Ecuadoranen verpesten debuut Ancelotti, Argentinië wint nipt

door
Ecuadoranen verpesten debuut Ancelotti, Argentinië wint nipt

In de nacht van donderdag op vrijdag vonden in Zuid-Amerika al de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 plaats. Carlo Ancelotti maakte bij Brazilië een debuut in mineur, want de Goddelijke Kanaries raakten niet voorbij Ecuador. Wereldkampioen Argentinië pakte een nipte zege.

De Argentijnen moesten op bezoek bij Chili. Bondscoach Lionel Scaloni koos voor een vertimmerd elftal en zette onder meer Lionel Messi op de bank. De gewijzigde ploeg had het lang niet makkelijk, maar trok de drie punten over de streep.

LEES OOK: 'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Nipte zege voor Argentinië

Ze hadden voldoende aan een vroeg doelpunt van Julian Alvarez om een 0-1-overwinning over de streep te trekken. Daarmee blijven de Argentijnen met overmacht aan de leiding in de Zuid-Amerikaanse kwalificaties.

Brazilië blijft dan weer hangen op de vierde plaats. Het kon immers ook in zijn eerste wedstrijd onder Carlo Ancelotti weer niet winnen. De Italiaanse topcoach, pas overgekomen van Real Madrid, zag zijn ploeg niet verder raken dan een 0-0 in Ecuador.

'Belgisch' Ecuador zit Ancelotti dwars

De Ecuadoranen traden aan met een sterke connectie met de Jupiler Pro League. Joel Ordoñez (Club Brugge), Nilson Angulo (Anderlecht) en Alan Minda (Cercle Brugge) verschenen immers aan de aftrap, terwijl Kevin Rodriguez (Union) en Yaimar Medina (Genk) mochten invallen.

Het mag in ieder geval duidelijk zijn dat Ancelotti nog veel werk zal hebben om van dit Brazilië weer een geoliede machine te maken. Zijn volgende opdracht wacht in de nacht van dinsdag op woensdag, wanneer Paraguay op bezoek komt.

Zal Brazilië onder Ancelotti snel weer opleven?

Meest recent

AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

1
1
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, Milan op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

78
78
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

23
23
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

175
175
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

33
33
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

168
168
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

58
58
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

165
165
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

34
34
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

71
71
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

128
128
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

337
337
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

216
216
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

86
86
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

67
67
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

87
87
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

46
46
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

478
478
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

178
178
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

444
444
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

53
53
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

511
511
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

221
221
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

198
198

Meer sportnieuws