'Bayern ruikt bloed: salaris van 12 miljoen geboden'

door
'Bayern ruikt bloed: salaris van 12 miljoen geboden'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en mikt daarvoor op extra versterking. Zo hebben de Catalanen hun zinnen gezet op Nico Williams. Maar die transfer staat op de helling en dus ruikt Bayern München opnieuw zijn kans.

De 22-jarige flankaanvaller is een product van het Baskische Athletic Club en brak een jaar geleden ook door op het grootste podium. Zo kroonde Williams zich tot één van de uitblinkers op het Europese kampioenschap. Vlak na dat toernooi leek hij al een toptransfer te maken, Barça trok toen al nadrukkelijk aan zijn mouw.

Maar geen enkele gegadigde vond een akkoord en dus bleef de aanvaller nog een jaartje bij Athletic. Deze zomer lijkt een transfer echter onvermijdelijk. Heel wat topclubs trokken de voorbije maanden aan zijn mouw. Maar Williams zelf heeft zijn zinnen gezet op één club: Barcelona, waar hij samen met heel wat maatjes van bij de nationale ploeg zou kunnen samenspelen.

LEES OOK: 'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

Te weinig salarisruimte

Barça is naar verluidt ook bereid om aan de aankoopclausule van zo'n 60 miljoen euro te voldoen. Maar zijn salaris blijkt een groot struikelblok. Williams is nochtans bereid om flink wat water bij de wijn te doen. De Catalanen staan echter onder streng toezicht op het naleven van de Spaanse Financial Fair Play-regels. En daar wringt het schoentje.

Tot dusver onvoldoende ruimte in het salarisbudget om een speler van het kaliber van Williams te registreren. Pas als er grote uitgaande transfers worden afgerond of bepaalde akkoorden met de huidige spelers worden afgesloten, lijkt daar verandering in te komen. In afwachting ruiken echter ook andere ploegen weer hun kans.

Bayern schiet in actie

Zo meldt Sky-transferexpert Florian Plettenberg dat Bayern München opnieuw in de dans is gesprongen. De club van coach Vincent Kompany wil absoluut een flankaanvaller van topniveau strikken en Williams staat hoog op de verlanglijst. Nu zijn verwachte transfer naar Barça op de helling staat, zou Bayern weer in actie zijn geschoten. Naar verluidt werd een nieuwe aanbieding gedaan met een jaarsalaris van 12 miljoen euro, netto dit keer. Voorlopig blijft Barcelona echter zijn prioriteit. Maar wanneer die overgang blijft aanslepen, lijkt Bayern niet langer kansloos.

Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

17
17
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

25
25
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

18
18
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

117
117
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

101
101
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

398
398
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

50
50
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

114
114
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

339
339
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

282
282
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

161
161
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

157
157
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

134
134
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

98
98
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

431
431
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

87
87
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

344
344
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

138
138
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

855
855
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

451
451
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

130
130
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

565
565
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

737
737
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1067
1067

Meer sportnieuws