'Anderlecht casht: drie sterkhouders doen clubkas rinkelen'

door
'Anderlecht casht: drie sterkhouders doen clubkas rinkelen'

RSC Anderlecht kondigde maandag aan dat het dan toch zal doorgaan met Besnik Hasi en hoopt de diens staff later deze week te completeren. Vervolgens kan de sportieve leiding zich volop storten op de transfermarkt. Want daar ligt nog een pak werk te wachten.

Paars-Wit begon met de nodige ambities aan het voorbije seizoen. Een jaartje eerder had het immers nog voor het eerst sinds lang volop voor de titel kunnen strijden. Op die successen wou men verder bouwen. Maar al snel bleek dat er nauwelijks stappen voorwaarts waren gezet. Bovendien was de stabiliteit weer ver zoek.

Na enkele weken al wisselde Anderlecht een eerste keer van trainer. Iets wat het vlak voor de Play-Offs werd herhaald. Maar die ingrepen leverden niet het gewenste resultaat op. Ondertussen werd de sportieve leiding doorheen het seizoen tot twee keer toe herschikt, wat uiteraard een invloed had op het beleid en de resultaten.

Leegloop dreigt tijdens zomermercato

De sportieve leiding maakt zich nu sterk dat men door Hasi te behouden voor de nodige 'continuïteit' zorgt. Al is dat zeer relatief vermits de spelersselectie volledig overhoop zal worden geschud. Sowieso zal RSCA zich versterken op verschillende posities. Maar vooral aan de uitgang belooft het een drukke transferzomer te worden.

Jan Vertonghen bijvoorbeeld, zwaaide af als profvoetballer. De huurbeurten van Adryelson, Samuel Edozie en Leander Dendoncker worden normaal gezien niet verlengd. Yari Verschaeren en Théo Leoni gaan op hun beurt hun laatste contractjaar in. Behoudens een onwaarschijnlijke verlenging, zal men trachten hen te verkopen.

Stevige bedragen voor Stroeykens en Dolberg

Om de clubkas echt te doen rinkelen, wordt volgens Het Laatste Nieuws echter vooral naar drie spelers gekeken. Allereerst Mario Stroeykens. Die zit in dezelfde contractsituatie als Verschaeren en Leoni. Maar Anderlecht zou in zijn geval bereid zijn om het hard te spelen. Enkele bij een voor de club aanvaardbaar bedrag vertrekt Stroeykens, ook al riskeert de club hem dan een jaar later gratis te verliezen.

Men zou mikken op zo'n 15 à 20 miljoen euro. Hetzelfde geldt voor Kasper Dolberg. Die werd vorige week nog gelinkt aan een verlengd verblijf, maar volgens HLN is de algemene verwachting dat hij toch vertrekt. Tot slot wordt ook Killian Sardella genoemd. Ondanks de blessure die hem het slot van het seizoen kostte, zou de rechtsback nog steeds azen op een stap hogerop.

JOUW MENING TELT:
Indien Anderlecht slechts één speler in de zomer kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Antwerp leurt met steunpilaar: Overmars strikt opvolger'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil straks weer een duiventil te worden, want zowel langs ...

5
5
Nations League: Cristiano Ronaldo redt vel van Martinez

In de halve finale van de Nations League kreeg Duitsland woensdag Portugal over de vloer. Na een ...

25
25
'Anderlecht glundert: comeback Lukaku komt dichterbij'

Olivier Renard moet straks allicht op zoek naar een nieuwe spits, want Kasper Dolberg hint op ...

87
87
'Club Brugge drukt door: eerste zomeraanwinst op komst'

Raphael Onyedika lijkt rijp voor een stap hogerop, terwijl Casper Nielsen wellicht bij het grof ...

348
348
Alarmfase rood in Anderlecht: Dolberg hint op afscheid

Besnik Hasi blijft op post, maar in de kleedkamer staat er toch heel wat verandering op til bij RSC ...

380
380
Ex-prof op heterdaad betrapt: “Met broek op de enkels”

Er doet een opvallend verhaal de ronde in Nederland. Na de wedstrijd tussen FC De Rebellen, een ...

55
55
Ontgroening Jackers en Moreira bij Rode Duivels gaat viraal

De Rode Duivels nemen het in de komende WK-kwalificatiewedstrijden op tegen respectievelijk ...

49
49
Droom Mark van Bommel aan diggelen geslagen?

Er wacht mogelijk nog een heuse trainerscarrousel in België. Verschillende clubs staan op het ...

48
48
Kat Kerkhofs stort zich op gek plan: “Heb het moeten googelen”

Terwijl Dries Mertens zijn afscheid bij Galatasaray aankondigde spelen er ook grote zaken rond ...

20
20
Er schuilt een topacteur in Gert Verheyen: straffe beelden

De Champions League-finale werd overtuigend gewonnen door PSG tegen Inter. De Parijzenaars wonnen ...

17
17
Leko steekt mes in de rug: Antwerp voelt zich verraden

Ivan Leko stond op het verlanglijstje van zowel AA Gent als Antwerp FC. De Kroaat leek te kunnen ...

736
736
"Hij zou er perfect passen" - Raskin krijgt transferadvies

Vrijdag beginnen de Rode Duivels in Skopje aan hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026, met een ...

158
158
AA Gent kiest Leko: Vanhaezebrouck ziet groot gevaar

AA Gent heeft uiteindelijk snel gehandeld na het ontslag van Danijel Milicevic. Zijn opvolger streek ...

408
408
Napoli-voorzitter doet opmerkelijke onthulling over De Bruyne

Eerst wil hij zich nog focussen op de Rode Duivels, maar daarna krijgen we wellicht snel ...

736
736
Coucke komt met opvallende reactie na vertrek Bornauw

Het wordt maar niet rustig bij Anderlecht, dat dit seizoen alweer een duiventil bleek te zijn. Op ...

461
461
'Wilmots blijft gaan: wéér oude bekende naar Standard'

Er lijkt geen rem te staan op het enthousiasme van Marc Wilmots in zijn eerste weken als sportief ...

233
233
Andries Ulderink duikt meteen op bij nieuwe club

Antwerp beleefde een teleurstellend einde van het seizoen. Het slaagde er in de play-offs niet in om ...

164
164
'Real Madrid troeft PSG af voor nieuwe sensatie'

Real Madrid is na een seizoen zonder hoofdprijzen van plan om stevig uit te halen op de ...

123
123
'Genk krijgt forse concurrentie in strijd om Penders'

KRC Genk bleef dit seizoen uiteindelijk ontgoocheld achter, nadat het in de play-offs een inzinking ...

175
175
'Anderlecht incasseert welkome extra miljoenen'

Anderlecht was de voorbije weken al behoorlijk actief op de transfermarkt, want met Cedric ...

1313
1313
Standard geeft dé reden voor vertrek Leko: "Deden voorstel"

Ivan Leko werd vandaag voorgesteld als de nieuwe trainer van AA Gent. Hij tekende er voor drie ...

386
386
Martens verklapt het grote verschil tussen Courtois en Sels

Guy Martens is sinds kort officieel de keeperstrainer van de Rode Duivels. De voormalige ...

264
264
Duiventil Anderlecht: een ongezien personeelsverloop

RSC Anderlecht blijft een duiventil pur sang. De Brusselaars zien Kenneth Bornauw vertrekken. De CEO ...

646
646
Ivan Leko heeft nieuwe Belgische club officieel beet

De kogel is door de kerk. Ivan Leko is niet langer de trainer van Standard. De Kroatische trainer is ...

324
324
Wilmots haalt oude bekende terug naar Standard

Standard is bezig met een totale schoonmaak. Ook bij de jeugd. De Rouches hebben daar een oude ...

97
97

Meer sportnieuws