Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak, want er vertrekken heel wat spelers. Eén van de knopen die ze al doorgehakt hebben, is dat Leander Dendoncker vertrekt. Al is er nog een opening. Gaat hij alsnog blijven?
Leander Dendoncker werd vorige zomer teruggehaald naar Brussel. Op zijn 29ste had hij nood aan een nieuwe doorstart na moeilijke jaren bij Napoli en Aston Villa. Iedereen was het erover eens: Anderlecht leek een goede transfer te hebben afgerond.
Dendoncker kende goede PO's
Zijn eerste matchen waren goed en er was wel impact, maar toen begon de miserie voor de speler. Hij werd te pas en onpas in de defensie gezet. Dendoncker is géén verdediger, daarvoor mist hij een aantal kwaliteiten. Hij is iemand die daar niet goed tot zijn recht komt, enkel en alleen als er sturende krachten bij hem staan. Dan kan dit, maar enkel als noodoplossing.
Dendoncker is een middenvelder. Een dienende speler, weliswaar. Maar doordat hij in de Premier League speelde waren de verwachtingen te hoog. Van een dienende kan je geen dragende speler maken, wat we vanaf het begin aangaven. Dendoncker speelde zijn beste voetbal in dienst van een Youri Tielemans en Sofiane Hanni. Door de vele blessures bij Anderlecht werd er vooral naar hem gekeken. Dendoncker haalde daardoor een tijdlang niet altijd zijn niveau.
Aston Villa én Dendoncker overtuigen
De vele trainerswissels waren ook geen zegen voor Dendoncker, die mee tenonder ging met de ploeg. Maar hij wist zich de laatste maanden stevig te herpakken. Hij was misschien zelfs de beste veldspeler in de Play-Offs en hij voelde zich duidelijk veel beter in zijn sas als hij in dienst van spelers als Mario Stroeykens of Thorgan Hazard kon voetballen.
Dendoncker toonde dat hij op zijn best is als hij kan draven en gaten kan dichten. Met zijn enorme loopvermogen en goede functionele techniek is hij dan zeker een meerwaarde. Dat Anderlecht de aankoopoptie van 7 miljoen euro niet lichtte, is de logica zelve. Dendoncker is ondertussen 30 jaar, kende geen topseizoen maar wel een degelijk en heeft nog maar één jaar contract bij Aston Villa.
Dendoncker gaf zelf al aan dat het daar over en out is en hij wil, ook voor zijn gezin, ergens langdurig blijven. Kan Olivier Renard zijn beste onderhandelingstechnieken bovenhalen en Dendoncker voor een prikje weghalen bij de Engelsen? Dendoncker speelde degelijk maar niet uitmuntend en Villa wil af van hem. De sportief directeur zit daardoor op zich wel in een goede positie voor de financiële cijfertjes. Bij Aston Villa willen ze ook af van zijn loon en zijn marktwaarde bedraagt nu 4,5 miljoen euro. Misschien valt er wel te praten over een gratis vertrek en eventueel een bonus als RSCA Champions League haalt zolang Dendoncker daar speelt?
De 32-voudige Rode Duivel wil graag blijven. Dendoncker weet ook dat hij stevig zal moeten inleveren, gedeeld door twee of drie wordt aangehaald in de Waalse krant. Als dit allemaal mogelijk is, dan moeten Renard/Borguet dit toch proberen. Met jonge middenvelders als Cédric Hatenboer, Nathan De Cat en Anas Tajaouart in de A-kern, is een zeer professionele kracht als Dendoncker zeker een meerwaarde. Al moeten de twee sportieve bazen dan wel een dominante middenvelder halen die de rol van Stroeykens kan overnemen en Hazard kan ondersteunen. Een spelmaker met persoonlijkheid. Dendoncker zou dan het best tot zijn recht kunnen komen: in de schaduw.
CR