Frankrijk ligt wéér dwars: dominant België sneuvelt op EK U17

door
Frankrijk ligt wéér dwars: dominant België sneuvelt op EK U17

Het is de Belgische jonkies dan toch niet gelukt om de finale te halen op het Europees kampioenschap U17. In de halve finale tegen de leeftijdsgenoten van Frankrijk speelden de mini-Duivels nochtans een verdienstelijke partij. Maar uiteindelijk werd met 3-2 verloren.

De Belgische jonkies zijn met de nodige ambities afgezakt naar het EK. Bondscoach Bob Browaeys kan dan ook rekenen op een sterke selectie, waarvan een aantal spelers zich inmiddels al toonden bij de grote jongens. In de groepsfase werd dan ook meteen een verdienstelijk punt gepakt tegen Engeland.

LEES OOK: Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Sterke start van jonge Belgen

Vervolgens werd ruim gewonnen van Tsjechië. Maar in de laatste groepsmatch verloren de Belgen met 4-2 van Italië. Op basis van doelsaldo werd echter toch beslag gelegd op de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de halve finales. Daarin vormde Frankrijk de tegenstander van dienst.

Les Bleus lagen de Belgische nationale selectie in het recente verleden al meermaals dwars in alle categorieën. "Nu gaan we echt proberen om die Fransen eens opzij te zetten", liet TD Mannaert voor de match nog verstaan. De jonge Duivels gingen ook sterk van start, in de eerste helft waren ze veruit de betere en gevaarlijkste ploeg.

Frankrijk wederom spelbreker

Vlak voor rust volgde echter een flinke domper. Vanuit het niets trapte Camara de Fransen immers op voorsprong. Maar België kwam vrijwel meteen langszij via een penalty van Fernandez. In de tweede periode begonnen de Belgen opnieuw voortvarend. Toch kon Frankrijk snel op 2-1 komen dankzij Matondo.

Toen N'Guessan er niet veel later ook 3-1 van maakte, leek de match gespeeld. Desondanks werd het nog spannend toen Wins met een vrije trap voor de aansluitingstreffer zorgde. Maar uiteindelijk bleef het bij 3-2. Geen Belgische finale dus ondanks eens sterke match, wederom is Frankrijk de spelbreker van dienst.

Frankrijk is momenteel de grootste rivaal van de Belgische nationale ploegen ...

Meest recent

‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

41
41
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

64
64
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

54
54
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

107
107
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

249
249
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

106
106
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

278
278
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

100
100
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

161
161
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

141
141
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

237
237
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

572
572
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

143
143
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

252
252
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

212
212
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

97
97
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

154
154
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

327
327
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

291
291
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

150
150
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

336
336
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

250
250
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

258
258
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

962
962

Meer sportnieuws