Leko verklapt: deze 2 talenten kunnen AA Gent redden

door
Leko verklapt: deze 2 talenten kunnen AA Gent redden

Voor AA Gent staat de eerste officiële opdracht van het seizoen gepland voor 27 juli, wanneer ze op de openingsspeeldag van de Jupiler Pro League STVV treffen. Ivan Leko heeft dus nog een tweetal weken om zijn ploeg voor het nieuwe seizoen te smeden.

Daarvoor heeft de Kroatische trainer wel nog heel wat werk aan de winkel. In deze fase van de voorbereiding experimenteert hij nog volop, ook omdat de Gentse kern nog niet op punt staat. De trainer vindt dat hij nog héél wat versterking nodig heeft.

LEES OOK: Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Leko onder de indruk van 2 talenten

Dat die versterking op zich laat wachten, heeft echter ook zijn voordelen. Zo krijgen een aantal jeugdspelers momenteel volop de kans om zich te bewijzen. Twee van hen lijken ook goede punten te scoren en te mogen hopen op hun grote doorbraak dit seizoen.

Zo blijkt Leko wel gecharmeerd van Tibe De Vlieger, die het voorbije anderhalf jaar slechts sporadisch mocht invallen. De 19-jarige bleek bij de start van de voorbereiding de primus bij de fysieke testen. "Ik wist niet dat hij die fysieke capaciteiten had", aldus Leko in Het Nieuwsblad. "Dat speelt meteen in zijn voordeel als we een ploeg maken. Ik hou van jonge gasten die intelligent zijn, die dingen snel oppikken."

Kansen voor De Vlieger en El Adfaoui?

Een andere jonkie die zich in de voorbereiding al kon tonen, is Mohammed El Adfaoui. De 17-jarige middenvelder maakte vorig seizoen in de play-offs al zijn debuut. Hij werd onlangs nog beloond met een nieuw contract en definitief doorgeschoven naar de A-kern.

"Mooi profiel, een talent", is ook Leko onder de indruk. "Heeft een goeie linkervoet, spelmaker, speelt verticaal. Fysiek is hij heel goed voor zijn leeftijd. Ik ben aangenaam verrast. Maar hij is jong, dus het is normaal dat hij ups en downs zal kennen."

Moeten zij dit seizoen volop hun kans krijgen bij AA Gent?

Meest recent

‘Groot Hatenboer-drama bij Anderlecht’

RSC Anderlecht is aan de voorbereiding bezig en daarbij komen ook enkele nieuwe gezichten piepen. ...

56
56
Oude Anderlecht-bekende neemt Benteke onder zijn hoede

Christian Benteke maakt momenteel het mooie weer in de Verenigde Staten. De aanvaller werd vorig ...

12
12
Ajax-bommetje: Henderson verscheurt contract voor toptransfer

Een bommetje bij Ajax: aanvoerder Jordan Henderson heeft per direct zijn contract verscheurd bij de ...

16
16
'Gentse kassa rinkelt: Brown zet deadline voor transfer'

AA Gent bleef tot dusver zeer rustig op de transfermarkt. Met Wilfried Kanga kwam er voorlopig nog ...

64
64
Wilmots zorgde voor grote verrassing: "Toen hij belde..."

Het wordt uitkijken naar wat Standard komend seizoen vermag, want de Rouches hebben in de voorbije ...

75
75
'Fredberg krijgt loodzware taak bij gevallen topclub'

Het is intussen bijna een jaar geleden dat Jesper Fredberg opzijgeschoven werd als CEO Sports bij ...

138
138
'Anderlecht ziet droomtransfer in rook opgaan'

De teller staat bij Anderlecht intussen al op zes inkomende transfers, maar aan uitgaande zijde ...

265
265
PSV verrast met bekende naam als opvolger Noa Lang

PSV veroverde na een dramatische ontknoping vorig seizoen een tweede titel op rij in de Eredivisie. ...

61
61
Romano blaast alles open: Club-saga barst los

De Italiaanse pers heeft dezer dagen de mond vol over Belgische clubs, want er staan enkele grote ...

624
624
TRANSFERUURTJE: 'Knaldeal voor AA Gent, sensationeel voorstel Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

188
188
'Trossard in de war: plots vijf clubs op vinkenslag'

De temperatuur rond het transferdossier van Leandro Trossard begint te stijgen. De Rode Duivel ...

136
136
Groen licht: Anderlecht en Union sluiten opvallende deal

Het was al even bekend dat RSC Anderlecht en Union SG dicht bij een definitieve deal stonden over ...

143
143
‘Vlap zorgt voor ophef met opzienbarende transfer’

Michel Vlap speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder zit al sinds 2022 bij ...

171
171
Ruben en Deschacht delen intiem moment: "Mooi koppeltje"

Ruben Van Gucht en Olivier Deschacht hebben alvast één ding gemeen: hun liefdesleven ...

48
48
‘Anderlecht vindt akkoord: eerste vertrekker bekend’

RSC Anderlecht haalde al een handvol spelers binnen, maar ook uitgaand staat er ook nog wat te ...

1085
1085
Miljoenen volgers in tranen: Yolanthe Cabau breekt

Eén van de meest besproken Nederlandse vrouwen is zonder enige twijfel Yolanthe Cabau. De ...

124
124
‘Wending van jewelste: grootmacht versnelt voor Brown'

Spelers uit de Jupiler Pro League zijn gewild. De afgelopen jaren maakte de Belgische competitie een ...

110
110
‘Antwerp op zucht van volgende prestigetransfer'

Royal Antwerp FC wil deze zomermercato nog ferm toeslaan. De club is ook nog op zoek naar een ...

529
529
Leko verklapt: deze 2 talenten kunnen AA Gent redden

Voor AA Gent staat de eerste officiële opdracht van het seizoen gepland voor 27 juli, wanneer ...

433
433
'RWDM haalt voormalig toptalent, Eupen vindt keeper'

De Challenger Pro League belooft komend seizoen alweer razend spannend te worden na de zinderende ...

31
31
Tottenham heeft spraakmakende transfer beet, Arsenal bijna

Terwijl de Jupiler Pro League binnen twee weken alweer van start gaat, is het in andere landen nog ...

51
51
‘Club verrast met miljoenenbod op Ajax-pion’

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

650
650
Toby over Shani: “Ze had me mogen verlaten”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

156
156
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

277
277
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

387
387

Meer sportnieuws