'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

door
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. Met het Champions League-ticket op zak hoopt de landskampioen zo'n exodus dit jaar te voorkomen. Maar enkele sterkhouders lijken nu toch op weg naar de uitgang.

Sinds Union in 2021 zijn rentree maakte op het hoogste niveau, deed het al telkens volop mee voor de titel. En dat terwijl de financiële middelen redelijk beperkt waren. Maar komend seizoen volgt de echte jackpot voor de Brusselaars. Dan maakt de club haar grote debuut in de lucratieve Champions League.

Sinds de hervormingen van afgelopen seizoen is het Kampioenenbal lucratiever dan ooit, Union is dus verzekerd van een pak extra miljoenen. Bovendien is het vooruitzicht op minstens acht wedstrijden op het allerhoogste niveau, een aanzienlijke aantrekkingsfactor. Troeven voldoende dus om spelers te overtuigen langer te blijven.

LEES OOK: Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Beresterk seizoen Sadiki

Maar in een aantal dossiers lijkt Union zich toch gewonnen te moeten geven. Zo is de kans reëel dat de gegeerde Franjo Ivanovic vertrekt, al willen de Brusselaars een absolute recordsom voor de spits. Koki Machida is dan weer op weg naar TSG Hoffenheim. En nu begint er ook wat te bewegen rond Noah Sadiki.

Het jeugdproduct van RSC Anderlecht speelt sinds de zomer van 2023 voor Union. In het voorbije seizoen ontbolsterde Sadiki zelfs helemaal. Hij was een cruciale factor in het behalen van de titel en werd niet voor niets opgenomen in het 'Elftal van het Jaar' van de Jupiler Pro League. Zijn straffe prestaties in het Dudenpark zijn ondertussen ook elders in Europa opgemerkt.

Premier League-promovendus

Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert namelijk dat Leeds United aan zijn mouw trekt. De Engelse traditieclub zou inmiddels contact hebben opgenomen met Union om achter de transfervoorwaarden te vissen. Er zou zelfs sprake zijn van een bod van 10 miljoen euro, maar dat lijkt aan de lage kant. Als Premier League-promovendus moet Leeds echter in staat zijn om dat bedrag aanzienlijk op te krikken. Afwachten dus hoe het dossier evolueert. Ook Olympique Lyon zou het dossier nog steeds volgen, maar lijkt financieel onvoldoende sterk te staan.

Indien Union slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Messi en Dreyer spelen MLS volledig in de vernieling

Lionel Messi en Anders Dreyer zijn niet te houden in de Major League Soccer. De twee spelen de ...

3
3
Vanessa raakt Van Crombrugge diep in hart, vurige reactie

Eén van de meest spraakmakende relaties in BV-land ontspon zich eind vorig jaar. Toen maakten ...

448
448
'Frank Raes stil na porno-bommetje van ex'

Lange tijd vormden Frank Raes en zijn ex-vrouw Cath Luyten een prachtig koppel. De twee kregen ook ...

27
27
'Nieuwe parel uit buitenland voor Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft over heel de wereld rondspeuren naar versterking. Paars-Wit kijkt uit naar ...

81
81
'Blijft hij of niet? Droomtransfer lonkt voor Mignolet'

Bij Club Brugge krijgen Nordin Jackers en Simon Mignolet elk hun kans in de voorbereiding. Nicky ...

350
350
‘Verguisde speler’ bloeit open onder Besnik Hasi

RSC Anderlecht is nog in volle voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat gebeurt met ups en downs. De ...

480
480
De Roover van Antwerp naar STVV: "Het ideale traject"

STVV heeft een nieuwe technische staf. Wouter Vrancken haalde nieuw volk naar Stayen. Jan Van ...

46
46
Zwendel escaleert: Coucke bijt van zich af op Instagram

Als ervaren ondernemer kent Marc Coucke ondertussen het klappen van de zweep. De eigenaar van ...

169
169
'Fofana verlaat Lyon: verrassende uitkomst op til'

Rondom Malick Fofana doen er al maanden héél veel geruchten. De Rode Duivel speelt ...

73
73
'Bijna Hoefkens-stunt bij Club Brugge'

Carl Hoefkens begint aan zijn tweede seizoen bij NAC Breda. De Belgische coach speelde met zijn team ...

118
118
"Anderlecht?" - Patris doorbreekt eindelijk de stilte

STVV rondde zijn oefenstage af in het Nederlandse Venray. VoetbalNieuws bracht een bezoekje aan de ...

75
75
'Standard blijft druk bezig: volgende vertrekker bekend'

Standard gooide het de voorbije maanden over een radicaal andere boeg. Sinds de aanstelling van Marc ...

95
95
'Deal met Club Brugge helpt Inter aan Rode Duivel'

Club Brugge is dezer dagen een hot item in de Italiaanse pers. De bekerwinnaar zit dezer dagen ...

443
443
'Union schiet na schokkende wending in actie op mercato'

Binnen een week gaat het seizoen voor landskampioen Union al van start, want dan wacht al de ...

207
207
OHL moet het onderspit delven in marathonwedstrijd

OH Leuven draaide vorig seizoen opnieuw een grijs seizoen. Het wisselde deze zomer daarom nog maar ...

47
47
'Barslechte Depay per direct met pensioen'

In de zomer van 2024 verbaasde Memphis Depay vriend en vijand door na zijn vertrek bij Atletico ...

200
200
Saelemaekers maakt club voor volgend seizoen bekend

Alexis Saelemaekers heeft er enkele woelige jaren opzitten. De Rode Duivel werd de voorbije twee ...

217
217
AA Gent rondt megatransfer helemaal af

Bij AA Gent bleef het deze zomer tot dusver opvallend stil. Een stevige make-over van de kern leek ...

245
245
'Standard wijst bod af: miljoeneneis bekend'

Standard heeft zich deze zomer tot dusver al stevig geroerd op de transfermarkt. Dat deed het vooral ...

189
189
'Charleroi vervangt Zorgane met beproefd recept'

Charleroi bereidt zich voor op een Europees avontuur, nadat het vorig seizoen de Europe Play-Off won ...

57
57
'Knaltransfer Lammens naar Europese grootmacht'

Het is alweer een woelige transferzomer voor Antwerp, dat Tjaronn Chery met tegenzin moest laten ...

1261
1261
'Malick Fofana verbaast met zeer pikante transfer'

Malick Fofana blikt terug op een zeer sterk seizoen. De nog altijd maar 20-jarige winger werd Rode ...

251
251
Cercle ziet kassa weer rinkelen: vertrekker is een feit

Cercle Brugge mag dan wel terugblikken op een sportief moeilijk jaar, maar op financieel vlak deed ...

110
110
‘Renard haalt uit: weer shoppen in Frankrijk’

Olivier Renard investeerde al bijzonder veel geld sinds hij bij RSC Anderlecht aan de slag is. De ...

638
638
'Standard ruikt geld: topclub klopt plots aan'

Bij Standard waren ze al heel actief op de transfermarkt. De Rouches hopen ook nog een aantal ...

320
320

Meer sportnieuws