn vader Mark van Bommel. Daarmee anticipeert PSV op het vertrek van Noa Lang richting SSC Napoli. Ook Johan Bakayoko is op weg naar de uitgang. Volgens Romano hebben Bournemouth, Leverkusen, Leipzig, Everton en Nottingham Forrest zich inmiddels gemeld. De Belg zou zo'n 20 miljoen euro, bonussen inclusief, moeten kosten.

Bayern München blijft doordrukken voor de komst van Luis Diaz. Volgens Bayern-watcher Christian Falk heeft Der Rekordmeister inmiddels een bod neergelegd van 52 miljoen euro. Of dat voldoende is om tot een akkoord te komen met Liverpool FC, valt voorlopig af te wachten. Wel zou Diaz zelf zijn zinnen hebben gezet op een verhuis naar de Allianz Arena. Eerder werd ook al gewag gemaakt van een persoonlijk akkoord.

Welke ploeg zal het meest versterkt worden deze mercato?

Meest recent

Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

101
101
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

22
22
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

166
166
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

34
34
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

74
74
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

87
87
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

161
161
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

105
105
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

118
118
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

44
44
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

166
166
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

538
538
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

446
446
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

92
92
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

346
346
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1462
1462
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

184
184
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

285
285
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

784
784
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

401
401
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

93
93
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

110
110
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

78
78

Meer sportnieuws