Volgende week gaat bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar woensdag staat voor de Brusselaars ook al een belangrijke afspraak op het programma. Dan wordt Nyon geloot voor de samenstelling van de voorrondes van de Europa League.
Een jaar geleden werd de recordkampioen derde in de Jupiler Pro League. Bijgevolg moest het maar één voorronde overleven om de League Phase van de UEL te halen. Dat lukte uiteindelijk ook. En zelfs al was het toen fout gelopen tegen Dinamo Minsk, zouden de Brusselaars rechtstreeks in de League Phase van de Conference League terecht zijn gekomen.
Drie voorrondes noodzakelijk
Nu staat Anderlecht er echter veel minder gunstig voor. Ten opzichte van een jaar geleden moest Paars-Wit namelijk één plekje inleveren in het eindklassement. En dat heeft zware gevolgen voor de Europese campagne. Zo zullen de Brusselaars dit keer liefst drie voorrondes moeten afwerken.
RSCA stroomt namelijk in tijdens de tweede voorronde van de UEL, die wordt afgewerkt op 24 en 31 juli. Loopt het daarin verkeerd, komt het in de voorrondes van de UECL terecht. Maar via eender welk traject zal men drie voorrondes moeten afwerken om de League Phase te halen.
Anderlecht reekshoofd
Anderlecht zal dus al vroeg in het seizoen een eerste keer moeten pieken. Woensdag weet het alvast waar het aan toe is, dan wordt geloot voor de samenstelling van de tweede voorronde. Ondertussen is al duidelijk dat Paars-Wit reekshoofd zal zijn. Maar dat betekent geen garantie op een 'makkelijke' tegenstander.
Zo zou RSCA kunnen uitkomen tegen het Turkse Besiktas JK, toch een verraderlijke opponent. Andere mogelijkheden zijn Hibernian, FC Utrecht of Banik Ostrava. Daarnaast kan Paars-Wit gekoppeld worden aan een ploeg die de eerste voorrondes overleeft. Meer bepaald de winnaars van de duels Spartak Trnava - BK Häcken, Hapoel Be'er Sheva - Levski Sofia, CFR Cluj - Paksi FC en NK Celje - Sabah FK. De loting vindt plaats om 13u.