Tabula rasa bij Anderlecht: Hasi start grote werken

door
Tabula rasa bij Anderlecht: Hasi start grote werken

RSC Anderlecht haalde al drie nieuwe middenvelders, enkel Leander Dendoncker vertrok al. Besnik Hasi staat voor enkele zware keuzes. Hoe gaat het middenveld er voor komend seizoen uitzien in het Lotto Park?

Anderlecht haalde met Enric Llansana, wat de fans van hem mogen verwachten kan je hier terugvinden, Cédric Hatenboer en Nathan Saliba drie nieuwe middenvelders. We verwachten echter niet dat ze allen in de basis zullen staan.

Llansana lijkt de speler te worden die voor balans en extra grinta moet zorgen. Hij zal de nieuwe defensieve middenvelder worden van de Brusselaars. De speler zal er meteen moeten staan. Hij wist zeer goed mee te draaien in een topseizoen van Go Ahead Eagles, maar het seizoen voordien was hij zeker niet outstanding en was hij zelfs vaak invaller. Zet hij zijn ontwikkeling van afgelopen seizoen door? Of was hij het voorbeeld van een speler die piekt in een verrassend topjaar van een ploeg?

LEES OOK: Anderlecht dankt Kompany en Lukaku voor onverwachte vondst

Llansana, Saliba en Hatenboer

Nathan Saliba zal normaal gezien met Cédric Hatenboer strijden om de rol van dynamische nummer acht te gaan invullen. Beiden zijn technisch sterk, hebben een goede drive en kunnen op de korte ruimte voetballen. Twee jonge gasten die net als Llansana voor het eerst met de druk (op het hoogste niveau) van een topclub te maken krijgen. Spelen voor Anderlecht valt daarin totaal niet te vergelijken met voetballen voor Go Ahead Eagles, Excelsior of Montreal Impact.

Daarom is het zeker belangrijk dat er voor hen iemand staat die de ploeg bij de hand kan nemen. Mario Stroeykens zou daarvoor de perfecte speler zijn, maar hij aast op een vertrek. Thorgan Hazard aast al langer op een centrale positie, maar Besnik Hasi speelt hem steevast uit op de flanken. In een vrijere rol. Als Stroeykens vertrekt, is het de vraag wie Hasi daar gaat zetten. Of zal hij met twee dynamische nummers acht spelen? Saliba én Hatenboer? Hasi lijkt voorstander te zijn van een 3-4-3 of 3-5-2.

Anderlecht gaat dus voor een compleet nieuw middenveld. Naast de drie aanwinsten heeft de coach dus ook nog Nathan De Cat, Anas Tajaouart, Tristan Degreef, Théo Leoni, Yari Verschaeren, Mats Rits, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens (wellicht nog vertrekkende), Thorgan Hazard, Nunzio Engwanda (al lijkt die voor een rol als verdediger te moeten gaan) en Marco Kana. Dat is uiteraard veel te veel volk. In een ideaal scenario heeft Hasi 6 à 7 spelers die op het middenveld uit de voeten kunnen.

Exit Ashimeru, Kana & co

Voor Ashimeru, Kana en ook Rits lijkt het toch wel einde verhaal te zijn. Leoni willen ze graag houden en zou een heel nuttige kracht kunnen zijn. Maar tekent hij nog bij? Verschaeren is op weg naar de uitgang. Hij komt beter uit de verf op de 8 dan op de 10, maar met Saliba, Hatenboer én De Cat lijken daar nu nieuwe jongens klaar om hun kans te grijpen. Al kunnen deze jongens ook als 6 uit de voeten, al zijn het minder pure brekers dan Llansana. Rits zou enkel als ‘balafpakker’ nog uitzicht kunnen krijgen op minuten. Al kwam hij onder Hasi nog maar heel weinig aan de bak in de play-offs.

Degreef is dan weer een type als Hazard, die vrijwel altijd via de flank moet spelen, waarvan hij naar binnen trekt. Al zou hij net als Hazard ook als centrale aanvallende middenvelder kunnen spelen. De Cat en Tajaouart zijn jongens voor de toekomst, die eerst als spelers in de breedte kunnen beginnen. Zij kunnen dan stelselmatig zich in de ploeg spelen. Anderlecht gaat dus voor een compleet nieuw middenveld. Eentje met veel dynamiek, plus jong en gretig. Maar het is afwachten hoe zij zich ontwikkelen, want zoals we aanhaalden: spelen voor Anderlecht is qua druk héél anders dan van waar zij komen.

Gaat RSCA een sterker middenveld hebben dan vorig jaar?

Meest recent

Club Brugge valt van zijn stoel: ongeziene transferbom

Hein Vanhaezebrouck zette de toon: één winger “voor een bom geld”, een ...

439
439
'Alarmfase rood bij Antwerp: Wils in vieze papieren'

De interlandbreak komt als geroepen voor Antwerp, dat na een twee op 15 dringend toe is aan ...

3
3
'De Condé velt verdict: Fink richting exit bij Genk?'

Interlandperiodes zijn niet alleen een moment van bezinning, vaak wisselen dan ook heel wat ploegen ...

118
118
Heeft Sam Kerkhofs plots een tweede ploeg in handen?

Aster Nzeyimana en Sam Kerkhofs: twee bekende koppen, elk in hun eigen domein, maar met meer gemeen ...

58
58
'Renard doet gouden zaken: jackpot voor Anderlecht'

Olivier Renard kreeg bij RSC Anderlecht deze zomer niet alleen de opdracht om te snijden in de ...

176
176
'Kassa rinkelt bij Union: Pocognoli out, De Mil in?'

Als een donderslag bij heldere hemel blijkt Sébastien Pocognoli op weg naar de uitgang bij ...

128
128
Olivier Deschacht volledig afgemaakt: "Grootste dommerik"

Olivier Deschacht, jarenlang een vertrouwd gezicht op het veld bij RSC Anderlecht, heeft de ...

223
223
Opvolging verzekerd: nieuw goudhaantje voor Club Brugge

Club Brugge heeft een drukke zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders moesten worden ...

260
260
Hasi kruist vingers: dubbele opsteker voor Anderlecht

Ondanks de zege tegen Standard komt de interlandbreak niet per se ongelegen voor RSC Anderlecht, ...

182
182
Ruben Van Gucht onder vuur: justitie gaat tot op het bot

Ruben Van Gucht, al jarenlang een van de bekendste sportankers van de VRT en een vertrouwde stem ...

101
101
STVV blijft verbazen en haalt ook tijdens interlandbreak uit

De reguliere competitie is intussen al een derde ver en in het klassement kunnen we nog steeds een ...

166
166
'Chelsea komt met zeer belangrijk nieuws voor Penders'

Voor de komende interlands moet Mike Penders zich opnieuw melden bij de Jonge Duivels, nadat hij in ...

72
72
'Kompany dreigt volgende ster te verliezen bij Bayern'

Vincent Kompany is met Bayern München flitsend aan het seizoen begonnen. De eerste tien ...

64
64
Weldra bij Italië? Tresoldi reageert op uitspraken Gattuso

In de eerste weken van het seizoen had hij het nog lastig om zich door te zetten, maar dezer dagen ...

106
106
Nakend vertrek Pocognoli: Union stuurt duidelijk signaal

Er viel donderdag toch een bommetje op de Jupiler Pro League. Landskampioen Union lijkt plots immers ...

198
198
Bekritiseerde Duivel slaat terug: "Ik zal me nog bewijzen"

De Rode Duivels staan voor een zeer belangrijk tweeluik. Vrijdag krijgen ze het bezoek van ...

71
71
Bliksemvertrek Pocognoli: Vandenbempt stomverbaasd

Het is deze week plots alle hens aan dek bij Union. De landskampioen moet van de ene dag op de ...

289
289
Om deze reden greep Anderlecht in de zomer naast Duivel

Er is de voorbije weken heel wat gezegd en geschreven over de spitsenkwestie bij Anderlecht. Luis ...

185
185
Bliksemvertrek De Mil: Charleroi reageert

Er lijkt een trainerswals op komst te kunnen zijn in de Jupiler Pro League. Dat heeft alles te maken ...

480
480
TRANSFERUURTJE: 'Nog vertrekkers bij Club, geen knaltransfer Neymar'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130
‘Club Brugge verbaast en gaat all-in voor grote naam’

Er staat weer een heuse trainerscarrousel voor de deur in België. In de Jupiler Pro League gaat ...

474
474
Union in zak en as: Pocognoli neemt pion mee naar Monaco'

Union SG staat op het punt om hoofdtrainer Sebastien Pocognoli te verliezen. Het Franse AS Monaco ...

269
269
Hasi vreest: Anderlecht op ramkoers met De Cat?

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De 17-jarige ...

354
354
'Courtois duidt Rode Duivel aan als opvolger bij Real'

Thibaut Courtois vierde vorige lente al zijn 33ste verjaardag, maar als doelman lijkt hij zeker wel ...

331
331
'Union is Pocognoli kwijt: opvolger al in vizier'

In de zomer wist Union eindelijk zijn trainersvloek te doorbreken. Het verloor sinds de terugkeer op ...

631
631

Meer sportnieuws