'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

door
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. Met het Champions League-ticket op zak hoopt de landskampioen zo'n exodus dit jaar te voorkomen. Maar enkele sterkhouders lijken nu toch op weg naar de uitgang.

Sinds Union in 2021 zijn rentree maakte op het hoogste niveau, deed het al telkens volop mee voor de titel. En dat terwijl de financiële middelen redelijk beperkt waren. Maar komend seizoen volgt de echte jackpot voor de Brusselaars. Dan maakt de club haar grote debuut in de lucratieve Champions League.

Sinds de hervormingen van afgelopen seizoen is het Kampioenenbal lucratiever dan ooit, Union is dus verzekerd van een pak extra miljoenen. Bovendien is het vooruitzicht op minstens acht wedstrijden op het allerhoogste niveau, een aanzienlijke aantrekkingsfactor. Troeven voldoende dus om spelers te overtuigen langer te blijven.

LEES OOK: Anderlecht zorgt voor goudmijn, maar niet iedereen is blij

Beresterk seizoen Sadiki

Maar in een aantal dossiers lijkt Union zich toch gewonnen te moeten geven. Zo is de kans reëel dat de gegeerde Franjo Ivanovic vertrekt, al willen de Brusselaars een absolute recordsom voor de spits. Koki Machida is dan weer op weg naar TSG Hoffenheim. En nu begint er ook wat te bewegen rond Noah Sadiki.

Het jeugdproduct van RSC Anderlecht speelt sinds de zomer van 2023 voor Union. In het voorbije seizoen ontbolsterde Sadiki zelfs helemaal. Hij was een cruciale factor in het behalen van de titel en werd niet voor niets opgenomen in het 'Elftal van het Jaar' van de Jupiler Pro League. Zijn straffe prestaties in het Dudenpark zijn ondertussen ook elders in Europa opgemerkt.

Premier League-promovendus

Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert namelijk dat Leeds United aan zijn mouw trekt. De Engelse traditieclub zou inmiddels contact hebben opgenomen met Union om achter de transfervoorwaarden te vissen. Er zou zelfs sprake zijn van een bod van 10 miljoen euro, maar dat lijkt aan de lage kant. Als Premier League-promovendus moet Leeds echter in staat zijn om dat bedrag aanzienlijk op te krikken. Afwachten dus hoe het dossier evolueert. Ook Olympique Lyon zou het dossier nog steeds volgen, maar lijkt financieel onvoldoende sterk te staan.

Indien Union slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Wilmots haalt snoeihard uit naar refs: "Ze verpesten alles"

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen heel wat voer voor ...

1
1
Standard ontsnapt: toch geen forfaitnederlaag

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaid op een fiasco. De ...

84
84
Keeperskwestie laait weer op bij Cercle: Cinel duidelijk

Cercle Brugge staat dit weekend voor een stevige uitdaging. Zondag krijgt het immers het bezoek van ...

19
19
Sclessin brandt en ziet wedstrijd gestaakt worden na wangedrag

Standard leek vanavond lange tijd op weg naar een heroïsche overwinning. De Rouches stonden al ...

283
283
Strasbourg kan na fout Penders stunt niet vasthouden

RC Strasbourg heeft vrijdagavond in de Ligue 1 net naast een enorme stunt gegrepen. Het slaagde er ...

28
28
Ophef over rode kaart Standard: "Het is héél streng"

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League werd vrijdagavond afgetrapt met een interessante ...

146
146
Beerschot zorgt voor primeur in CPL na intense topper

Na een spannende topper heeft Beerschot voor een primeur gezorgd. De Ratten hielden SK Beveren in ...

134
134
'Zweden verrast vriend en vijand met nieuwe bondscoach'

Vorige week wist Engeland zich als eerste Europese land te plaatsen voor het WK van volgende zomer. ...

31
31
'Genk verliest man in vorm maar krijgt ook goed nieuws'

KRC Genk kende een zeer lastig seizoensbegin, maar pakte in de laatste competitiewedstrijden voor de ...

125
125
Volgende stap voor Vermant: vader Sven oordeelt

De komende weken zal Nicky Hayen knopen moeten doorhakken bij Club Brugge. Dat zal onder meer moeten ...

87
87
Grote veranderingen bij Union? Hubert schept duidelijkheid

Union neemt zaterdag een nieuwe start. Niet omdat het hun eerste wedstrijd na de interlandbreak is, ...

53
53
'Knaltransfer in de maak: Onyedika kent voorwaarde'

Het lijkt in de komende mercato's voor Club Brugge weer een helse klus te worden om een uittocht te ...

129
129
De Mil waarschuwt Charleroi na mislukte flirt met Union

Komend weekend staan er enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Op ...

121
121
Hasi voorspelt nu al: "Kan eerste spits worden bij RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag op Stayen tegen STVV. Dat belooft een zware dobber te worden voor de ...

237
237
KV Mechelen overweegt toptransfer: terugkeer cultheld?

Bij KV Mechelen gaan ze misschien nog een aanwinst voorstellen. Trainer Frederik Vanderbiest was op ...

154
154
Fink zet puntjes op de i: "Anders kan je beter zwijgen"

Bij KRC Genk moesten ze vorig week nog een officiële boodschap meedelen omtrent een onjuist ...

196
196
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om een nieuwe structuur op poten te ...

113
113
Opvolger Mignolet? Club Brugge legt jonge doelman vast

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, waar Nordin Jackers vervolgens ...

153
153
'Schokeffect bij Anderlecht: killer in de box op komst'

Anderlecht wil in januari knallen met een pure afwerker: geen Dolberg-kopie, wel een diepte- en ...

312
312
Pro League bibbert: DAZN dreigt met drastische stappen

De soap omtrent de mediarechten blijft de gemoederen beroeren. Zo geraakte vrijdag bekend dat de Pro ...

330
330
Club Brugge fel gehavend: volgende sterkhouder valt uit

Club Brugge geeft zaterdag in Leuven het startschot voor een razend drukke periode, waarin de ...

535
535
VTM deelt opvallende waarschuwing uit aan Marc Coucke

Marc Coucke kreeg gisteren een onverwachte publieke vermaning van… VTM zelf. De ...

172
172
Mannaert negeert Hasi: Anderlecht op ramkoers met KBVB

RSC Anderlecht hervat de competitie na de interlandbreak met een verplaatsing naar STVV. Ook op het ...

366
366
Garcia verrast bij Rode Duivels: Tielemans én Vanaken out?

Mathematisch kan het nog mislopen, maar behoudens een mirakel gaan de Rode Duivels volgende zomer ...

510
510
DAZN voert druk op: Pro League vreest rampscenario

Terwijl de discussie rond het competitieformat weer oplaait blijft ook het televisiecontract het ...

600
600

Meer sportnieuws