Duivels lekken achterin: Garcia legt pijnlijke waarheid bloot

door
Duivels lekken achterin: Garcia legt pijnlijke waarheid bloot

Het is trending: schieten op de centrale verdedigers van de Rode Duivels. Zeno Debast, Koni De Winter, Wout Faes, Brandon Mechele... Allemaal kregen ze de volle laag. Maar het probleem is groter. Rudi Garcia beseft dat ook.

België heeft geen verdedigers van wereldklasse meer. Alleen is het ook duidelijk dat de ploeg in defensief opzicht nog geen automatismen heeft. Dat komt doordat Domenico Tedesco enorm vaak wisselde van team, Rudi Garcia zal meer vertrouwen moeten geven en de afspraken in het team op punt stellen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

België moet compacter spelen

"Moeten we meer in blok spelen? Te veel ruimtes tussen de linie? De spelers kennen de momenten wanneer we hoge pressing moeten zetten. Dan is hoge pressing verplicht. Maar er zijn ook veel momenten zijn waarin we in blok moeten spelen en ook op de counter kunnen spelen. Daar hebben we de kwaliteiten voor", zei de bondscoach op zijn persbabbel.

"Maar het basisprincipe blijft om balbezit te hebben. Natuurlijk is het juni na een lang seizoen: als het fysiek moeilijk wordt om hoog te pressen dan moeten we goed in balans blijven. Een aanvaller moet niet in zijn eentje gaan pressen. We hadden de ambitie om te winnen in Noord-Macedonië. Dat is niet gelukt. Als we eerste willen eindigen in de poule, dan is een overwinning thuis tegen Wales verplicht. De motivatie en de goesting zullen er zijn", zei hij.

Tegen Noord-Macedonië was de ploeg 'te lang'. Als dat het geval is, dan is een middenveld met Kevin De Bruyne en Hans Vanaken een probleem. Zij hebben niet meer dié kwaliteiten om dat dicht te lopen. België moet compacter staan.

België speelde te ver uit elkaar

"Noord-Macedonië heeft maar drie kansen gehad. Telkens omdat wij hen de bal gaven. We moeten daaraan werken en het beter doen tegen Wales. We verdedigen ook niet met vier, maar wel met elf. Een aanvaller die presst, een ploeg die verdedigt in blok. We moeten beter doen", geeft hij terecht aan over dat blok.

"Het is niet omdat we een bal verliezen op 60 meter van de goal dat we een tegentreffer moeten pakken zoals in Macedonië. De anderen kunnen een foutje van een ploegmaat helpen rechtzetten. We hebben in maart getoond dat er een ziel in de ploeg zit. Dat moeten we nu weer tonen. We spelen nu in het Boudewijnstadion en moeten iets tonen voor eigen publiek tegen Wales."

Zal het tegen Wales beter gaan?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

74
74
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

29
29
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

41
41
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

174
174
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

209
209
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

185
185
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

282
282
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

82
82
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

179
179
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

183
183
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

987
987
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

83
83
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

118
118
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

356
356
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

150
150
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

497
497
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

49
49
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

174
174
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

242
242
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

272
272
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

173
173
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

210
210
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

442
442
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

728
728

Meer sportnieuws