'Tolu-gevecht breekt los: Genk legt pittig prijskaartje vast'

door
'Tolu-gevecht breekt los: Genk legt pittig prijskaartje vast'

De kans is groot dat de Jupiler Pro League deze zomer opnieuw afscheid neemt van zijn (co-)topscorer. KRC Genk heeft immers bepaalde afspraken gemaakt met Tolu Arokodare. En er begint nu ook één en ander te bewegen rond de Nigeriaanse aanvaller.

Arokodare speelt sinds begin 2024 in België. Aanvankelijk was de boomlange spits op weg om te tekenen bij RSC Anderlecht, tot zijn transfer in extremis gekaapt werd door Genk. Al leek dat oospronkelijk geen goede zet. De eerste maanden van Tolu in Limburgse loondienst vielen behoorlijk zwaar tegen.

Maar een jaartje geleden volgde de ommekeer met de aanstelling van Thosten Fink als hoofdcoach. De Duitser gaf de spits plots alle vertrouwen en prees hem te pas en te onpas de hemel. Arokodare bedankte op gepaste wijze. Zo heeft de spits een uitstekend seizoen achter de rug.

LEES OOK: 'Genk verliest Tolu: deze club ligt in polepositie'

Premier League-droom

Met 21 doelpunten na 40 speeldagen, kroonde Tolu zich zelfs tot mede-topschutter in de Jupiler Pro League. Maar ook op het veldspel kon hij zijn stempel serieus drukken. Voor die goede prestaties werd hij inmiddels beloond met de 'Ebbenhouten Schoen' en zijn eerste selecties bij de nationale ploeg van Nigeria.

En de kans is groot dat weldra een nieuwe beloning volgt in de vorm van een fraaie transfer. Daarover zijn afspraken gemaakt met Genk, bij een aanvaardbaar bod wordt hem niets in de weggelegd. Bovendien wisselde hij onlangs van zaakwaarnemer met één groot doel: een verhuis naar de Premier League afdwingen. En nu begint ook één en ander te bewegen vanuit Engelse hoek.

Genk verlangt de volle pot

Dinsdag raakte al bekend dat Fulham FC interesse toont. Bij The Telegraph schuift men ook Burnley FC naar voren als één van de kandidaten. De promovendus heeft nood aan een extra speerpunt voorin. Daarvoor worden verschillende pistes gevolgd, maar Arokodare zou hoog op het lijstje staan. De gesprekken lopen alvast volop. Al is er nog één groot struikelblok. Ondanks de afspraken zou Genk dromen van zo'n 25 miljoen pond, een slordige 29 miljoen euro. Dat is voor Burnley te veel geld en allicht zal de effectieve transfersom ook lager uitvallen. Maar er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden.

Arokodare is momenteel de beste diepe spits in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Fener maakt AC Milan compleet belachelijk na transfer Brown

Fenerbahçe en AC Milan waren in een ferme strijd verwikkeld om Archie Brown van KAA Gent ...

7
7
'Vier voorstellen de vuilbak in: Jashari hakt knoop door'

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft voortduren. Verschillende grootmachten zouden de Zwitser ...

320
320
Voetbal naar de vaantjes: Knallende ambras bij FIFA-bobo’s

Het WK voor Clubs zorgt voor heel wat ophef. De beste teams ter wereld komen in de Verenigde Staten ...

71
71
'De Mil vreest: volgende smaakmaker grof wild'

Rik De Mil verkoos een verlengd verblijf bij Sporting Charleroi boven een transfer naar Royal ...

48
48
Messi en Dreyer spelen MLS volledig in de vernieling

Lionel Messi en Anders Dreyer zijn niet te houden in de Major League Soccer. De twee spelen de ...

31
31
Vanessa maakt Van Crombrugge zot, die reageert met...

Eén van de meest spraakmakende relaties in BV-land ontspon zich eind vorig jaar. Toen maakten ...

551
551
'Frank Raes stil na porno-bommetje van ex'

Lange tijd vormden Frank Raes en zijn ex-vrouw Cath Luyten een prachtig koppel. De twee kregen ook ...

101
101
'Nieuwe parel uit buitenland voor Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft over heel de wereld rondspeuren naar versterking. Paars-Wit kijkt uit naar ...

165
165
'Blijft hij of niet? Droomtransfer lonkt voor Mignolet'

Bij Club Brugge krijgen Nordin Jackers en Simon Mignolet elk hun kans in de voorbereiding. Nicky ...

659
659
‘Verguisde speler’ bloeit open onder Besnik Hasi

RSC Anderlecht is nog in volle voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat gebeurt met ups en downs. De ...

728
728
De Roover van Antwerp naar STVV: "Het ideale traject"

STVV heeft een nieuwe technische staf. Wouter Vrancken haalde nieuw volk naar Stayen. Jan Van ...

78
78
Zwendel escaleert: Coucke bijt van zich af op Instagram

Als ervaren ondernemer kent Marc Coucke ondertussen het klappen van de zweep. De eigenaar van ...

208
208
'Fofana verlaat Lyon: verrassende uitkomst op til'

Rondom Malick Fofana doen er al maanden héél veel geruchten. De Rode Duivel speelt ...

99
99
'Bijna Hoefkens-stunt bij Club Brugge'

Carl Hoefkens begint aan zijn tweede seizoen bij NAC Breda. De Belgische coach speelde met zijn team ...

165
165
"Anderlecht?" - Patris doorbreekt eindelijk de stilte

STVV rondde zijn oefenstage af in het Nederlandse Venray. VoetbalNieuws bracht een bezoekje aan de ...

99
99
'Standard blijft druk bezig: volgende vertrekker bekend'

Standard gooide het de voorbije maanden over een radicaal andere boeg. Sinds de aanstelling van Marc ...

112
112
'Deal met Club Brugge helpt Inter aan Rode Duivel'

Club Brugge is dezer dagen een hot item in de Italiaanse pers. De bekerwinnaar zit dezer dagen ...

498
498
'Union schiet na schokkende wending in actie op mercato'

Binnen een week gaat het seizoen voor landskampioen Union al van start, want dan wacht al de ...

227
227
OHL moet het onderspit delven in marathonwedstrijd

OH Leuven draaide vorig seizoen opnieuw een grijs seizoen. Het wisselde deze zomer daarom nog maar ...

57
57
'Barslechte Depay per direct met pensioen'

In de zomer van 2024 verbaasde Memphis Depay vriend en vijand door na zijn vertrek bij Atletico ...

221
221
Saelemaekers maakt club voor volgend seizoen bekend

Alexis Saelemaekers heeft er enkele woelige jaren opzitten. De Rode Duivel werd de voorbije twee ...

251
251
AA Gent rondt megatransfer helemaal af

Bij AA Gent bleef het deze zomer tot dusver opvallend stil. Een stevige make-over van de kern leek ...

270
270
'Standard wijst bod af: miljoeneneis bekend'

Standard heeft zich deze zomer tot dusver al stevig geroerd op de transfermarkt. Dat deed het vooral ...

203
203
'Charleroi vervangt Zorgane met beproefd recept'

Charleroi bereidt zich voor op een Europees avontuur, nadat het vorig seizoen de Europe Play-Off won ...

59
59
'Knaltransfer Lammens naar Europese grootmacht'

Het is alweer een woelige transferzomer voor Antwerp, dat Tjaronn Chery met tegenzin moest laten ...

1387
1387

Meer sportnieuws