Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

door
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA en KV Kortrijk willen dan een doorstart maken na hun degradatie uit de eerste divisie. Beide clubs tonen zich alvast actief op de transfermarkt.

LEES OOK: Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Beerschot haalt Jordanov

Na de degradatie zag Beerschot een pak spelers vertrekken, maar inmiddels werd nieuwe coach Mohamed Messoudi ook al van versterking voorzien. Met Glenn Claes, Cyril Khetir, Bas Van den Eynden en Sabri Guendouz werden al vier aanwinsten op transfervrije basis gestrikt. En nu is ook nummer vijf een feit.

Via de officiële kanalen maakte Beerschot namelijk de komst van Edisson Jordanov bekend. De 32-jarige rechtervleugelback was de voorbije seizoen bij KVC Westerlo aan de slag. Daar werd zijn aflopende contract niet verlengd en dus kon ook hij transfervrij gestrikt worden. Jordanov tekende voor één seizoen, met optie tot een tweede.

Kortrijk laat Arsenal-product gaan

Ook KV Kortrijk toont zich weinig verrassend behoorlijk actief op de mercato. Zo werden inmiddels al zeven verse krachten aan de selectie van nieuwe coach Michiel Jonckheere toevoegd. Ook hier ging het veelal om transfervrije koopjes. In de komende weken zal er allicht nog meer versterking bij komen, ondertussen worden oplossingen gezocht voor jongens die niet in de plannen voorkomen.

Voor Ryan Alebiosu werd die oplossing alvast gevonden. De aanvaller werd in 2023 uit de jeugdopleiding van Arsenal weggeplukt, maar kon zich onvoldoende doorzetten. Na een huurbeurt aan St. Mirren, vertrekt hij nu permanent. Zo werd een akkoord gevonden met Blackburn Rovers. Hoeveel KVK exact vangt voor de 23-jarige Engelsman is voorlopig niet bekend.

Welke club verwacht u dat volgend seizoen het hoogste eindigt?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

23
23
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

10
10
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

103
103
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

155
155
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

516
516
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

99
99
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

32
32
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

308
308
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

87
87
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

532
532
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

511
511
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

397
397
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1026
1026
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

284
284
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

440
440
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

81
81
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1198
1198
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

223
223
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

352
352
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

470
470
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

368
368
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws