'Denayer verrast vriend en vijand met transferbeslissing'

door
'Denayer verrast vriend en vijand met transferbeslissing'

Het is al zeer lang stil rondom Jason Denayer. De Belgische verdediger heeft momenteel geen club en er doen weinig geruchten de ronde. Het Nieuwsblad sprak met Jesse De Preter, de makelaar van de ex-Rode Duivel. Die kwam met een opvallend verhaal.

Europese top werd genoemd

Denayer leek op weg naar een heel mooie carrière. Hij belandde al jong bij Manchester City, waar hij een goede jeugdopleiding kreeg. Hij werd uitgeleend aan Galatasaray, en Sunderland, waar hij toch wel de nodige ervaring opdeed. Het was Olympique Lyon dat hem voor 10 miljoen euro kocht.

Daar deed de centrale verdediger het goed. Door zijn goede prestaties in Frankrijk kwam er interesse in hem en Europese topclubs werden genoemd. Maar hij kreeg bonje met het bestuur omdat hij niet wenste te verlengen en zo bleef hij een half seizoen aan de kant.

Denayer besloot in de zomer van 2022 om verrassend genoeg transfervrij over te stappen naar Shabab. Na een jaar ging hij naar Al-Fateh en sinds januari is hij een vrije speler. Mede door blessures speelde hij sinds de zomer van 2022 nog maar 49 wedstrijden.

Niet terug naar Europa

Een terugkeer naar Europa lijkt niet aan de orde. Denayer wordt volgende week 30 jaar en kijk vooral naar het financiële plaatje. Dat valt te begrijpen, want voetbal is nu eenmaal zijn job. 

"In Europa ligt zijn toekomst niet meer. Dat vindt hij ook niet erg, hij wil toch niet terug naar Europa", klinkt het bij De Preter. Ploegen uit de tweede helft vanuit Turkije en Frankrijk polsten nog wel eens. "Hij heeft geen zin meer in degradatievoetbal. Hij wil voor de prijzen spelen. Daarom vindt hij het ook niet erg om daar te blijven", zegt De Preter over de carrière van Denayer in het Midden-Oosten.

Logische keuze van Denayer?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

43
43
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

16
16
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

46
46
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

24
24
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

137
137
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

17
17
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

105
105
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

176
176
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

103
103
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

204
204
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

83
83
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

53
53
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

139
139
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

291
291
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

286
286
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

189
189
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

501
501
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

233
233
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

154
154
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

251
251
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

364
364
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

339
339

Meer sportnieuws