Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

door
Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

In de Verenigde Staten wordt momenteel het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams afgewerkt. Dat toernooi is voorlopig niet de publiekstrekker waar de FIFA op hoopte. Maar maandagnacht zorgden Boca Juniors en SL Benfica wel voor spektakel.

Groep C

Nadat Bayern München zondag al brandhout had gemaakt van de amateurvoetballers van Auckland FC (10-0), was het in de derde poule uitkijken naar de clash tussen Boca Juniors en Benfica. De supporters van de Argentijnse grootmacht waren massaal naar speelstad Miami afgezakt. Hierdoor werd het duel afgewerkt in een bijzonder uitgelaten sfeer. En de aanwezigen in de tribunes kregen waar voor hun geld.

Het was Boca Juniors dat de match al vroeg naar zich toe kon trekken. Na een halfuur spelen stonden de Argentijnen al op 2-0. Maar vlak voor rust zorgde Di Maria van op de stip voor de aansluitingstreffer en in de slotfase maakte Otamendi er zelfs 2-2 van. Uitgerekend twee Argentijnse wereldkampioenen dienden hun landgenoten dus puntenverlies toe.

Overigens werd het een erg verhitte wedstrijd. Zo kwam het meermaals tot opstootjes tussen beide ploegen. Herrera, op dat moment al gewisseld, ging zelfs door het lint bij de VAR-interventie die leidde tot de penalty van Benfica. Hij moest zelfs in bedwang gehouden worden door een security-medewerker en pakte rood. Na rust pakte ook Belotti rood namens de Portugezen na een smerige overtreding. En in het slot werd Figal (Boca Juniors) eveneens van het veld gestuurd na vuile fout.

Groep D 

In de vierde poule heeft Chelsea FC zich op geen fout laten betrappen. De Blues, met Lavia in de eerste helft tussen de lijnen, speelden geen grootse match tegen het Los Angeles FC van oude bekende Giroud. Maar doelpunten van Neto en Fernandez bleken uiteindelijk voldoende voor een logische 2-0-overwinning.

De leidersplaats moet Chelsea na één speeldag delen met Flamengo. De Brazilianen namen het maandagnacht op tegen Espérance en was duidelijk de betere ploegen tegenover de Tunesische kampioen. De Arrascaeta en Araujo zorgden voor de verdiende 2-0-zege. Zeker dat laatste doelpunt mocht gezien worden.

JOUW MENING TELT:
Er zouden meer intercontinentale matchen gespeeld moeten worden ...

Meest recent

Hubert gooit alles op tafel over Anderlecht: “Ontgoocheling”

David Hubert werd bij RSC Anderlecht de laan uitgestuurd en Besnik Hasi werd aangesteld als zijn ...

7
7
Union SG pakt plots uit met zéér straffe deal

Union SG staat erom bekend onbekende spelers voor een prikje te halen. Promise David werd zo voor ...

57
57
Talenten staan klaar bij Duivels: “Nieuwe Gouden Generatie”

De Gouden Generatie kende een hoogtepunt met een bronzen medaille op het WK in 2018. Sindsdien ...

108
108
“Waanzinnig bizar!” - De Bruyne-gekte slaat toe in Napels

Kevin De Bruyne begint aan een nieuw avontuur bij Napoli. De Italiaanse club werd afgelopen seizoen ...

64
64
Horrorscenario in de maak voor Ajax?

Bij Ajax spelen met Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida verschillende Belgen. De ...

35
35
Details Supercup bekend, nieuws over volledige kalender

Union SG werd afgelopen seizoen landskampioen in de Jupiler Pro League. De Brusselse club pakte een ...

283
283
Wie verovert het hart van Gert Verheyen? Zijn boodschap is duidelijk

Voor Gert Verheyen mag de broeksriem even ervan af, al kan je dat gerust met een korrel zout nemen. ...

141
141
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club Brugge gaan hard'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

366
366
Leko vloekt op Hubert: OHL berooft Charleroi

Verschillende Belgische clubs zijn van hoofdtrainer veranderd. Bij KAA Gent werd Ivan Leko ...

152
152
Vrancken bonkt op tafel bij STVV: “Kan niet door de beugel”

Wouter Vrancken wist Sint-Truiden VV in de Jupiler Pro League te houden en de voormalige trainer van ...

280
280
Lukaku is het beu en geeft criticasters lik op stuk

Romelu Lukaku is de topscorer aller tijden van de Rode Duivels en de spits maakte furore bij onder ...

132
132
OHL slaat transferslag en rondt knappe deal af

Oud-Heverlee Leuven kon afgelopen seizoen geen potten breken in de Europe Play-Offs en is volop ...

58
58
'Saelemaekers dicht bij straffe stap: AC Milan eist jackpot'

Alexis Saelemaekers kende een topseizoen bij AS Roma, maar de polyvalente vleugelspeler ligt nog ...

101
101
Vannieuwkerke laat volgers in totale verbazing achter

Karl Vannieuwkerke is ongetwijfeld een van de bekendste sportjournalisten in Vlaanderen. Met zijn ...

115
115
‘Real Madrid lanceert grote plannen met Courtois’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie ...

110
110
'Laporta geeft groen licht voor supertransfer Barcelona'

FC Barcelona won afgelopen seizoen alles wat er te winnen valt in Spanje, maar wil in de komende ...

118
118
'KVM bijt in het stof: KV Kortrijk doet koopje in JPL'

KV Kortrijk slaagde er afgelopen seizoen niet om het behoud in de Jupiler Pro League te vrijwaren. ...

510
510
Transferdeal met Anderlecht? Frutos speelt open kaart

RSC Anderlecht is momenteel volop bezig met het aanwerven van versterking, maar zal in de komende ...

378
378
Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

In de Verenigde Staten wordt momenteel het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams afgewerkt. ...

75
75
'Onderhandelingen lopen: eerste grote vertrekker bij Club'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het komende seizoen weldra van start, aanstaande ...

733
733
'Exodus bij Man City: Premier League-transfer Walker'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

92
92
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

200
200
Transferbom dreigt Anderlecht-kleedkamer te splijten

Een onverwachte transfer kan de rust binnen Anderlecht flink verstoren. Terwijl de club mikt op ...

695
695
'Overmars aan zet: Antwerp zet zinnen op absolute goudpot'

Na het mislopen van het Europese ticket, zal Antwerp FC op een andere manier voor extra inkomsten ...

699
699
'Opvallende nieuwe club Van Bommel: gesprekken lopen'

In de Jupiler Pro League beginnen de trainersposities stilaan ingevuld te raken, maar in het ...

275
275

Meer sportnieuws