'Club Brugge haalt speler met schandaalverleden'

911 stemmen
'Club Brugge haalt speler met schandaalverleden'

Club Brugge speurt de markt af voor nieuwe aanvallende impulsen en komt uit bij een naam die niemand zag aankomen. Wat als een onwaarschijnlijke terugkeer begon, lijkt plots realistisch: Cyril Ngonge, ooit weggestuurd bij Groningen na een veelbesproken incident, staat nu in de belangstelling van Blauw-Zwart. Van jeugdproduct tot miljoenenflop en opnieuw Club Brugge — het verhaal van Ngonge leest als een rollercoaster.

LEES OOK: 'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Ngonge op de radar van Club

Club Brugge is dringend op zoek naar nieuwe flankaanvallers. De nieuwste naam op de lijst van Blauw-Zwart is meteen de opvallendste: Cyril Ngonge, die in oktober nog debuteerde als Rode Duivel, moet weg bij Napoli en Club toont interesse om hem binnen te halen.

Ook Torino trekt al een tijdje hardnekkig aan zijn mouw, terwijl Feyenoord en Genoa eveneens genoemd worden als mogelijke bestemming.

Bij Club Brugge zou Ngonge kunnen terugkeren naar het oude nest, want hij genoot er zijn jeugdopleiding en maakte er ook zijn profdebuut. In het seizoen 2018/19 speelde hij onder Ivan Leko vijf wedstrijden in het eerste elftal, maar een echte doorbraak bleef toen uit.

Van toptransfer tot overbodige luxe

Cyril Ngonge werd anderhalf jaar geleden voor 18 miljoen euro weggehaald bij Hellas Verona. Aanvankelijk liep het goed voor de flankaanvaller, maar de komst van Antonio Conte als nieuwe coach bleek nefast.

Conte tekende recent bij in Napels en dat maakt de speelkansen van Ngonge volgend seizoen bijzonder klein. Nochtans verklaarde Ngonge in november vorig jaar nog dat hij Napoli niet wilde verlaten.

“Ik zie mezelf de komende jaren bij Napoli. Ik wil een belangrijke speler worden en hier doelpunten en titels behalen,” klonk het toen nog overtuigd aan RTBF. Bovendien heeft hij nog een contract van vier jaar bij de club.

Napoli wil cash zien

Cyril Ngonge staat niet te springen om te vertrekken, en ook Napoli zal hem niet zomaar laten gaan. Zijn vierjarig contract plaatst de Italiaanse club in een sterke onderhandelingspositie. De vraagprijs bedraagt minstens tien miljoen euro.

Torino ziet in Ngonge hun topprioriteit deze zomer en probeerde al een huurovereenkomst uit de brand te slepen: een huurvergoeding van 1 miljoen euro met een verplichte aankoopoptie van 7 à 8 miljoen.

Maar Napoli houdt voorlopig vast aan een rechtstreekse verkoop boven de 10 miljoen euro.

Van ‘te licht bevonden’ tot schandaal bij Groningen

De carrière van Cyril Ngonge kende een hobbelig parcours. In de jeugd werd hij te licht bevonden bij Anderlecht en later kon hij zich ook niet doorzetten bij Club Brugge, PSV Eindhoven en RKC Waalwijk.

In november 2022 barstte de bom bij FC Groningen. Volgens meerdere Nederlandse media verscheen Ngonge samen met een ploegmaat dronken op de club, daags na een pijnlijke nederlaag tegen Fortuna Sittard.

Hij werd prompt naar huis gestuurd. Ngonge ontkende alles met klem, maar het was niet zijn eerste incident. Eerder dat seizoen werd hij al eens twee weken naar de B-kern verwezen. “De fans van FC Groningen lusten Cyril Ngonge stilaan rauw,” schreef Het Laatste Nieuws toen.

Redding in Verona, droomstart bij Napoli

In januari 2023 kwam er eindelijk een kentering toen hij naar Hellas Verona trok. Daar vond Ngonge zijn tweede adem. Hij speelde een sleutelrol in het behoud van de club in de Serie A en was dé uitblinker tijdens de play-downs.

Slechts een jaar later volgde de transfer naar Napoli, waar hij met open armen werd ontvangen. De club betaalde maar liefst 18 miljoen euro en presenteerde hem een veelbelovend project. Ngonge begon sterk: in amper 70 minuten tijd scoorde hij één keer en gaf hij een assist. Hij oogde fris, onvoorspelbaar en trefzeker.

Maar de hoogdagen bleken van korte duur. Blessures en stevige concurrentie gooiden roet in het eten. In de zomer van vorig jaar mocht hij alweer vertrekken, maar een nieuwe club kwam er niet. Sindsdien zit Ngonge vast op een zijspoor in Napels.

Ngonge bij Club Brugge: goed idee?

Meest recent

'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

4
4
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

28
28
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

35
35
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

39
39
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

66
66
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

57
57
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

91
91
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

233
233
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

518
518
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

195
195
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

406
406
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

330
330
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

197
197
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

87
87
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

85
85
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

150
150
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

172
172
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

341
341
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

342
342
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

274
274
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

484
484
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

147
147
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

678
678
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

102
102
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

69
69

Meer sportnieuws