Debuut in mineur Alonso: penaltymisser kost Real zege op WK

door
Debuut in mineur Alonso: penaltymisser kost Real zege op WK

Real Madrid is met een slipper begonnen aan zijn campagne op het wereldkampioenschap voor clubs. Tijdens de debuutmatch van nieuwe coach Xabi Alonso bleef de Koninklijke steken op 1-1 tegen het Saudische Al-Hilal. In de extra tijd kreeg Real nochtans een strafschop, maar Federico Valverde mikte op doelman Yassine Bounou.

De Madrilenen hebben een pover seizoen achter de rug waarin ze in eigen land overklast werden door FC Barcelona en vroegtijdig sneuvelden in de Champions League. Dat bleef niet zonder gevolgen. Zo werd de samenwerking met coach Carlo Ancelotti vroegtijdig stopgezet. Om hem te vervangen werd Alonso weggeplukt bij Bayer Leverkusen.

Woensdag maakt de Spanjaard dus zijn debuut als hoofdcoach van Real. Dat was echter ook het geval bij zijn collega aan de overzijde. Al-Hilal bewoog in aanloop naar het WK hemel en aarde om nog enkele extra topspelers te strikken, maar faalde daarin. Wel werd coach Simone Inzaghi overgenomen van CL-finalist Internazionale. Hij maakte dus ook zijn debuut.

LEES OOK: ‘Real Madrid schokt voetbalwereld: Haaland in aantocht’

Jonkie zet Real op rozen

Met twee kersverse coaches langs de lijnen ging de partij aan een vrij gezapig tempo van start. De beste kansen om op voorsprong te komen waren echter voor de Saudi's, die ook een doelpunt zagen afgekeurd worden. En daar wist de Koninklijke optimaal van te profiteren.

Na een dik halfuur spelen kon Real een pijlsnelle tegenaanval opzetten. De 21-jarige Gonzalo Garcia, die de afwezige Kylian Mbappé verving als diepste man, rondde netjes af. Lang kon Real echter niet van de voorsprong genieten. Nog voor rust bracht Ruben Neves de bordjes weer in evenwicht van op de stip.

Valverde mist strafschop

In de tweede periode kwam Real iets dominanter voor de dag. Zeker nadat Alonso enkele verse krachten tussen de lijnen bracht, kantelde de partij in het voordeel van de Madrilenen. Maar ook Al-Hilal bleef voor gevaar zorgen. Bij de start van de extra leken de Spanjaarden het laken alsnog naar zich toe te trekken toen Valverde mocht aanleggen van op elf meter. Zijn penalty werd echter gestopt door de Marokkaanse nationale doelman Bounou. En zo bleef het uiteindelijk bij 1-1. Werk aan de winkel dus voor Alonso. Zondagavond wacht alvast het tweede duel, het Mexicaanse Pachuca is dan de tegenstander van dienst.

Wie van de twee maakt volgens u de grootste kans op de eindzege?

Meest recent

Pocognoli krijgt gelijk: "Als je ambitieus bent..."

Het hing al enkele dagen in de lucht, maar zaterdag kwam ook de officiële bevestiging. ...

16
16
Spanje, Portugal en Italië winnen ondanks penaltymissers

In hun WK-kwalificatiewedstrijden van zaterdagavond hebben de toplanden gedaan wat ze moesten doen. ...

18
18
Eden Hazard doet bekentenis bij terugkeer op Chelsea

Tijdens de interlandbreak ligt het clubvoetbal uiteraard even stil. Bij Chelsea maakten ze van die ...

21
21
Vranckx geeft verklaring voor verrassende transfer

Sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach heeft de selectie van de Rode Duivels toch een ...

31
31
Onbegrip rond 'vergeten' Duivel: "Waarom hem nog oproepen?"

Na de klinkende zeges tegen Liechtenstein en Kazachstan in september heerste er nog optimisme rond ...

75
75
Duivels U17 zetten grote stap naar EK, pandoering voor U19

Vrijdag werd een dag met gemengde gevoelens voor het Belgische voetbal. Terwijl de Jonge Duivels met ...

52
52
'Onthuld: dit was de échte reden voor verbanning Raskin'

Vrijdagavond leverde Nicolas Raskin opnieuw een sterke prestatie bij de Rode Duivels tegen ...

66
66
Waanzinnige Haaland brengt Noorwegen op zucht van WK

Er staat de laatste weken geen maat op Erling Haaland. Dat heeft zaterdag ook Israël mogen ...

46
46
Nu ook officieel: Pocognoli verlaat Union voor Monaco

Het hing de voorbije dagen al grondig in de lucht, maar zaterdagavond is eindelijk ook de ...

68
68
Garcia krijgt volle laag: “Waarom speelt hij niet met hen?"

De Rode Duivels speelden een degelijke match tegen Noord-Macedonië. Ze kregen kansen genoeg om ...

87
87
Feyenoord geniet van JPL-toppers: Kuyt lyrisch

Feyenoord heeft een aantal oude bekenden van de Jupiler Pro League in de selectie. Twee van hen doen ...

44
44
Bellingham openhartig: "Waarom doe ik mezelf dat aan?"

Anno 2025 liggen publieke figuren nog meer onder een vergrootglas. Onder meer door de sociale media. ...

27
27
Vanhaezebrouck geeft Garcia tip: deze spits tegen Wales?

België moet maandag winnen van Wales. Als ze dat doen, kan het WK eigenlijk niet meer ...

321
321
'Sensatie in de maak: hereniging Messi en Neymar'

Anno 2025 zijn mannen als Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luis Suarez en Neymar niet meer de grote ...

36
36
Albert ziet 'Garcia-probleem': "Slaat nergens op"

De Rode Duivels speelden 0-0 tegen Noord-Macedonië. De kritiek is ondertussen best hard, vooral ...

70
70
Anderlecht-fans schrikken: Willy Sommers maakt intrede

Willy Sommers moeten we ongetwijfeld niet aan u voorstellen. De man is één van de ...

181
181
Kopbrekens voor Hasi: waar dure aankoop posteren?

Heel Anderlecht hunkert naar de terugkeer van Adriano Bertaccini. Die zal wellicht weer kunnen ...

219
219
Degryse: "Draait hij wel aan de juiste knoppen bij België?"

De Rode Duivels krijgen de volle laag na de 0-0 tegen Noord-Macedonië. De Belgen speelden heus ...

113
113
Hallo, Garcia? Twee Jonge Duivels schitteren volop

De Belgische beloften hadden gisteren minder moeite met het scoren van doelpunten. Ze wonnen met 0-7 ...

211
211
Mbappé over 'Yamal-mania': 'Real geeft Barça raad'

Lamine Yamal krijgt bijzonder veel kritiek over leven buiten het voetbal. Velen vergeten achter dat ...

72
72
Lammens geeft hét grote verschil tussen Antwerp en Man Utd prijs

Royal Antwerp FC wist afgelopen zomer zijn grootste uitgaande transfer ooit te realiseren. Ze ...

253
253
Grote druk op Rode Duivels: "Wel iets te zoeken op WK?"

België had altijd moeten winnen tegen Noord-Macedonië. De Belgen speelden 0-0 en hadden ...

107
107
Slaat STVV toe? "Gaan rond de tafel zitten"

Bij STVV lopen de spelers in de kijker. Dat bleek afgelopen zomer nog maar eens, want een aantal ...

158
158
Domper Rode Duivels: basispion moet geblesseerd afhaken

België likt zijn wonden na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Rode Duivels ...

191
191
Theate begrijpt het niet: "Normaal lukt het altijd"

Aanvallend ontbrak de genialiteit bij de Rode Duivels. Er zitten te weinig killers in de ploeg, dat ...

46
46

Meer sportnieuws