Achilleshiel bij Rode Duivels: "Twee serieuze risicopatiënten"

door
Achilleshiel bij Rode Duivels:

De Rode Duivels willen maandagavond op eigen veld tegen Wales hun eerste zege van de WK-kwalificatiecampagne pakken. Maar dan zullen ze wel beter voor de dag moeten komen dan enkele dagen eerder in Noord-Macedonië. Vooral de defensie zal het niveau moeten opkrikken.

Een verplaatsing naar het broeierige Noord-Macedonië was geen pretje om de kwalificatiecampagne mee op gang te trappen. Maar in principe mocht het nummer 67 op de wereldranking geen al te groot probleem opleveren. Op voorwaarde dat de Duivels hun gewenste niveau haalden. En dat was in Skopje niet geval.

Tegen de stugge defensie van de thuisnatie hadden de Belgen weliswaar het balbezit, maar dat werd te weinig omgezet in doelrijpe kansen. En wanneer er dan toch een bal doorkwam, dook een gebrek aan efficiëntie op. Verschillende spelers uit het offensieve compartiment leken ook niet bepaald fris meer.

LEES OOK: Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Zorgen in de achterhoede

Daarnaast maakten de Duivels achterin wederom een slechte beurt. Het aantal kansen dat werd weggegeven lag veel te hoog. Zeker omdat die kansen grotendeels tot stand kwamen door individuele fouten bij de Belgen. Met name het centrale duo met Wout Faes en Zeno Debast maakte niet bepaald een goede beurt.

Columnist Hans Vandeweghe duidt het centrum van de verdediging dan ook aan als een achilleshiel. "Debast en Faes in de verdediging, dat zijn serieuze risicopatiënten. Tijdens wedstrijden geven zij te vaak cruciale ballen weg waar makkelijk een tegengoal uit kan voortvloeien. Die verdediging blijft dus een zwak punt", klinkt het bij De Morgen.

Realistisch blijven

Volgens Vandeweghe zal dan ook een keuze gemaakt moeten worden. Teruggrijpen naar een laag blok en collectief verdedigen óf aanvallend hoog druk blijven zetten met kans op grote ruimtes in de rug. "Die laatste optie lijkt momenteel niet te lukken met de huidige spelers, dus ze zullen realistisch moeten zijn. Enkele jaren geleden hadden we verdedigers die tactisch ook heel sterk waren en een bepaalde snelheid hadden. Vandaag hebben we verdedigers die goed voetballen, maar absoluut niet snel zijn en niet goed verdedigen."

Garcia moet teruggrijpen naar een driemans-defensie ...

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

2
2
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

71
71
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

70
70
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

59
59
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

117
117
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

263
263
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

112
112
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

286
286
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

104
104
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

165
165
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

149
149
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

239
239
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

577
577
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

145
145
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

256
256
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

215
215
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

100
100
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

157
157
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

333
333
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

151
151
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

341
341
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

251
251
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

260
260

Meer sportnieuws