'Transferzomer Club ontbrandt: spelverdeler à la Modric'

785
'Transferzomer Club ontbrandt: spelverdeler à la Modric'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, en achter de schermen broeit er al van alles. Er wordt volop gescout, onderhandeld en afgetast. Eén profiel springt daarbij in het oog: jong, technisch verfijnd, fysiek sterk én met een speelstijl die doet denken aan niemand minder dan Luka Modric.

LEES OOK: Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Eerste zomeraanwinst laat op zich wachten

Bij Club Brugge is het voorlopig nog wachten op de eerste zomerse aanwinst. Toch doken al enkele namen op van mogelijke doelwitten, waaronder die van Borna Knezovic.

De 19-jarige nummer tien is momenteel actief bij Sassuolo, dat volgend seizoen terugkeert naar de Serie A. De Italianen zouden een prijskaartje van 4 miljoen euro op hem kleven – stevig voor een speler die nog geen minuut maakte in het eerste elftal.

Ondanks zijn contract tot 30 juni 2027 heeft Knezovic de aandacht van meerdere clubs getrokken. Naast Club Brugge zou ook Mainz interesse tonen in het Kroatische toptalent.

Sassuolo zou bereid zijn om mee te stappen in een deal bij een aantrekkelijk bod. De club haalde hem twee jaar geleden namelijk gratis weg uit zijn thuisland, bij Cibalia, en kan nu een flinke meerwaarde realiseren.

Sassuolo registreerde Knezovic toen als amateur, waardoor Cibalia zelfs geen recht heeft op een opleidingsvergoeding. Dat is enkel het geval wanneer een speler een profcontract tekent bij een andere club.

Sterkhouder in de Primavera

Calciomercato omschrijft Borna Knezovic als een van de meest veelbelovende spelers in de Primavera. En terecht, als je naar zijn cijfers kijkt. De Kroatische belofteinternational (2 caps bij de U21) was dit seizoen goed voor 16 doelpunten en 7 assists.

Daarmee eindigde hij vierde in de topschuttersstand en was hij de derde meest beslissende speler van de competitie. Indrukwekkende cijfers voor een nummer tien.

Knezovic groeide uit tot een onbetwiste leider onder coach Emiliano Bigica en speelde een sleutelrol in het veroveren van de Scudetto bij de U20. Hij geldt als de hoogst gewaardeerde speler in de Italiaanse jeugdcompetitie.

De lichting 2005 van Sassuolo wordt omschreven als ‘betoverend’, met Knezovic als absolute hoeksteen. Zijn constante prestaties tonen aan dat hij de huidige categorie eigenlijk al is ontgroeid.

Nieuwe Modric in wording?

Borna Knezovic wordt beschouwd als een van de beste – zo niet dé beste – spelers van de Primavera. Volgens Sofascore is hij de derde beste speler in de hele Italiaanse jeugdcompetitie.

Met zijn 1,90 meter, uitstekende techniek en balgevoel is hij een moderne middenvelder pur sang. Hij komt het best tot zijn recht als nummer tien, maar is ook op andere posities inzetbaar. Knezovic is een sierlijke, linksvoetige spelverdeler met een veelbelovende toekomst.

Hij spiegelt zich aan zijn landgenoot en grote voorbeeld Luka Modric, wiens spelintelligentie, rust en vista hem inspireren. Naast zijn technische kwaliteiten is hij ook fysiek sterk, kopbalvaardig en gezegend met een verfijnde linkervoet.

Hij is een middenvelder van de nieuwe generatie, met overzicht, présence en het vermogen om het verschil te maken in de zone van de waarheid.

Club Brugge moet Knezovic halen

Meest recent

Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

5
5
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

24
24
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

279
279
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

73
73
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

50
50
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

26
26
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

41
41
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

98
98
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

37
37
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

63
63
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

133
133
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

98
98
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

35
35
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

62
62
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

55
55
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

126
126
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

93
93
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

54
54
Chelsea wint na matig duel, Penders debuteert

In de Premier League stond om 13u30 het subtopduel tussen Everton en Chelsea op het programma. Het ...

33
33
Anderlecht deelt OH Leuven zware tik uit in titelrace

In de Lotto Super League stond er kraker op het programma. RSC Anderlech ontving OH Leuven. De ...

188
188
Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

113
113
Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

503
503
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

181
181
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

46
46
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

69
69

Meer sportnieuws