"Grootste van België" - aanwinst lyrisch over Anderlecht

door

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd dinsdag de komst van Enric Llansana beklonken. De Spaanse Nederlander zou wel eens het ontbrekende puzzelstuk op het middenveld kunnen worden.

Paars-Wit had het in het afgelopen seizoen lastig om de juiste formule op het middenveld te vinden. Dat had voor een groot deel te maken met de vele blessuregevallen, waardoor er bijna constant met spelers geschoven moest worden. Daarnaast werd RSCA ook te vaak afgetroefd in de balrecuperatie.

Men had gehoopt dat Leander Dendoncker dat voor een groot deel voor zijn rekening zou nemen. Maar die moest constant recupereren in de defensie. En toen hij toch een vaste plek op het middenveld kreeg, had hij het lastig om op constante basis zijn niveau te halen. Zijn huurbeurt werd dan ook niet verlengd.

LEES OOK: Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

Ontbrekende schakel

De sportieve leiding speurde dan ook naar een geschikte vervanger, iemand die wel over het nodige recuperatievermogen beschikte. En zo kwam men uiteindelijk uit bij Llansana, sterkhouder van de Nederlandse bekerwinnaar Go Ahead Eagles. Dat hij door een clausule ook nog eens voor een beperkte som kon worden overgenomen, was extra mooi meegenomen.

Llansana zou dus wel eens de ontbrekende schakel op het middenveld kunnen worden. In een kennismakingsgesprek op de officiële app van de club, bevestigde hij zijn kwaliteiten alvast. "Als middenvelder is mijn grootste kwaliteit ballen recupereren, maar ik ben ook goed aan de bal. Ik lijd weinig balverlies", klinkt het veelbelovend.

Grootste van België

Volgens sportief directeur Olivier Renard heeft Llansana ook het potentieel om een leidersfiguur te worden en voegt hij een extra portie grinta toe aan de selectie. Daarvoor rekent de middenvelder op zijn zuiderse temperament. "Buiten het voetbal ben ik gewoon een hele lieve jongen. Op het veld is dat wel een beetje anders, dan kan mijn karakter wel veranderen. Dan komt mijn Spaanse temperament er misschien meer uit en kan ik mijn meer agressieve kant laten zien", aldus Llansana, die zijn nieuwe werkgever erg hoog inschat. "Van jongs af aan vond ik Anderlecht de grootste club van België. Dat trok me zeker aan en daardoor wil ik graag voor Anderlecht spelen."

Het middenveld is versterkt ten opzichte van vorig seizoen ...

Meest recent

'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

14
14
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

108
108
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

137
137
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

143
143
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

229
229
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

106
106
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

372
372
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

211
211
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

82
82
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

306
306
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

318
318
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

124
124
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

239
239
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

190
190
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

249
249
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

137
137
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

441
441
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

172
172
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

155
155
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

72
72
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

175
175
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

275
275
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

79
79

Meer sportnieuws