Frankrijk ligt wéér dwars: dominant België sneuvelt op EK U17

door
Frankrijk ligt wéér dwars: dominant België sneuvelt op EK U17

Het is de Belgische jonkies dan toch niet gelukt om de finale te halen op het Europees kampioenschap U17. In de halve finale tegen de leeftijdsgenoten van Frankrijk speelden de mini-Duivels nochtans een verdienstelijke partij. Maar uiteindelijk werd met 3-2 verloren.

De Belgische jonkies zijn met de nodige ambities afgezakt naar het EK. Bondscoach Bob Browaeys kan dan ook rekenen op een sterke selectie, waarvan een aantal spelers zich inmiddels al toonden bij de grote jongens. In de groepsfase werd dan ook meteen een verdienstelijk punt gepakt tegen Engeland.

LEES OOK: 'Louis van Gaal verrast: laatste sensationele uitdaging'

Sterke start van jonge Belgen

Vervolgens werd ruim gewonnen van Tsjechië. Maar in de laatste groepsmatch verloren de Belgen met 4-2 van Italië. Op basis van doelsaldo werd echter toch beslag gelegd op de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de halve finales. Daarin vormde Frankrijk de tegenstander van dienst.

Les Bleus lagen de Belgische nationale selectie in het recente verleden al meermaals dwars in alle categorieën. "Nu gaan we echt proberen om die Fransen eens opzij te zetten", liet TD Mannaert voor de match nog verstaan. De jonge Duivels gingen ook sterk van start, in de eerste helft waren ze veruit de betere en gevaarlijkste ploeg.

Frankrijk wederom spelbreker

Vlak voor rust volgde echter een flinke domper. Vanuit het niets trapte Camara de Fransen immers op voorsprong. Maar België kwam vrijwel meteen langszij via een penalty van Fernandez. In de tweede periode begonnen de Belgen opnieuw voortvarend. Toch kon Frankrijk snel op 2-1 komen dankzij Matondo.

Toen N'Guessan er niet veel later ook 3-1 van maakte, leek de match gespeeld. Desondanks werd het nog spannend toen Wins met een vrije trap voor de aansluitingstreffer zorgde. Maar uiteindelijk bleef het bij 3-2. Geen Belgische finale dus ondanks eens sterke match, wederom is Frankrijk de spelbreker van dienst.

Frankrijk is momenteel de grootste rivaal van de Belgische nationale ploegen ...

Meest recent

'Code rood bij Club Brugge: Belgische kapers op de kust'

Club Brugge zet dinsdag de laatste rechte lijn in richting de Supercup, de eerste officiële ...

147
147
'Anderlecht pusht overbodig duo hardhandig richting exit'

De zomerstage zit erop, en dus is het stilaan tijd om knopen door te hakken bij RSC Anderlecht. ...

151
151
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Rigaux speelt open kaart'

Ruim een jaar na het vertrek van Vincent Mannaert heeft Club Brugge de start van een nieuw tijdperk ...

300
300
'De Condé staat pal: Genk weigert bod op steunpilaar'

Na een grotendeels geslaagde campagne sprak KRC Genk openlijk de ambitie uit om de kleedkamer in de ...

282
282
'Vuurwerk bij Club Brugge: volgende toptransfer op til'

De onderhandelingen met AC Milan omtrent Ardon Jashari zitten momenteel muurvast, maar de Speler van ...

1077
1077
'KRC Genk baalt: net te laat voor smaakmaker van AA Gent

AA Gent laat een van de aanvallende krachten van de beloftenploeg zomaar vertrekken. De Buffalo's ...

201
201
'PSV verrast met komst Standard-flop'

PSV is héél actief op de transfermarkt. De Nederlandse landskampion verliest veel ...

118
118
AA Gent krijgt al meteen fikse domper met transfer van Brown

Bij AA Gent bleef het deze zomer tot dusver opvallend stil. Een stevige make-over van de kern leek ...

204
204
Blessure Coosemans: Anderlecht kent de uiteindelijke schade

RSC Anderlecht rondde afgelopen zaterdag zijn zomerse stage af met twee oefenwedstrijden. In het ...

444
444
Real Madrid slaat wild om zich heen: 168 miljoen euro

Real Madrid zit niet stil op de transfermarkt. De Koninklijke heeft zopas zijn volgende ingaande ...

159
159
Luka Modric heeft nieuwe club eindelijk helemaal beet

Het zat er al maanden aan te komen en nu heeft Luka Modric ook daadwerkelijk zijn volgende ...

75
75
Wanhopige RSCA-deal: Renard flirt met catastrofe

De zomermercato draait op volle toeren, maar bij Anderlecht lijkt de druk intussen te wegen. In ...

415
415
'Plottwist bij Club Brugge: Jashari in de etalage gezet'

De spanning stijgt bij Club Brugge, waar de soap rond Ardon Jashari richting haar ontknoping ...

831
831
DAZN staakt onderhandelingen: start JPL niet op tv

Binnen minder dan twee weken gaat de bal opnieuw aan het rollen in de Jupiler Pro League. Behalve ...

962
962
'Alarmbellen bij Club Brugge: Jashari-bom explodeert'

De afgelopen weken is er reeds veel inkt gevloeid over de vertrekwens van Ardon Jashari, die Club ...

1492
1492
'Renard in overdrive: Anderlecht pakt uit met drieklapper'

Besnik Hasi mocht al zes aanwinsten verwelkomen, en dus lijkt het nu vooral tijd voor uitgaand ...

646
646
Club Brugge verrast: sterkhouder tekent nieuw contract

Club Brugge bereidt zich voor op een leegloop, want in het zog van Ferran Jutglà, Chemsdine ...

373
373
Beerschot loopt leeg: volgende sterkhouder vertrekt

Bij Beerschot degradeerden ze naar de Challenger Pro League en de lichtpunten van vorig seizoen ...

242
242
KRC Genk stuurt Kompany wandelen met stevig statement

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. Ondanks interesse van het Bayern München van ...

375
375
'Anderlecht raast door: volgende transfer is een feit'

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Brusselaars gaan nog een nieuwe ...

313
313
Na 10 jaar is het over en out: lifestylemerk BALR. failliet

Toch wel straf nieuws vanuit het voetbal. Daar kwam vandaag het bericht dat een groot merk de boeken ...

449
449
'AA Gent laat smaakmaker door de handen glippen'

AA Gent laat een van de aanvallende krachten van de beloftenploeg zomaar vertrekken. Sasha Tavolieri ...

278
278
'Lommel SK pakt uit met ex-speler van Tottenham'

Lommel SK verandert het geweer van schouder. De Limburgers gaan voluit voor promotie naar de Jupiler ...

90
90
Harde oorlog: UEFA en FIFA vliegen elkaar in de haren

Er heerst momenteel een oorlog tussen de UEFA, de Europese voetbalbond en de FIFA, de ...

215
215
“Discriminerend en vernederend” – Verjaardag Yamal ontspoort

Lamine Yamal is 18 jaar geworden en dat werd uitbundig gevierd, misschien wel té uitbundig. ...

242
242

Meer sportnieuws