'Coosemans hakt knoop door over Anderlecht-vertrek'

door
'Coosemans hakt knoop door over Anderlecht-vertrek'

RSC Anderlecht blijft de markt afspeuren naar potentiële versterkingen. In de voorbije dagen werden de Brusselaars onder meer gelinkt aan de komst van een nieuwe doelman. Nochtans heeft Paars-Wit met Colin Coosemans al een goed sluitstuk rondlopen.

De inmiddels 32-jarige doelman werd destijds gevormd bij Club Brugge, waar hij het zelfs tot de eerste ploeg zou schoppen. Maar Blauw-Zwart maakte uiteindelijk andere keuzes. Coosemans besloot dan ook om elders aan de slag te gaan. Zo verdedigde hij achtereenvolgens de kleuren van Waasland-Beveren, KV Mechelen en AA Gent.

LEES OOK: 'Coucke verrast met nieuwe buitenlandse transfer'

Waardevol in kleedkamer

In de zomer van 2021 vertrok hij transfervrij bij de Buffalo's en belandde hij bij Anderlecht. Daar kreeg hij een rol als derde doelman, waardoor zijn vooruitzichten op speelminuten erg beperkt waren. Binnen de kleedkamer groeide Coosemans echter uit tot een waardevolle kracht. Na een jaartje werd zijn overeenkomst dan ook open gebroken.

Ondertussen werkte hij zich op tot tweede doelman. Een rol die ook dit seizoen voor hem weggelegd leek. Na het vertrek van Kasper Schmeichel ging Paars-Wit immers op zoek naar een nieuwe nummer één. In afwachting daarvan kreeg Coosemans zijn kans tussen de palen. En die greep hij klemvast. Hij deed het zelfs dusdanig goed dat de zoektocht naar een nieuwe keeper werd gestaakt.

Speler van het Seizoen

Dat bleek een goede zet. Coosemans was immers één van de weinige spelers die constante basis een hoog niveau haalde en werd zelfs verkozen tot 'Speler van het Seizoen' bij Paars-Wit. Desondanks speurt Anderlecht nu naar een nieuwe doelman. De namen van Thomas Kaminski en Gaetan Coucke doen alvast de ronde. En dus werden ook vraagtekens geplaatst bij de toekomst van Coosemans. Volgens Het Nieuwsblad is een vertrek evenwel niet aan de orde.

Toch niet als het van de keeper zelf afhangt. Het sluitstuk zou geen intenties hebben om RSCA te verlaten. Vermits hij nog altijd vergoed wordt als reserve-doelman, lijkt een opwaardering van de voorwaarden wel op zijn plaats. Ook een contractverlenging tot medio 2029 is een optie, maar daarover werd nog geen akkoord gevonden. In ieder geval is het uitkijken naar hoe de zoektocht naar een extra keeper verder zal verlopen. Kiest RSCA voor een duidelijke nummer twee achter Coosemans of pakken ze een keeper die met hem zal concurreren voor een vaste basisplek?

🔥 Wat iedereen nu leest

''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
Dries Mertens neemt drastisch besluit na nieuws over Kat
Dries Mertens neemt drastisch besluit na nieuws over Kat

Anderlecht moet vasthouden aan Coosemans als onbetwiste eerste doelman ...

Meest recent

Hasi meldt enorme opsteker voor Europese sleutelmatch

Het seizoen is amper begonnen, of RSC Anderlecht staat alweer voor een sleutelwedstrijd. Donderdag ...

104
104
Guardiola wil er plots mee stoppen: "Ik ben een wrak"

Na een korte zomerbreak, heeft Manchester City inmiddels de voorbereiding ingezet. Ondanks de ...

76
76
David doorbreekt stilte na verwerpelijk Bosuil-incident

Promise David is moeizaam aan het nieuwe seizoen begonnen. Op het veld van Antwerp FC speelde de ...

33
33
Club Brugge én Anderlecht (?) kennen Europese tegenstander

Volgende week is het zover, dan begint Club Brugge KV aan zijn Europese campagne in de voorrondes ...

270
270
Akkoord niet in zicht: DAZN neemt drastische beslissing

Wie had gehoopt dat de tweede speeldag van de Jupiler Pro League wel via de reguliere ...

1331
1331
Megatransfer Osimhen rond: hoofdrol voor Ciro Mertens

Na een transfersoap van enkele weken, staat de toekomst van Victor Osimhen dan toch vast. De ...

112
112
'Renard onverzadigbaar: Anderlecht biedt op flankaanvaller'

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al een heel lijstje aan versterkingen in huis, maar de ...

434
434
'Arsenal gebruikt Trossard in spectaculaire transferzet'

Arsenal FC wist zich deze zomermercato al gevoelig te versterken en de transferhonger in het ...

259
259
Oya Lele: Kadri heeft JPL-toptransfer helemaal beet

Abdelkahar Kadri degradeerde vorig seizoen met KV Kortrijk, maar de Algerijnse smaakmaker zal dan ...

363
363
'Club doet monden open vallen: enorme som voor Ordoñez'

Club Brugge lijkt deze zomer nog te gaan cashen op een aantal sterkhouders. Op Joel ...

551
551
'Persoonlijk akkoord gevonden: Liverpool wordt onklopbaar'

Liverpool FC lijkt zich tot de koning van de zomermercato te kronen. De Engelse kampioen wist zijn ...

549
549
Muizenissen voor Hasi: komst Bertaccini maakt slachtoffers

Anderlecht staat op punt zich te versterken met Adriano Bertaccini. De 24-jarige topschutter, die ...

1368
1368
'Straffe transfer in de maak voor Marc Brys'

Er was de voorbije dagen weer heel wat te doen omtrent Marc Brys. In Kameroen meldde de voetbalbond ...

102
102
Dries Mertens neemt drastisch besluit na nieuws over Kat

Is Dries Mertens nu officieel gestopt of komt er toch nog een vervolg aan zijn carrière? De ...

242
242
'Groot probleem met Grealish'

Bij Manchester City begonnen ze vorige winter met het bouwen van een nieuw elftal, nadat de troepen ...

170
170
Hasi velt duidelijk oordeel over transfer Bertaccini

Het is nog wachten op de officiële aankondiging, maar niemand twijfelt er nog aan dat Adriano ...

585
585
Vervanger Ivanovic al bekend? Spits maakt indruk bij Union

Union krijgt in de komende dagen wellicht weer een stevige aderlating te verwerken, want het heeft ...

55
55
'International met Standard-verleden terug naar JPL'

De transfermarkt is nog een dikke maand open en heel wat Belgische clubs zijn nog op zoek naar ...

127
127
'Union grijpt naast spraakmakende deal met Club'

Ondanks het veroveren van de landstitel ziet Union deze zomer toch weer de ene na de andere ...

431
431
''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'

Hij is snel, sterk, aanvallend ingesteld én volgens kenners “een uitzonderlijke ...

1425
1425
Club Brugge pakt uit met verrassende contractverlenging

Club Brugge is druk in de weer op de zomermercato. Daarbij hebben ze niet alleen oog voor de ...

474
474
Club helemaal afgemaakt: "Driftbuien als een klein kind"

Bij Club Brugge proberen ze deze zomer de rust te bewaren, al blijkt dat niet altijd evident. De ...

1614
1614
'Bommetje: dít wordt de vervanger van Van der Gijp'

Vandaag Inside staat op het punt te veranderen. Met Van der Gijp mogelijk op een zijspoor, valt ...

67
67
Dender en Beerschot kondigen deals met Engelse clubs aan

Vorig weekend werd de Jupiler Pro League op gang getrapt, volgende week is het ook de beurt aan de ...

65
65
'Union SG wacht niet af: opvolger Ivanovic al in aantocht'

Bij Union SG gaan ze weldra de transfer van Franjo Ivanovic naar Benfica aankondigen. Alweer de ...

224
224

Meer sportnieuws