'Laatste struikelblok van tafel: miljoenenklepper Sadiki'

door
'Laatste struikelblok van tafel: miljoenenklepper Sadiki'

De Jupiler Pro League staat op punt om opnieuw één van zijn smaakmakers te verliezen. Woensdag raakte immers bekend dat Noah Sadiki voor een smak geld op weg is naar Sunderland FC. En inmiddels zou hij daar ook zijn medische en fysieke proeven hebben afgerond.

Sadiki is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, waar hij al op zijn zesde aansloot in de jeugdopleiding. De middenvelder, die ook als verdediger werd uitgespeeld, schopte het zelfs tot de eerste ploeg. Maar toen Brian Riemer het roer in handen kreeg als hoofdcoach, kreeg hij steeds minder kansen om zich te tonen. 

LEES OOK: 'Miljoenendeal Club Brugge: Europese toppers afgedroogd'

Kampioenenmaker in Dudenpark

In de zomer van 2023 trok Sadiki dan ook zijn conclusies en verhuisde hij voor een beperkte som naar Union SG. Dat bleek een uitstekende zet voor beide partijen. In het Dudenpark ontbolsterde de Congolese international helemaal. En afgelopen seizoen had hij een groot aandeel in het behalen van de landstitel.

Maar het kampioenschap straks gaan verzilveren in de Champions League, zit er voor de 20-jarige niet in. Tijdens de voorbije weken trokken al verschillende clubs aan zijn mouw. Ploegen als Brentford FC en Leeds United legden naar verluidt zelfs officiële aanbiedingen neer. Maar uiteindelijk wint Sunderland het pleit.

Medische proeven succesvol

Woensdag raakte bekend dat een akkoord op clubniveau is gevonden. Bij The Athletic bevestigt men dat het gaat over een overeenkomst van 20.5 miljoen euro, waarvan 3.5 miljoen euro aan bonussen en variabelen. Ook over de persoonlijke voorwaarden was men rond. Enkel de medische en fysieke proeven konden nog roet in het eten gooien.

Maar inmiddels is ook dat struikelblok van de baan. Verschillende bronnen bevestigen dat Sadiki geslaagd is voor zijn medische en fysieke tests. Die vonden woensdag naar verluidt plaats in het 'American Hospital of Paris'. Florent Ghisolfi, kersvers sportief directeur bij Sunderland, zou persoonlijk naar Parijs zijn afgezakt om Sadiki tijdens de tests te vergezellen.

Sadiki is klaar voor een competitie als de Premier League ...

Meest recent

Voetbal naar de vaantjes: Knallende ambras bij FIFA-bobo’s

Het WK voor Clubs zorgt voor heel wat ophef. De beste teams ter wereld komen in de Verenigde Staten ...

17
17
'De Mil vreest: volgende smaakmaker grof wild'

Rik De Mil verkoos een verlengd verblijf bij Sporting Charleroi boven een transfer naar Royal ...

30
30
Messi en Dreyer spelen MLS volledig in de vernieling

Lionel Messi en Anders Dreyer zijn niet te houden in de Major League Soccer. De twee spelen de ...

18
18
Vanessa maakt Van Crombrugge zot, die reageert met...

Eén van de meest spraakmakende relaties in BV-land ontspon zich eind vorig jaar. Toen maakten ...

513
513
'Frank Raes stil na porno-bommetje van ex'

Lange tijd vormden Frank Raes en zijn ex-vrouw Cath Luyten een prachtig koppel. De twee kregen ook ...

79
79
'Nieuwe parel uit buitenland voor Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft over heel de wereld rondspeuren naar versterking. Paars-Wit kijkt uit naar ...

137
137
'Blijft hij of niet? Droomtransfer lonkt voor Mignolet'

Bij Club Brugge krijgen Nordin Jackers en Simon Mignolet elk hun kans in de voorbereiding. Nicky ...

567
567
‘Verguisde speler’ bloeit open onder Besnik Hasi

RSC Anderlecht is nog in volle voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat gebeurt met ups en downs. De ...

646
646
De Roover van Antwerp naar STVV: "Het ideale traject"

STVV heeft een nieuwe technische staf. Wouter Vrancken haalde nieuw volk naar Stayen. Jan Van ...

72
72
Zwendel escaleert: Coucke bijt van zich af op Instagram

Als ervaren ondernemer kent Marc Coucke ondertussen het klappen van de zweep. De eigenaar van ...

196
196
'Fofana verlaat Lyon: verrassende uitkomst op til'

Rondom Malick Fofana doen er al maanden héél veel geruchten. De Rode Duivel speelt ...

87
87
'Bijna Hoefkens-stunt bij Club Brugge'

Carl Hoefkens begint aan zijn tweede seizoen bij NAC Breda. De Belgische coach speelde met zijn team ...

149
149
"Anderlecht?" - Patris doorbreekt eindelijk de stilte

STVV rondde zijn oefenstage af in het Nederlandse Venray. VoetbalNieuws bracht een bezoekje aan de ...

92
92
'Standard blijft druk bezig: volgende vertrekker bekend'

Standard gooide het de voorbije maanden over een radicaal andere boeg. Sinds de aanstelling van Marc ...

103
103
'Deal met Club Brugge helpt Inter aan Rode Duivel'

Club Brugge is dezer dagen een hot item in de Italiaanse pers. De bekerwinnaar zit dezer dagen ...

483
483
'Union schiet na schokkende wending in actie op mercato'

Binnen een week gaat het seizoen voor landskampioen Union al van start, want dan wacht al de ...

220
220
OHL moet het onderspit delven in marathonwedstrijd

OH Leuven draaide vorig seizoen opnieuw een grijs seizoen. Het wisselde deze zomer daarom nog maar ...

54
54
'Barslechte Depay per direct met pensioen'

In de zomer van 2024 verbaasde Memphis Depay vriend en vijand door na zijn vertrek bij Atletico ...

212
212
Saelemaekers maakt club voor volgend seizoen bekend

Alexis Saelemaekers heeft er enkele woelige jaren opzitten. De Rode Duivel werd de voorbije twee ...

233
233
AA Gent rondt megatransfer helemaal af

Bij AA Gent bleef het deze zomer tot dusver opvallend stil. Een stevige make-over van de kern leek ...

256
256
'Standard wijst bod af: miljoeneneis bekend'

Standard heeft zich deze zomer tot dusver al stevig geroerd op de transfermarkt. Dat deed het vooral ...

196
196
'Charleroi vervangt Zorgane met beproefd recept'

Charleroi bereidt zich voor op een Europees avontuur, nadat het vorig seizoen de Europe Play-Off won ...

59
59
'Knaltransfer Lammens naar Europese grootmacht'

Het is alweer een woelige transferzomer voor Antwerp, dat Tjaronn Chery met tegenzin moest laten ...

1337
1337
'Malick Fofana verbaast met zeer pikante transfer'

Malick Fofana blikt terug op een zeer sterk seizoen. De nog altijd maar 20-jarige winger werd Rode ...

259
259
Cercle ziet kassa weer rinkelen: vertrekker is een feit

Cercle Brugge mag dan wel terugblikken op een sportief moeilijk jaar, maar op financieel vlak deed ...

113
113

Meer sportnieuws