'Anderlecht maakt gigantisch verrassende transferkeuze'

2295 stemmen
'Anderlecht maakt gigantisch verrassende transferkeuze'

Jesper Fredberg leverde op de korte termijn goed werk bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging van de lage middenmoot naar de top drie en miste maar net de titel. Maar het geweer wordt van schouder veranderd. De club verandert nog maar eens van richting.

LEES OOK: 'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Geen transfers à la Dolberg

Anderlecht haalde Cédric Hatenboer, Mihajlo Cvetkovic en Zoumana Keita in huis en Nathan Saliba volgt. Allemaal spelers van maximaal 21 jaar. En ze kosten maximaal 3 miljoen euro. Dat is de nieuwe politiek.

Paars-Wit zal geen spelers à la Kasper Dolberg meer halen. Jongens van 5 miljoen euro én met een peperduur loon. Spelers zoals Jan-Carlo Simic, gehaald voor 2,7 miljoen euro en nu al minstens het viervoudige waard, dat gaat de norm zijn. 

Jong geweld aantrekken

Anderlecht wil meer kapitaal op het veld hebben, waardoor ze de kassa de komende jaren kunnen spijzen. Dat is het nieuwe beleid volgens La Dernière Heure. En wat met de ervaring horen we de fans al denken.

Anderlecht blijft uitkijken naar leiders, maar dat heeft weinig met leeftijd te maken. Dat is althans de visie van Renard. Ze kijken wel uit naar persoonlijkheid, zo is iemand met Adnan Januzaj iemand met een sterk karakter. Wel een opvallend feit is dat Januzaj nooit een dragende speler is geweest of een leider. Voorlopig is de speler van Sevilla echter veel te duur.

RSCA verloor met Jan Vertonghen dé leider van groep en ook Mario Stroeykens is een jonge leider die wellicht vertrekt. Het is dus aan Renard om spelers te vinden met die kwaliteiten, wat Sabila onder meer lijkt te zijn.

Goede aanpak van Renard?

Meest recent

'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

425
425
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

17
17
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

126
126
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

71
71
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

329
329
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

382
382
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

65
65
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

112
112
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

621
621
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

79
79
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

63
63
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

60
60
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

134
134
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

111
111
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

107
107
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

95
95
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

137
137
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

46
46
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

215
215
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

269
269
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

629
629
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

200
200

Meer sportnieuws