Anderlecht-bestuur maakt slechte beurt: "Waar waren zij?"

422
Anderlecht-bestuur maakt slechte beurt:

RSC Anderlecht maakte intern de afgelopen seizoenen heel wat veranderingen mee. Ook onlangs werd met Tim Borguet een nieuwe pion aangesteld. De supporters morren nog steeds nadrukkelijk op Wouter Vandenhaute. Met de vrouwenploeg en RSCA Futsal heeft de club ook verschillende divisies.

In tegenstelling tot de veldploeg is de zaalvoetbalploeg wél erg succesvol. Het pakte al de derde dubbel op rij. Ook al werd het nog erg spannend door de Play-Offs, Paars-Wit werd wéér kampioen en mag daardoor Europa in. Toch maakte het Anderlecht-bestuur opnieuw een slechte beurt. 

LEES OOK: Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Spannende ontknoping

Tegen Charleroi kon Anderlecht zéér nipt de titel binnenhalen. Er is geen halvering van de punten in het zaalvoetbal, maar gewoon een Play-Off-systeem met knock-out-rondes. "Dichtgeknepen billen? Dat is nog een understatement", citeert Sporza voorzitter Martin Baert. "Het was bloed, zweet, tranen en de billen erbij."

Toch wil RSCA Futsal dat er iets gedaan wordt aan het format. "Ik blijf het betreuren, maar er scheelt toch iets aan het format. In de reguliere competitie sta je 17 punten voor en dan is het toch nog met dichtgeknepen billen om niet 2e te worden. Je kan in de competitie vanaf nieuwjaar bij wijze van spreken met je beloften spelen, maar in de play-offs kan je er dan meteen uit liggen. Ik zou een slechte verliezer zijn als ik het dan zou zeggen, maar we waren er niet ver van."

Bestuur stelt zwaar teleur 

Ook had Baert een sneer veil voor het bestuur van Anderlecht, dat wéér afwezig was bij het zaalvoetbal. "Ik zal het beleefd zeggen: ik zou het geapprecieerd hebben als er een delegatie van het bestuur was geweest. Net als de vrouwenploeg is dit toch een divisie van hun club die gezien mag worden. Er is sfeer en beleving. Ik zou het gewaardeerd hebben, maar ik neem het hen niet kwalijk. Er is nog tijd", klinkt het ontgoocheld.

Vind jij dat het Anderlecht-bestuur meer aandacht moet schenken aan RSCA Futsal?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

30
30
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

15
15
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

39
39
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

143
143
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

40
40
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

923
923
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

163
163
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

908
908
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

301
301
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws