Het mislopen van een Europees ticket is voor Antwerp FC een flinke streep door de rekening. Letterlijk, want de extra inkomsten waren erg welgekomen voor de club. En dus hoopt men dit te compenseren met de verkoop van spelers.
De Great Old leefde de voorbije jaren bij gratie van hoofdeigenaar en mecenas Paul Gheysens. Met de middelen die hij in de club pompte, kon Antwerp onder meer de dubbel pakken. Maar de zakenman kreeg zelf te kampen met financiële tegenvallers. Bovendien wil de club niet langer afhankelijk zijn van zijn miljoenen.
Zomerse leegloop op komst
Bijgevolg moeten dus elders centen gezocht worden. Vandaar dat het een goede zaak is dat de verbouwing van Tribune 2 eindelijk vorm begint te krijgen. Dat moet de club in staat stellen om de eigen inkomsten op te voeren. De werken zijn echter volop aan de gang en dus moet het geld voorlopig van ergens anders komen.
De Europese prijzengelden waren dan ook uiterst welgekomen. Maar Antwerp gaf zijn Europese ticket uit handen in de barragewedstrijd tegen Charleroi. De enige optie die overschiet is dan ook om spelers te verkopen. Tijdens de zomermercato mag dan ook een heuse leegloop verwacht worden op de Bosuil.
Vijftal moet jackpot opleveren
Zo weet Het Laatste Nieuws dat RAFC hoopt om liefst 40 miljoen euro binnen te harken. Een enorm bedrag, maar Antwerp beschikt wel over enkele troefkaarten. Met name Rode Duivel Senne Lammens moet heel wat kunnen opbrengen. De doelman staat alvast op de verlanglijstjes van verschillende Europese clubs.
Ook Mahamadou Doumbia en Zeno Van den Bosch moeten in staat zijn om de clubkas flink te doen rekenen. Daarnaast wordt onder meer richting Vincent Janssen en Michel-Ange Balikwisha gelonkt. Antwerp heeft dus wel wat opties om aan die 40 miljoen euro te komen, al zal dat uiteraard voor een sportieve aderlating zorgen.