Mignolet in tweestrijd: scheiding met Club nabij?

door
Mignolet in tweestrijd: scheiding met Club nabij?

Simon Mignolet leek jarenlang onaantastbaar onder de lat bij Club Brugge. Gouden Schoen, Champions League-held en leider in de kleedkamer – zijn status stond buiten kijf. Maar plots is er twijfel, zowel bij de club als bij de doelman zelf. Is een onverwacht afscheid in de maak?

LEES OOK: Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

De grote stunt van 2019

Simon Mignolet tekende in september 2019 een vijfjarig contract bij Club Brugge. De komst van de toenmalige Rode Duivel en ex-Liverpoolspeler was destijds een grote stunt.

“De bedoeling is om dit zo lang mogelijk te rekken. Om langer tussen de palen te staan dan die vijf jaar waarvoor ik tekende,” zei Mignolet toen.

Sindsdien werd hij vier keer landskampioen met Club Brugge. Hij keepte meermaals sterk in de Champions League, met onder andere drie clean sheets in het afgelopen seizoen. Ook won hij de Gouden Schoen – geen vanzelfsprekendheid voor een doelman – en verlengde hij zijn contract bij Club.

Volgens De Standaard wilde hij zo tonen dat hij ook in de komende jaren absoluut niet van plan was de Belgische landskampioen te verlaten.

“Het huwelijk loopt goed”

“Ik heb een contract tot 2026,” zei Simon Mignolet in januari 2023, net na het winnen van de Gouden Schoen. “We kunnen stellen dat het huwelijk tussen mij en Club Brugge tot dusver geslaagd is. Mijn keuze om hier te komen was destijds niet vanzelfsprekend, maar het bleek de juiste.”

Vorig seizoen was de 35-jarige Mignolet de onbetwiste nummer één onder de lat, en die status leek voor de komende jaren verzekerd. Bovendien is zijn gezin gelukkig gevestigd in Knokke. In 2022 tekende hij niet toevallig een nieuw contract bij Club.

Niet alleen op het veld, maar ook in de kleedkamer speelt Mignolet een cruciale rol. In een team waar natuurlijke leiders en een sterke mentaliteit schaars zijn, noemde ex-coach Ronny Deila hem bijvoorbeeld “the clear leader.”

Achter de schermen is hij een drijvende kracht, die alles doet om de ploeg scherp te houden en spelers te motiveren of wakker te schudden wanneer dat nodig is.

Nordin Jackers klopt nadrukkelijk aan

Eind vorig seizoen onthulde Het Nieuwsblad dat Club Brugge niet zomaar garandeert dat Simon Mignolet de vaste doelman blijft. “Op Club stellen ze zich vandaag de vraag: ‘Is Jackers écht onze beste doelman?’ Met andere woorden: is hij beter dan de levende legende Simon Mignolet?” schrijft de krant.

Nordin Jackers klopt steeds harder op de deur en valt op met beter voetenwerk en opbouw van achteruit. Kenners merken op dat Jackers op die vlakken sterker is dan Mignolet, waardoor hij een completere keeper wordt.

Mignolet heeft nooit teleurgesteld bij Club Brugge en heeft nog een streepje voor op Jackers. Maar een vaste basisplaats is allerminst zeker.

“Iedereen moet op het hoogste niveau presteren, zowel op training als in wedstrijden. Daarna maken we onze keuze. Er is nog geen beslissing gevallen,” zei coach Nicky Hayen tijdens de eerste training van het nieuwe seizoen.

Is FC Kopenhagen een optie?

Is het toeval of niet? Donderdagochtend meldde de Deense krant Bold dat FC Kopenhagen interesse heeft in Simon Mignolet. Sportief gezien is dat een mooie uitdaging: FCK speelt elk jaar voor prijzen, ook Europees. Kopenhagen is bovendien een aantrekkelijke stad om te wonen.

Toch blijven er veel vragen over een mogelijke transfer. Mignolet is namelijk de best betaalde speler van het land, met een jaarsalaris van zo’n 3,4 miljoen euro volgens Het Nieuwsblad. Kan FC Kopenhagen dat salaris opbrengen?

Daarnaast is de vraag of Mignolet op 37-jarige leeftijd nog wel in het buitenland wil spelen. Zijn gezin is gelukkig in Knokke. In 2021 kon hij nog naar de Premier League, maar toen koos hij bewust voor trouw aan Club Brugge.

“Het buitenland hoeft voor mij niet meer per se, vooral omdat ik dat avontuur al heb meegemaakt,” zei hij destijds. Maar nu schrijft Het Laatste Nieuws dat de concrete interesse van FC Kopenhagen hem mogelijk wel aan het twijfelen zet. “En valt een vertrek bij Club, gezien de nieuwe situatie, ook niet langer helemaal uit te sluiten.”

Moet Mignolet bij Club Brugge blijven?

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

69
69
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

14
14
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

138
138
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

82
82
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

52
52
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

366
366
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

100
100
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

252
252
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

159
159
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

671
671
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

401
401
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

393
393
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

321
321
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

427
427
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

82
82
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

105
105
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

748
748
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

161
161
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

344
344
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

390
390
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

530
530
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

709
709

Meer sportnieuws