Coucke trekt keihard conclusie over seizoen Anderlecht

572 stemmen
Coucke trekt keihard conclusie over seizoen Anderlecht

Anderlecht heeft er een bijzonder woelig jaar opzitten. Met Brian Riemer, David Hubert en Besnik Hasi passeerden maar liefst drie trainers de revue, CEO Sports Jesper Fredberg werd ontslagen en ook op Neerpede was er weer heel wat personeelsverloop.

Het blijft voor Paars-Wit zeer moeilijk om stabiliteit te vinden, ook in de resultaten. Daar waar het vorig seizoen nog tot het bittere einde mee kon strijden voor de titel, kwam het dit seizoen nooit in de buurt van Union, Club Brugge en Genk.

Even droomde Anderlecht wel nog van een eerste prijs sinds 2017, maar ook die werd uiteindelijk niet gepakt. Ze bereikten wel de finale van de Croky Cup, maar daarin bleek Club toch een maatje te groot.

LEES OOK: Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Coucke keihard voor Anderlecht in 2025

De voorbije maanden roerde de achterban zich dan ook opnieuw. Hoofdaandeelhouder Marc Coucke heeft daar wel begrip voor. Hij trok donderdagavond in het programma Bar Goens enkele harde conclusies over het seizoen van Anderlecht.

"Oké, spelen straks wel Europees , maar dat is vooral te danken aan wat we eind 2024 nog deden met goeie resultaten. Maar 2025: dat was niet goed", oordeelde Coucke immers. "We mogen niet op dit elan verder gaan. Er zal zeer hard gewerkt moeten worden."

Anderlecht moet terug meestrijden voor titel

"Iedereen zegt dat we continuïteit nodig hebben, maar continuïteit op een slechte weg helpt ook niet", wuift hij de kritiek over het gebrek aan stabiliteit wel deels weg. "Er is echt wel werk. Die zondag van de titel was verschrikkelijk."

Anderlecht was slechts een toeschouwer in de titelstrijd. "Er waren zoveel mensen die me vroegen wie ik als kampioen wou, maar dat kan me echt niet schelen als Anderlecht daar niet bij is. We moeten daar naar terug toe dat we er wél bij horen. Die andere waren beter dit jaar", aldus Coucke nog.

Zal Anderlecht volgend seizoen weer meestrijden voor de titel?

Meest recent

VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

2
2
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

494
494
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

91
91
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

247
247
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

125
125
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

91
91
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

355
355
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

118
118
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

217
217
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

21
21
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

128
128
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

435
435
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

415
415
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

339
339
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

261
261
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

114
114
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

328
328
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

91
91

Meer sportnieuws