'Totale trainerswending Anderlecht: één naam bovenaan shortlist'

door
'Totale trainerswending Anderlecht: één naam bovenaan shortlist'

De supporters van RSC Anderlecht kijken momenteel reikhalzend uit naar wie volgend seizoen de trainer zal zijn bij de recordkampioen. Aanvankelijk leek het de bedoeling om andermaal een nieuwe T1 aan te stellen. Maar nu zou Besnik Hasi dan toch in pole-positie om de job te behouden.

De oud-middenvelder vatte het voorbije seizoen aan als hoofdtrainer bij KV Mechelen, waar hij het jaar voordoen goed werk had geleverd. Maar de resultaten in Mechelen vielen tegen en het geleverde spel was wisselvallig. Bovendien raakte een heetgebakerde Hasi betrokken bij enkele incidenten, waaronder een openlijke discussie met één van de supporters.

LEES OOK: 'Anderlecht draaft door: volgende topaanwinst onderweg'

Verwachte ommekeer blijft uit

In een ultieme poging om de Play-Downs te voorkomen, besloot het bestuur om hem na een pijnlijke 7 op 30 te ontslaan. Lang zat Hasi evenwel niet zonder werk. Cercle Brugge toonde bijvoorbeeld concrete interesse. Vlak voor de PO's zorgde hij echter voor een grote verrassing. Zo werd Hasi plots aangekondigd voor een tweede ambtstermijn bij Anderlecht.

De sportieve leiding van Paars-Wit achtte de kans op succes immers groter met Hasi aan het roer dan met David Hubert. Maar de ingreep pakte niet uit zoals gehoopt. RSCA verloor immers de levensbelangrijke bekerfinale en pakte in de PO's slechts 10 op 30. Voldoende voor de vierde plaats, tegen de top 3 bleef het achter met 0 op 18.

Hasi plots bovenaan shortlist

Ook het veldspel bleef uiterst wisselvallig. De algemene verwachting was dan ook dat Anderlecht de optie om het contract van Hasi met een jaar te verlengen, niet zou lichten. Er deden zelfs al namen de ronde van mogelijke opvolgers. Maar nu het seizoen voorbij is en de evaluatie dus volop wordt gevoerd, kent het dossier opnieuw een opvallende wending.

Zo melden Het Nieuwsblad en La Dernière Heure dat Hasi momenteel bovenaan de lijst staat. De zogenaamde 'long list' werd inmiddels ingekort tot een 'shortlist'. Heel wat kandidaten liggen evenwel nog onder contract en zijn dus te duur, anderen staan dan weer niet te popelen voor het paars-witte project. En dus maakt Hasi (bij gebrek aan beter?) plots een goede kans om zijn contract verlengd te zien worden.

De troeven van Hasi

Al heeft hij natuurlijk ook zijn troeven. Hij kent de club en spelersgroep inmiddels goed, wat goed van pas kan komen tijdens een drukke zomer waarin door de Europese voorrondes geen tijd te verliezen is. Bovendien kan de relatief 'brave' spelersgroep wel een trainer gebruiken met het vuur van een Hasi. In ieder geval zou eerstdaags een definitieve beslissing genomen worden. Aan CEO Sports Tim Borguet en sportief directeur Olivier Renard om de knoop door te hakken.

Anderlecht moet een nieuwe T1 aanwerven ...

Meest recent

Theate heeft bizar nieuw kapsel: niemand herkent hem nog

Arthur Theate maakte de afgelopen jaren een enorme opmars mee. De verdediger werd doorgestuurd bij ...

8
8
‘KAA Gent gaat vol voor ex-Barça speler’

KAA Gent is met Ivan Leko een nieuwe weg ingeslagen. De Buffalo’s hopen komend seizoen weer ...

42
42
'Chaos bij Chelsea: Penders moet nú al weg'

Mike Penders maakte de overstap van KRC Genk naar Chelsea voor 20 miljoen euro. De doelman maakte ...

115
115
Bob Peeters smult: SK Beveren pakt uit met groot talent

SK Beveren is ambitieus en dat is te merken aan de activiteit op de zomermercato. Op de ...

48
48
Antwerp-fan Viktor Verhulst reageert op golf van haat

De naam 'Verhulst' is in Vlaanderen onlosmakelijk verbonden met Studio 100 en nog meer: het ...

121
121
KV Mechelen rondt straffe deal af: “Opnieuw toptransfer”

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen de komst van Lovro Golic bekendgemaakt. Malinwa werd ...

94
94
Nieuwe wending: Jashari beslist over Club Brugge-terugkeer

Club Brugge hervat dinsdag de trainingen in aanloop naar de supercup van komend weekend. Bij de ...

952
952
'Zware concurrent Coosemans: Anderlecht klopt aan bij kampioen'

RSC Anderlecht begint deze week aan de laatste rechte lijn richting de start van het nieuwe seizoen. ...

563
563
'Concurrentie duizelt: vierde monsteraanwinst Liverpool'

Ondanks het behalen van de Engelse landstitel, toont Liverpool FC zich bijzonder actief op de ...

118
118
'Club trekt portefeuille open: derde zomeraanwinst onderweg'

Aanstaande zondag is het zover, dan trapt Club Brugge zijn nieuwe seizoen op gang in de ...

690
690
'Drummen bij Anderlecht: Renard-aankoop in vieze papieren'

Binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht van start in de voorrondes van de ...

624
624
'Barça dient PSG van antwoord: 130 miljoen voor dubbeldeal'

Ondanks de zware nederlaag in de finale op het WK voor clubs, kan Paris Saint-Germain terugblikken ...

187
187
Gent ontmijnt potentiële bom: pittige details Brown-transfer

AA Gent rondde afgelopen weekend de transfer van Archie Brown af. De Engelse back vertrok voor een ...

240
240
'Opgebrande Liverpool-topper naar Club Brugge'

Hij wil weg, koste wat kost. Zijn tijd in Liverpool voelt aan als verloren moeite, en de ...

839
839
'Arsenal laat Trossard gaan: verwonderlijk prijskaartje'

Een vaste titularis was hij zeker niet, maar Leandro Trossard vertolkte afgelopen seizoen toch weer ...

410
410
'Totale ommekeer: Club Brugge start onderhandelingen op'

Maandag kregen de spelers nog een extra dagje vrij, dinsdag begint bij Club Brugge KV de laatste ...

830
830
'Proto drukt stempel: groot 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht voerde in het tussenseizoen andermaal de nodige veranderingen door aan de sportieve ...

623
623
Géén Belgisch voetbal op TV: zware gevolgen voor supporters

Binnen minder dan twee weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. Maar het ...

1069
1069
'Code rood bij Club Brugge: Belgische kapers op de kust'

Club Brugge zet dinsdag de laatste rechte lijn in richting de Supercup, de eerste officiële ...

578
578
'Anderlecht pusht overbodig duo hardhandig richting exit'

De zomerstage zit erop, en dus is het stilaan tijd om knopen door te hakken bij RSC Anderlecht. ...

557
557
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Rigaux speelt open kaart'

Ruim een jaar na het vertrek van Vincent Mannaert heeft Club Brugge de start van een nieuw tijdperk ...

569
569
'De Condé staat pal: Genk weigert bod op steunpilaar'

Na een grotendeels geslaagde campagne sprak KRC Genk openlijk de ambitie uit om de kleedkamer in de ...

424
424
'Vuurwerk bij Club Brugge: volgende toptransfer op til'

De onderhandelingen met AC Milan omtrent Ardon Jashari zitten momenteel muurvast, maar de Speler van ...

2091
2091
'KRC Genk baalt: net te laat voor smaakmaker van AA Gent

AA Gent laat een van de aanvallende krachten van de beloftenploeg zomaar vertrekken. De Buffalo's ...

278
278
'PSV verrast met komst Standard-flop'

PSV is héél actief op de transfermarkt. De Nederlandse landskampion verliest veel ...

151
151

Meer sportnieuws