'Milicevic neemt harde beslissing over Gent-toekomst'

742
'Milicevic neemt harde beslissing over Gent-toekomst'

Volgende week hervat KAA Gent de trainingen met oog op het komende seizoen. Dat zal gebeuren met nieuwe coach Ivan Leko aan het roer. De kans dat ook zijn voorganger Danijel Milicevic er dan nog rond loopt, is stilaan onbestaande.

De Buffalo's vatten het voorbije seizoen aan met Wouter Vrancken als hoofdcoach. Maar die samenwerking verliep langs beide kanten niet zoals gewenst en werd na tegenvallende resultaten al na enkele maanden stopgezet. In de zoektocht naar een opvolger wou het bestuur echter niet over één nacht ijs gaan.

Dus besloot om de gewaardeerde assistent-trainer Milicevic in afwachting van een nieuwe hoofdcoach te promoveren tot T1. Onder zijn bewind begon het evenwel plots beter te lopen. Milicevic slaagde er zelfs in om de club voor het eerst sinds 2019 naar Play-Off I te leiden. De clubleiding vond het dan ook opportuun om hem nog voor de PO's een vast contact tot medio 2028 te geven.

LEES OOK: Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Ontslagen na dramatische PO's

Men wou op die manier stabiliteit creëeren. Maar dat bleek toch een voorbarige beslissing. De Play-Offs werden immers een lijdensweg. Enkel op het veld van Antwerp FC werd met een pak meeval drie punten geraapt, voorts verloren de Buffalo's al hun wedstrijden in de nacompetitie. Ze slikten daarbij 32 tegengoals, goed voor een doelsaldo van -28. Geen enkele ploeg deed ooit slechter in de PO's.

Het bestuur besloot dan ook om opnieuw in te grijpen. Zo werd het contract van Milicevic als T1 na enkele maanden weer stopgezet. Enkele dagen daarna werd Ivan Leko dan weer aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Wel bleef de deur openstaan voor een andere functie. "In de komende weken wordt in overleg met Danijel bekeken welke rol hij al dan niet nog kan opnemen bij de club", klonk het bij de bekendmaking van zijn ontslag.

Geen nieuwe functie

Dat overleg heeft evenwel niets opgeleverd. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Milicevic beslist heeft om niet terug te keren naar AA Gent. Ook voor een andere functie zou hij vriendelijk bedankt hebben. Voorlopig is het dus koffiedik kijken wat de toekomst voor hem zal brengen. Het is niet duidelijk of Milicevic, mede-eigenaar van een pizzeria in Gent, momenteel een andere job in het voetbal ambieert.

Gent kon niet anders dan Milicevic ontslaan ...

Meest recent

'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

18
18
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

101
101
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

59
59
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

137
137
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

75
75
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

36
36
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

147
147
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

78
78
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

54
54
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

56
56
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

291
291
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

149
149
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

55
55
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

271
271
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

31
31
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

106
106
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

754
754
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

516
516
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

150
150
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

109
109
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

271
271
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

610
610
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

97
97
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

210
210
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

69
69

Meer sportnieuws