Legear vernietigend: "Hij is dé zwakke schakel bij Duivels"

door
Legear vernietigend:

Met 4 op 6 kunnen de Rode Duivels een behoorlijk puntentotaal voorleggen bij de start van de WK-kwalificatiecampagne. Maar er blijft vooral heel wat ruimte tot verbetering over. Met name de achterhoede wordt een steeds groter zorgenkind.

Afgelopen vrijdag in Noord-Macedonië liep het al fout in de verdediging. Het centrale duo Zeno Debast-Wout Faes stond bij momenten te trillen op de benen en mochten van geluk spreken dat heel wat van hun foutjes niet werden afgestraft. Desondanks hield bondscoach Rudi Garcia tegen Wales vertrouwen in het duo.

Defensie ondermaats

Aanvankelijk leek dat geen slechte keuze, al ging Debast in de eerste helft wel opnieuw in de fout zonder zware gevolgen. Maar bij de start van de tweede helft liep het wederom mis. De verdediging begon andermaal te sputteren en zag er niet bepaald goed uit bij de twee Welshe treffers na de rust.

Analiste en voormalig Red Flame Justien Odeurs is dan ook scherp bij Het Belang van Limburg. "Met deze verdediging gaan we nooit meedoen voor de prijzen op een EK of WK. Meer nog, op deze manier wordt zelfs de kwalificatie geen fluitje van een cent", klinkt het weinig hoopgevend.

Faes met grond gelijk gemaakt

De vraag is hoe Garcia dit euvel zal oplossen. Volgens Jonathan Legear moet hij beginnen met Arthur Theate van een vaste basisplaats te voorzien in het centrum. Die speelde een sterk seizoen bij Eintracht Frankfurt en kan met zijn snelheid één en ander compenseren. Ook over die geslachtofferd moet worden, heeft de tweevoudige Rode Duivel een duidelijke mening.

Zo blijkt Legear allerminst fan van Faes. "Hij heeft nogmaals punten verloren, het is de zwakke schakel van deze ploeg", stelt Legear bij La Dernière Heure. "Faes was de minste van de vier verdedigers. Bij de tweede tegengoal stond hij alweer uit positie. Zijn partners achterin moeten ook een pak compenseren voor hem en dat zorgt voor een bepaald onevenwicht."

Indien iedereen fit, staat Faes dan in uw ideale basiself bij de Duivels?

Meest recent

Odoi onmiddelijk weg bij Antwerp: directe oorzaak gekend

Antwerp FC nam deze zomer al afscheid van Toby Alderweireld (pensioen) en Tjaronn Chery (transfer ...

86
86
'Witte rook: Anderlecht heeft volgende zomeraanwinst beet'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding. ...

75
75
'Jashari-gevecht barst uit voegen: nationale recordsom Club'

De kans wordt steeds groter dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord aan uitgaande ...

156
156
Gent ruikt miljoenenwinst: monstersom voor Malick Fofana?

KAA Gent rondde afgelopen weekend de komst van spits Wilfried Kanga af, maar mikt op nog meer ...

152
152
'Overmars zet zinnen op absolute parel: concurrentie enorm'

Royal Antwerp FC heeft héél dringend nood aan versterking. De sterkhouders blijven ...

144
144
'Real telt miljoenen neer: vierde Alonso-aanwinst binnen'

Real Madrid wil zich vrijdagavond als groepswinnaar plaatsen voor de volgende ronde van het WK voor ...

135
135
'Hjulsager verlaat AA Gent: nieuwe club bekend'

Bij AA Gent volgt er een stevige schoonmaak. De Buffalo’s lieten al een aantal spelers gaan, ...

285
285
Done deal: ‘Kuyt gaat na Beerschot verrassende uitdaging aan’

Dirk Kuyt werd met Beerschot kampioen in de Challenger Pro League, maar de Nederlander degradeerde ...

52
52
Leko komt met opvallende uitspraken over Antwerp én Standard

Ivan Leko staat volgend seizoen aan het roer bij KAA Gent. De Buffalo’s wisten de Kroaat over ...

230
230
'Anderlecht beslist: deze aanwinsten zijn op komst'

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Brusselaars waren al actief, maar ...

861
861
Bom in Frankrijk: Lyon teruggezet naar de Ligue 2

Zeer straf nieuws vanuit Frankrijk. Daar is de Franse topclub Olympique Lyon teruggezet naar de ...

753
753
KV Kortrijk haalt weer Belgische smaakmaker in huis

KV Kortrijk is heel erg actief op de transfermarkt. De Kerels trekken vooral de Belgische kaart in ...

211
211
Union SG kondigt het aan: "Hij blijft!"

Union SG liet onlangs weten dat Promise David ook volgend jaar in het Dudenpark zal spelen en hij ...

95
95
Coorevits in shock: “Wat ik toen hoorde, was pure horror”

Annelien Coorevits bouwt al geruime tijd aan een knappe carrière in de media. De blondine ...

151
151
Leko uit transferwens: "Hij mag altijd naar AA Gent komen"

Ivan Leko was plots heel overtuigd na een gesprek met AA Gent. Weg Royal Antwerp FC en Standard. ...

490
490
'Op randje van ontploffen: Club saboteert Nielsen-deal'

Club Brugge lijkt het transferverhaal rond Casper Nielsen eigenhandig de nek om te wringen. Ondanks ...

780
780
'Jupiler Pro League-club gaat voluit voor assistkoning'

De mercato is officieel nog niet begonnen, maar het regent al transfers. In de Jupiler Pro League ...

85
85
'Anderlecht ziet miljoenenbod geweigerd worden'

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking. Ze haalden al drie nieuwe jongens, maar daar stopt het ...

304
304
Miljoenen van Sneijder? Yolanthe doorbreekt het stilzwijgen

De pijnlijke scheiding tussen Wesley Sneijder en Yolanthe Cabau, nu enkele jaren geleden, blijft ...

51
51
'STVV krijgt goed én slecht transfernieuws te verwerken'

Bij STVV waren ze al heel actief op de transfermarkt. De Kanaries staan al best ver en de Limburgers ...

176
176
Antwerp bevestigt: vijf vertrekkers, één verrassende transfer

Ook bij Antwerp FC zit het tussenseizoen erop. Woensdag zal nieuwe hoofdcoach Stef Wils de eerste ...

504
504
Dansend door de storm: Ruben Van Gucht provoceert opnieuw

Ruben Van Gucht is een naam en figuur die de laatste jaren vlot over de tongen gaat. De ...

125
125
'Stroeykens richting uitgang: pittige transfersom genoemd'

RSC Anderlecht haalde inmiddels al een drietal versterkingen voor het komende seizoen in huis. Daar ...

711
711
Lukaku en Evenepoel: jeugdgeheim komt aan het licht

Romelu Lukaku is ondertussen al een eeuwigheid de onbetwiste aanvalsleider bij de Rode Duivels. Het ...

77
77
'Monstertransfer Ardon Jashari: nieuwe details bekend'

De kans dat Club Brugge erin zal slagen om Ardon Jashari langer te houden, hebben opnieuw een flinke ...

1117
1117

Meer sportnieuws