'Club Brugge haalt speler met schandaalverleden'

911
'Club Brugge haalt speler met schandaalverleden'

Club Brugge speurt de markt af voor nieuwe aanvallende impulsen en komt uit bij een naam die niemand zag aankomen. Wat als een onwaarschijnlijke terugkeer begon, lijkt plots realistisch: Cyril Ngonge, ooit weggestuurd bij Groningen na een veelbesproken incident, staat nu in de belangstelling van Blauw-Zwart. Van jeugdproduct tot miljoenenflop en opnieuw Club Brugge — het verhaal van Ngonge leest als een rollercoaster.

LEES OOK: Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Ngonge op de radar van Club

Club Brugge is dringend op zoek naar nieuwe flankaanvallers. De nieuwste naam op de lijst van Blauw-Zwart is meteen de opvallendste: Cyril Ngonge, die in oktober nog debuteerde als Rode Duivel, moet weg bij Napoli en Club toont interesse om hem binnen te halen.

Ook Torino trekt al een tijdje hardnekkig aan zijn mouw, terwijl Feyenoord en Genoa eveneens genoemd worden als mogelijke bestemming.

Bij Club Brugge zou Ngonge kunnen terugkeren naar het oude nest, want hij genoot er zijn jeugdopleiding en maakte er ook zijn profdebuut. In het seizoen 2018/19 speelde hij onder Ivan Leko vijf wedstrijden in het eerste elftal, maar een echte doorbraak bleef toen uit.

Van toptransfer tot overbodige luxe

Cyril Ngonge werd anderhalf jaar geleden voor 18 miljoen euro weggehaald bij Hellas Verona. Aanvankelijk liep het goed voor de flankaanvaller, maar de komst van Antonio Conte als nieuwe coach bleek nefast.

Conte tekende recent bij in Napels en dat maakt de speelkansen van Ngonge volgend seizoen bijzonder klein. Nochtans verklaarde Ngonge in november vorig jaar nog dat hij Napoli niet wilde verlaten.

“Ik zie mezelf de komende jaren bij Napoli. Ik wil een belangrijke speler worden en hier doelpunten en titels behalen,” klonk het toen nog overtuigd aan RTBF. Bovendien heeft hij nog een contract van vier jaar bij de club.

Napoli wil cash zien

Cyril Ngonge staat niet te springen om te vertrekken, en ook Napoli zal hem niet zomaar laten gaan. Zijn vierjarig contract plaatst de Italiaanse club in een sterke onderhandelingspositie. De vraagprijs bedraagt minstens tien miljoen euro.

Torino ziet in Ngonge hun topprioriteit deze zomer en probeerde al een huurovereenkomst uit de brand te slepen: een huurvergoeding van 1 miljoen euro met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen.

Maar Napoli houdt voorlopig vast aan een rechtstreekse verkoop boven de 10 miljoen euro.

Van ‘te licht bevonden’ tot schandaal bij Groningen

De carrière van Cyril Ngonge kende een hobbelig parcours. In de jeugd werd hij te licht bevonden bij Anderlecht en later kon hij zich ook niet doorzetten bij Club Brugge, PSV Eindhoven en RKC Waalwijk.

In november 2022 barstte de bom bij FC Groningen. Volgens meerdere Nederlandse media verscheen Ngonge samen met een ploegmaat dronken op de club, daags na een pijnlijke nederlaag tegen Fortuna Sittard.

Hij werd prompt naar huis gestuurd. Ngonge ontkende alles met klem, maar het was niet zijn eerste incident. Eerder dat seizoen werd hij al eens twee weken naar de B-kern verwezen. “De fans van FC Groningen lusten Cyril Ngonge stilaan rauw,” schreef Het Laatste Nieuws toen.

Redding in Verona, droomstart bij Napoli

In januari 2023 kwam er eindelijk een kentering toen hij naar Hellas Verona trok. Daar vond Ngonge zijn tweede adem. Hij speelde een sleutelrol in het behoud van de club in de Serie A en was dé uitblinker tijdens de play-downs.

Slechts een jaar later volgde de transfer naar Napoli, waar hij met open armen werd ontvangen. De club betaalde maar liefst 18 miljoen euro en presenteerde hem een veelbelovend project. Ngonge begon sterk: in amper 70 minuten tijd scoorde hij één keer en gaf hij een assist. Hij oogde fris, onvoorspelbaar en trefzeker.

Maar de hoogdagen bleken van korte duur. Blessures en stevige concurrentie gooiden roet in het eten. In de zomer van vorig jaar mocht hij alweer vertrekken, maar een nieuwe club kwam er niet. Sindsdien zit Ngonge vast op een zijspoor in Napels.

Ngonge bij Club Brugge: goed idee?

Meest recent

Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

53
53
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

240
240
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

18
18
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

212
212
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

99
99
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

57
57
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

120
120
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

75
75
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

42
42
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

180
180
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

135
135
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

55
55
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

79
79
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

182
182
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

29
29
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

26
26
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

28
28
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

109
109
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

678
678
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

117
117
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

355
355
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

242
242
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

157
157
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

184
184
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

193
193

Meer sportnieuws