KRC Genk maakt komend seizoen zijn rentree op het Europese toneel en dus wil het zijn huidige selectie zo goed mogelijk intact houden. Wat dat betreft kreeg de sportieve leiding alvast goed nieuws. Zo is een verlengd verblijf van Zakaria El Ouahdi plots een realistische optie.
El Ouahdi brak als profvoetballer door bij RWDM, waar hij uitgroeide tot één van de smaakmakers in de Challenger Pro League. Die goede prestaties zag hij in de zomermercato van 2023 beloond worden met een mooie transfer. Zo verhuisde de flankspeler naar KRC Genk.
Aanvankelijk moest hij daar plaatsnemen in de wachtkamer als doublure van Daniel Muñoz. Toen de Colombiaan tijdens de wintermercato vertrok kreeg hij echter volop zijn kans. En die greep hij met beide handen. Zo groeide El Ouahdi op enkele maanden tijd uit tot een absolute smaakmaker.
Klaar voor stap hogerop
Die goede prestaties leverden hem onder meer een plekje op in de Marokkaanse selectie voor de Olympische Spelen. Bovendien speelde hij zich in de kijker van buitenlandse ploegen. Voor SL Benfica bleek concreet. Uiteindelijk bleef El Ouahdi echter gewoon op post bij Genk, waar hij zijn stormachtige doorbraak bevestigde.
De algemene verwachting was dan ook dat hij deze zomer wel een nieuwe stap zal zetten. Zeker omdat 'Head of Football' Dimitri De Condé bevestigde dat er afspraken waren gemaakt en de club dus zou meewerken aan een mooie transfer. Racing speurde de markt ook al af naar mogelijke opvolgers.
Toch nog een jaartje Genk?
Maar het dossier kent nu een nieuwe wending. Zo weet Het Belang van Limburg dat de kansen op een vertrek van El Ouahdi 'klein' zijn. Uiteraard duurt de transferperiode nog een hele poos en kan er snel verandering in komen als een interessante club zich straks alsnog aan het front meldt. Maar waar een vertrek van de kersverse international van Marokko tot voor kort nog een uitgemaakte zaak leek, is een verlengd verblijft nu toch weer een reële optie. Met nog een lopende overeenkomst tot medio 2028 is dat contractueel ook perfect mogelijk.