'Eén Anderlecht-aanwinst staat dichtst bij basisplaats'

door
'Eén Anderlecht-aanwinst staat dichtst bij basisplaats'

Maandag begint bij RSC Anderlecht het tweede luik van de voorbereiding, coach Besnik Hasi en zijn troepen trekken dan naar het Nederlandse Renesse voor een zomerstage. De zomerse aanwinsten willen zich dan nog verder ontplooien bij Paars-Wit. Al leunt één daarvan nu al dicht tegen een basisplaats.

Paars-Wit rondde zaterdag de komst van Ilay Camara af. De linkerwinger komt voor enkele miljoenen over van Standard. Hij is de vijfde aanwinst richting komend seizoen. Eerder legde RSCA ook al Cedric Hatenboer, Zoumana Keita, Mihajlo Cvetkovic en Nathan-Dylan Saliba vast.

Die laatste werkte echter de Gold Cup af met de nationale ploeg van Canada. Supporters zullen dus nog even moeten wachten om hem in het paars-witte shirt te zien. Ook Camara zal ten vroegste pas tijdens de volgende oefenpot minuten maken. De vier andere kwamen wél al in actie en deden dat met wisselend succes.

LEES OOK: Anderlecht op stoom: volgende aanwinst voorgesteld

Werk voor Cvetkovic, pech voor Hatenboer

Zo lijkt Cvetkovic het minst ver te staan in zijn ontwikkeling. In de eerste oefenpot tegen WS Lauwe liet de 18-jarige spits meteen een matige indruk achter. In de daaropvolgende duels kwam hij niet meer in actie. De Serviër zal tijdens de stage dan ook een tandje moeten bijsteken. Op dit moment lijkt het niet uitgesloten dat hij eerst nog wat bij RSCA Futures gaat rijpen, zeker nu Luis Vazquez aan de lopende band scoort.

De pechvogel van de voorbereiding is dan weer Hatenboer. De middenvelder legde in het eerste oefenduel meteen een veelbelovend optreden neer. Maar vervolgens liep hij tegen Larnaca een lichte hersenschudding op. Hatenboer wordt evenwel snel terug verwacht. Hij zal ongetwijfeld minuten krijgen, al zijn er werkpunten. Zo legt de Nederlander soms te veel (overbodige) risico's in zijn spel wat leidt tot makkelijk balverlies.

Llansana drukt meteen zijn stempel

De aanwinst die tot dusver het meeste minuten maakte in de voorbereiding is Keita. De centrale verdediger maakte inmiddels indruk met zijn fysieke préscence. Maar zaterdag tegen Aris startte hij langs Jan-Carlo Simic, nog zo'n speler die het vooral moet hebben van zijn fysieke kwaliteiten. Dat ging ten koste van het uitvoetballen en spel in balbezit. Allicht zal Hasi dus tussen één van de twee moeten kiezen en dan heeft Simic nog steeds een streepje voor.

Tot slot vierde Llansana zaterdag zijn debuut en hij drukte meteen zijn stempel. De controlerende middenvelder ging stevig door in de duels en zorgde voor de nodige grinta. Daarnaast speelde hij behoorlijk zuiver in balbezit. Volgens La Dernière Heure is Llansana dan ook degene van de aanwinsten die tot dusver in actie kwamen, die het meest in aanmerking komt voor een vaste basisplaats in het komende seizoen. Afwachten of dat na de stage en volgende oefenduels nog steeds het geval is.

Trending:

'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Anderlecht is momenteel versterkt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

'Club Brugge zorgt voor sensatie met vervanger Talbi'

Club Brugge moest zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van de zomer vrede nemen met een ...

3
3
Red Flames gaan voor ouderwets voetbalmirakel: "Alles kan!"

De 1-0-nederlaag tegen Italië kwam héél ongelegen voor de Red Flames. Ze treffen ...

17
17
KRC Genk verrast met plotse Spaanse transferdeal

KRC Genk heeft dit weekend een verrassende transfer afgerond. De Limburgers laten een van de ...

88
88
De Cuyper naar Brighton: een exclusieve blik achter de schermen

Maxim De Cuyper heeft zijn transfer naar Brighton & Hove Albion afgerond. De Rode Duivel brengt ...

458
458
'PSV geeft Anderlecht en Antwerp transferboost van jewelste'

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht zijn nog op zoek naar versterking. Ze krijgen plots bijzonder ...

494
494
'Club Brugge casht wéér: partijen vinden miljoenenakkoord'

Club Brugge weet even niet waar het zijn geld moet stapelen. Het komt plots langs alle kanten ...

692
692
Hasi verklapt eerste indruk: "Dit belooft wat"

Bij RSC Anderlecht kreeg Besnik Hasi al zes nieuwe spelers. De Brusselaars zijn zeker nog niet klaar ...

276
276
Lokeren kondigt culttransfer aan: "Dicht bij akkoord"

Sporting Lokeren is volop bezig om zich klaar te stomen voor het komende seizoen. De Waaslanders ...

138
138
Union SG met ultiem masterplan: "Dit was voorzien"

Het waren al drukke weken bij Union SG. Het geld vloeide al rijkelijk in en uit het Dudenpark. Er ...

75
75
Deze ex-JPL-sterren doen Verenigde Staten nu daveren

In de Major League Soccer spelen de nodige spelers met een verleden in de Jupiler Pro League. Wij ...

295
295
Hayen leert bij: verrassende meevaller plus grote flop

Club Brugge speelde 2-2 tegen Rangers FC. Het werd een partij met twee gezichten. Blauw-Zwart was ...

861
861
Mysterie rond Kevin De Bruyne groeit met deze beelden

Voor Kevin De Bruyne begint heel binnenkort een nieuw avontuur. Onze landgenoot gaat aan de slag bij ...

154
154
Standard gokt met Henry: wordt dit drama of droom?

Standard lijkt op weg een meer dan degelijke kern samen te stellen. De Rouches haalden met Casper ...

268
268
Anderlecht in de knoop: drie dossiers barsten open

RSC Anderlecht is nog zeker niet klaar op de transfermarkt. Paars-Wit zoekt naar versterking en ...

781
781
Club Brugge-debuut van Reis verloopt bijzonder opvallend

Club Brugge speelde om 15u een oefenpot op het veld van Rangers FC. Het was vooral uitkijken naar ...

336
336
Salarisbom bij VRT: Vannieuwkerke én Van Gucht shockeren

Ze zijn ongetwijfeld twee van de absolute boegbeelden van de openbare omroep: Karl Vannieuwkerke en ...

323
323
Boetedoening of mediastunt? Antwerp-fan Tom Waes breekt

Het eerste halfjaar van 2025 was ongetwijfeld niet het meest gelukkig uit het leven van Tom Waes. De ...

89
89
AI rukt op: vrouwenploeg test straffe vernieuwing

In Zwitserland vindt momenteel het UEFA Women’s EURO plaats, met onder meer de Red Flames. Zij ...

10
10
Alles gelogen? De Mil rekent af met transferfabel

Royal Antwerp FC maakt geen indruk in de voorbereiding en het borrelt er langs alle kanten. Denis ...

135
135
"366 miljoen euro!" Marc Coucke helemaal losgeslagen

Voor Marc Coucke werd het een uiterst woelige week en voor één keer had dat weinig te ...

727
727
‘Bakayoko-hype escaleert: twee topclubs duwen door’

Johan Bakayoko gaat PSV deze mercato nog verlaten. De Belgische flankaanvaller heeft nog maar ...

85
85
Zes op het schavot: wie offert Anderlecht op?

Besnik Hasi kondigde aan dat er op het middenveld nog het nodige volk gaat vertrekken. RSC ...

507
507
Einde verhaal? Club krijgt nieuws over Mignolet

Het is plots heel druk aan de uitgang bij Club Brugge. Heel wat spelers verlaten de club, al zal ...

1947
1947
Transferbom op komst? Hong weer naar België?

Hyun-seok Hong was een van de lievelingen van Hein Vanhaezebrouck bij AA Gent. Hij haalde hem naar ...

805
805
Arsenal legt 65 miljoen euro op tafel voor toptransfer

Groot transfer nieuws vanuit Londen. Daar heeft Arsenal immers een peperdure transfer afgerond. De ...

47
47

Meer sportnieuws