Ook bij Antwerp FC zijn de trainingen in aanloop naar het nieuwe seizoen van start gegaan. Woensdag stond nieuwe coach Stef Wils een eerste keer voor de spelersgroep sinds zijn promotie tot T1. Maar nu al staat vast dat er nog stevig aan zijn selectie gesleuteld zal worden.
De Great Old heeft een tegenvallende jaargang achter de rug, waarin het andermaal naast een Europees ticket greep. En dus werd in het tussenseizoen bijgestuurd. De samenwerking met hoofdcoach Andries Ulderink kreeg geen vervolg. Na een moeizame zoektocht naar een opvolger, werd T2 Wils uiteindelijk gepromoveerd.
De oud-verdediger begint zo aan zijn eerste opdracht als hoofdcoach en dat wordt een zware uitdaging. Zo zag Wils meteen enkele sleutelspelers vertrekken. Na het pensioen van Toby Alderweireld werd Tjaronn Chery verkocht aan NEC. Woensdag raakte dan weer bekend dat het contract van Denis Odoi in onderling overleg werd ontbonden.
Ook Janssen naar uitgang?
En mogelijk verliest Wils weldra nog een vierde leider in de kleedkamer. Zo is ook een vertrek van Vincent Janssen niet uitgesloten. Het is geen geheim meer dan diens loon doorweegt op het salarisbudget. Bovendien is hij zijn laatste contractjaar ingegaan. Als RAFC nog iets aan hem wil verdienen, is nu dus het geschikte moment om te verkopen.
Desondanks staat een vertrek niet buiten kijf. "Elke Belgische club zou tekenen voor een spits als Vincent. De realiteit is dat hij in zijn laatste contractjaar zit. De markt zal bepalen wat er gebeurt. Een speler met een contract die blijft, zullen we respecteren en gebruiken. Maar als er een club met een goed bod komt, zullen we meewerken", werd CEO Sven Jaecques geciteerd bij Het Laatste Nieuws.
Totale leegloop voorkomen
Afwachten dus of Janssen nog een jaartje aan boord blijft of niet. Hij is evenwel niet de enige die gelinkt wordt aan een vertrek. Na het wegvallen van Europees voetbal, moeten elders extra inkomsten vergaard worden. Met de verkoop van spelers bijvoorbeeld. Daarvoor kunnen jongens als Senne Lammens, Mahamadou Doumbia, Zeno Van den Bosch, ... gaan zorgen. "Maar een leegloop gaan we niét toelaten", maakte Jaecques zich sterk. "En er gaan deze zomer ook nog interessante profielen bijkomen, hé", voegde Wils toe.