'Bayern ruikt bloed: salaris van 12 miljoen geboden'

door
'Bayern ruikt bloed: salaris van 12 miljoen geboden'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en mikt daarvoor op extra versterking. Zo hebben de Catalanen hun zinnen gezet op Nico Williams. Maar die transfer staat op de helling en dus ruikt Bayern München opnieuw zijn kans.

De 22-jarige flankaanvaller is een product van het Baskische Athletic Club en brak een jaar geleden ook door op het grootste podium. Zo kroonde Williams zich tot één van de uitblinkers op het Europese kampioenschap. Vlak na dat toernooi leek hij al een toptransfer te maken, Barça trok toen al nadrukkelijk aan zijn mouw.

Maar geen enkele gegadigde vond een akkoord en dus bleef de aanvaller nog een jaartje bij Athletic. Deze zomer lijkt een transfer echter onvermijdelijk. Heel wat topclubs trokken de voorbije maanden aan zijn mouw. Maar Williams zelf heeft zijn zinnen gezet op één club: Barcelona, waar hij samen met heel wat maatjes van bij de nationale ploeg zou kunnen samenspelen.

LEES OOK: 'Gemiste kans Anderlecht: Kompany vol voor oud target'

Te weinig salarisruimte

Barça is naar verluidt ook bereid om aan de aankoopclausule van zo'n 60 miljoen euro te voldoen. Maar zijn salaris blijkt een groot struikelblok. Williams is nochtans bereid om flink wat water bij de wijn te doen. De Catalanen staan echter onder streng toezicht op het naleven van de Spaanse Financial Fair Play-regels. En daar wringt het schoentje.

Tot dusver onvoldoende ruimte in het salarisbudget om een speler van het kaliber van Williams te registreren. Pas als er grote uitgaande transfers worden afgerond of bepaalde akkoorden met de huidige spelers worden afgesloten, lijkt daar verandering in te komen. In afwachting ruiken echter ook andere ploegen weer hun kans.

Bayern schiet in actie

Zo meldt Sky-transferexpert Florian Plettenberg dat Bayern München opnieuw in de dans is gesprongen. De club van coach Vincent Kompany wil absoluut een flankaanvaller van topniveau strikken en Williams staat hoog op de verlanglijst. Nu zijn verwachte transfer naar Barça op de helling staat, zou Bayern weer in actie zijn geschoten. Naar verluidt werd een nieuwe aanbieding gedaan met een jaarsalaris van 12 miljoen euro, netto dit keer. Voorlopig blijft Barcelona echter zijn prioriteit. Maar wanneer die overgang blijft aanslepen, lijkt Bayern niet langer kansloos.

Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

La Louvière jubelt na 'magisch' wederoptreden in beker

Voorlopig blijven de eersteklassers nog foutloos in de Croky Cup. Ook promovendus La Louvière ...

4
4
AA Gent dacht naast Leko aan nog opvallende trainer

AA Gent kan tot dusver tevreden zijn over zijn seizoen. Het prijkt na twaalf speeldagen op de derde ...

15
15
'Transferstrijd neemt toe: Club en Anderlecht in pole'

De wintermercato nadert met rasse schreden en heel wat clubs zullen stilaan hun verlanglijstje aan ...

66
66
Marc Degryse slaat iedereen met verstomming: "Nieuw leven"

Marc Degryse behoort tot het kruim van het Belgische voetbal. Zijn naam roept nog steeds nostalgie ...

79
79
'Nieuwe WK-domper voor U17: ook Gent ligt dwars'

Het wordt in de komende weken uitkijken naar mogelijk een nieuwe generatie Belgische toptalenten. In ...

53
53
Opsteker Anderlecht: Futures pakken uit met knap resultaat

Het zijn alweer woelige tijden bij Anderlecht. Er was de voorbije weken de controverse rond het ...

96
96
'Club bibbert: kans op vertrek Hayen stijgt'

Club Brugge wist zich zondag zonder al te veel moeite te plaatsen voor de volgende ronde in de Croky ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Pikante transfer bij Club, ster verlaat Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

223
223
“Loopt spuigaten uit” - STVV kampt met ‘nieuwe Lamkel Zé’

Sint-Truiden VV kampt met een 'nieuwe Didier Lamkel Zé'. Het Nieuwsblad kwam met enkele ...

158
158
Vossen spreekt klare taal bij Zulte: "Ik wil spelen"

Zulte Waregem won in de beker probleemloos van Belisia Bilzen. Essevee won met 1-4 en gaat aldus ...

88
88
Hayen zéér streng na monsterzege Club Brugge

Club Brugge won in de beker overtuigend van Eendracht Aals-Lede. Blauw-Zwart is ook dit seizoen weer ...

324
324
'Belgische revolutie van 200 miljoen in Champions League'

Er is de voorbije jaren alweer heel wat veranderd in de Champions League, met de invoering van de ...

102
102
Godts reageert op controverse na afhaken bij Jonge Duivels

Tijdens de laatste interlandbreak maakten de Jonge Duivels grote indruk. Ze gingen met maar liefst ...

98
98
Hubert ziet 2 enorme pluspunten na bekerzege Union

Ook woensdagavond liet er weer geen enkele eersteklasser zich in de luren leggen in de Croky Cup. ...

24
24
'STVV troefde Ajax en Juventus af voor goudhaantje'

STVV is bezig aan een sterk seizoen en lijkt dit seizoen een kandidaat voor de top zes. De Kanaries ...

81
81
Mechele onthult pikante reden voor basisplaats

Club Brugge rekende woensdagavond vlotjes af met Eendracht Aalst Lede in de beker. De ...

188
188
Eindelijk weer gescoord: Janssen oordeelt over 'vloek'

Antwerp is er woensdagavond eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Dat was ...

59
59
'MLS gaat volop voor sterspeler van Real Madrid'

In de Major League Soccer is het niveau de afgelopen jaren enorm vooruit gegaan. De Amerikaanse ...

49
49
Duivelse vervanger Debast: twee 'vergeten spelers' in beeld

Bondscoach Rudi Garcia zag de afgelopen week drie Rode Duivels uitvallen. Zij zullen niet van de ...

371
371
Hasi dringend aan zet: twee grote wissels op komst?

RSC Anderlecht moet aan de bak tegen KV Mechelen. Winnen is de enige optie, anders lijkt de positie ...

345
345
'Man Utd leert van fouten en weigert komst wereldster'

Manchester United maakte de afgelopen jaren héél veel fouten op de transfermarkt. De ...

234
234
Anderlecht slaat toe: topschutter met absurde cijfers op komst

Anderlecht ruikt z’n kans: een pure afmaker met krankzinnige stats staat binnen handbereik. In ...

680
680
Zware taak Garcia: wie vervangt Fofana na pittige blessure?

Bondscoach Rudi Garcia zag de afgelopen week drie Rode Duivels uitvallen. Zij zullen niet van de ...

114
114
Renard één jaar bij RSCA: dit is het grote jaarrapport

Olivier Renard is sinds vandaag exact een jaar aan de slag bij RSC Anderlecht. Tijd om een eerste ...

289
289
Zorgt Messi dat de transfermarkt helemaal ontploft?

De Amerikanen hebben het voetbal en het vele geld dat daarin omgaat ondertussen ook al een aantal ...

104
104

Meer sportnieuws