Het belooft een drukke transferzomer te worden voor heel wat Belgische teams. Dat lijkt bijvoorbeeld zeker te gelden voor Anderlecht en Antwerp, waar heel wat spelers dreigen te vertrekken. De zoektocht naar vervangers is alvast volop aan de gang.
Voor beide topclubs dreigt bijvoorbeeld een leegloop in de defensie. Met respectievelijk Jan Vertonghen en Toby Alderweireld zien ze allebei een ex-Rode Duivel een punt achter hun carrière zetten, terwijl ook anderen naar een vertrek lonken.
Anderlecht en Antwerp mogen target schrappen
Anderlecht zal de aankoopoptie van Adryelson niet lichten, terwijl Jan-Carlo Simic na een goed seizoen debuutseizoen gegeerd is. Antwerp dreigt dan weer Zeno Van Den Bosch te verliezen, want het jeugdproduct gaat zijn laatste contractjaar in en lijkt niet bij te gaan tekenen.
Om al die vertrekkers op te vangen, waren zowel Paars-Wit als de Great Old uitgekomen bij Nobel Mendy. Anderlecht trok in januari al hard aan de mouw van de 20-jarige Senegalees, terwijl ook Antwerp zich na de wintermercato meldde.
PSV wint strijd om Mendy
Maar nu mogen ze allebei een streep zetten door de naam van Mendy. Transferspecialist Matteo Moretto meldt immers dat PSV met de jonge verdediger gaat lopen. De Nederlandse kampioen zou 4 miljoen euro neertellen om Mendy weg te plukken bij Real Betis.
Daar kon hij de voorbije twee seizoenen geen grote doorbraak realiseren, met slechts zes wedstrijden in het A-elftal. Woensdagavond bleef hij ook de hele match op de bank tijdens de finale van de Conference League tegen Chelsea. Desondanks was PSV wel overtuigd om de nodige miljoenen neer te tellen.
El PSV está a punto de cerrar el fichaje
— Matteo Moretto (@MatteMoretto) May 29, 2025
de Nobel Mendy, del Betis, por 4 millones de euros.