Cadeautje voor Belgen? Analisten vellen verdict penaltyfase

door
Cadeautje voor Belgen? Analisten vellen verdict penaltyfase

De Rode Duivels wilden maandagavond tegen Wales iets rechtzetten na de mindere prestatie in Noord-Macedonië. En dat deden ze ook. Na nog geen halfuur spelen stond het al 3-0 voor de Belgen. Al was daar ook wel wat meeval mee gemoeid.

De start van de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 viel behoorlijk tegen voor de Duivels. Zo raakten ze vrijdagavond niet voorbij Noord-Macedonië (1-1) na een ronduit tegenvallende wedstrijd. Maandag moest dus een gepaste reactie volgen. En die kwam er in de eerste helft ook.

Zo begon de ploeg van bondscoach Rudi Garcia voortvarend aan de partij. Na amper een kwartier zorgde Romelu Lukaku van op de stip voor de 1-0. Vervolgens verdubbelde Youri Tielemans na een knap uitgespeelde aanval. En met een fraaie individuele actie zorgde Jérémy Doku ook nog eens voor de 3-0.

LEES OOK: Napoli komt met officieel statement over De Bruyne

Lichte strafschop voor 1-0

Een ruime, maar verdiende voorsprong. Al mochten de Belgen bij de openingstreffer wel wat van geluk spreken. Zo trapte Kevin De Bruyne de bal van dichtbij op de arm van Brennan Johnson. Veel kon die niet doen om het contact te voorkomen, toch besloot scheidsrechter Irfan Peljto om de bal op de stip te leggen. En na een minutenlange interventie schaarde ook de VAR zich achter die beslissing.

Volgens analist Toby Alderweireld mochten de Duivels daarbij wel van geluk spreken. "Als verdediger zou ik me heel hard benadeeld voelen. Het is positief voor ons dat het een keer meezit. Maar het is van heel dichtbij getrapt en het is niet dat hij een beweging maakt naar de bal", klonk het bij VTM. "Ik vind zelfs dat hij zijn arm probeert weg te trekken, maar hij is te laat. En die bal van De Bruyne is zo hard. Maar goed, ze geven dit zo vaak", vult Marc Degryse aan.

Ongelukkige penalty tegen

In de slotfase van de eerste helft kregen de Belgen overigens zelf nog een strafschop tegen die succesvol werd omgezet. Bij een hoekschop wou Matz Sels tussenbeide komen, maar de doelman miste de bal en raakte vervolgens zijn tegenstander. Geen bewust contact, toch ging de bal op de stip. "Tegenwoordig zie je het vaker dat dit gefloten wordt. Hij raakte de bal ook niet. Maar als de scheidsrechter de penalty niet geeft, is er ook weinig discussie. Het is een fiftyfifty-fase en jammer genoeg legt hij hem op de stip", stelt Alderweireld. "Het speelt mee dat België al een lichte strafschop had gekregen. En dat hij hem op het hoofd raakt", aldus Degryse.

De strafschop voor België was terecht ...

Meest recent

STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

57
57
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

22
22
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

49
49
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

25
25
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

180
180
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

37
37
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

48
48
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

71
71
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

27
27
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

202
202
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

169
169
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

89
89
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

72
72
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

164
164
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

202
202
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

50
50
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

64
64
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

88
88
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

872
872
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

167
167
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

303
303
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

86
86
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

279
279
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

75
75
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

303
303

Meer sportnieuws