'Concurrentie beeft: Union met jackpot transfermarkt op'

door
'Concurrentie beeft: Union met jackpot transfermarkt op'

Union SG legde zondagavond beslag op de 12de landstitel uit zijn geschiedenis. Een kampioenschap dat een grote invloed kan hebben op de top van de Belgische voetbalpiramide. De Champions League, en zijn vele miljoenen, biedt namelijk nieuwe perspectieven. Niet in het minst op de transfermarkt.

Sinds Union in 2021 zijn rentree maakte op het hoogste niveau, deed het al telkens volop mee voor de titel. En dat terwijl de financiële middelen redelijk beperkt waren. Die middelen namen doorheen de jaren uiteraard toe. Maar komend seizoen volgt pas de echte jackpot. Dan maakt de club haar grote debuut in de lucratieve Champions League.

Minstens 30 miljoen op komst

Sinds de vernieuwing van afgelopen seizoen, zijn de prijzengelden in de UCL aanzienlijk opgetrokken. Ter voorbeeld: Club Brugge hield aan zijn voorbije campagne een slordige 60 miljoen euro over. Door de lagere UEFA-ranking zal dat bedrag bij Union wel sowieso lager uitvallen. Bovendien zal het lastig worden om eveneens de 1/8ste finales te halen.

Maar dan nog mogen de Brusselaars uitgaan van een slordige 30 miljoen euro aan verzekerde inkomsten. Een bedrag dat aanzienlijk kan stijgen mits een goede campagne. Met die opbrengsten kan de club onder meer extra middelen vrij maken voor het stadionproject. Maar ook op de transfermarkt is de UCL-kwalificatie een absolute zegen.

Sterkhouders houden, geen vedettes

Het vooruitzicht op minstens acht wedstrijden op het allerhoogste niveau kan niet alleen helpen om nieuwe spelers te strikken. Het is ook een belangrijk element om sterkhouders aan boord te houden. Waar Union in de voorbije seizoenen steevast zijn smaakmakers zag vertrekken, kan het jongens als Promise David, Noah Sadiki en Franjo Ivanovic nu mogelijk wel aan boord houden. Idem voor coach Sébastien Pocognoli.

Daarnaast is het uiteraard uitkijken naar de versterkingen. De scoutingscel leverde de voorbij jaren schitterend werk door ruwe diamanten met een beperkte transfersom op te speuren. Het is dan ook uitkijken wat zij kunnen realiseren als er straks een pak groter budget beschikbaar is. Al wil de sportieve leiding zeker niet de volledige structuur van de ploeg overhoop gooien en benadrukte La Dernière Heure dat het zeker niet de bedoeling is om nu plots vedettes naar het Dudenpark te halen.

JOUW MENING TELT:
Union is nu al titelfavoriet voor volgend seizoen ...

Meest recent

'Complete make-over bij Club Brugge: vijftal pakt koffers'

Union hield hen van de dubbel, maar meer dan ooit dreigt het succes straks haar tol te eisen bij ...

175
175
'Grote kuis bij AA Gent: nieuwe doelman in beeld'

Het ontslag van Danijel Milicevic sloeg in als een bom bij AA Gent, waar de fans massaal hun ...

62
62
Patro Eisden stelt nieuwe aanvaller officieel voor

Patro Eisden heeft de afgelopen jaren een reputatie opgebouwd inzake het vinden van jonge talenten ...

39
39
Yamal blijft Barça trouw: 'salaris & afkoopclausule bekend'

Of hij de Ballon d'Or in de wacht zal slepen valt nog af te wachten, maar op amper 17-jarige ...

83
83
'Club Brugge all-in: twee toptransfers in de maak'

Club Brugge dreigt komende zomer heel wat sterkhouders te verliezen, en dus is er ook op inkomend ...

409
409
'Wilmots dumpt Leko: Geraerts geeft jawoord aan Standard'

Standard maakte een tweetal weken geleden de comeback van Marc Wilmots bekend. Kort daarna ...

854
854
Done deal: KV Kortrijk stelt nieuwe hoofdcoach voor

Na een onafgebroken verblijf van 17 jaar op het hoogste niveau zakte KV Kortrijk het afgelopen ...

165
165
'Anderlecht start miljoenenpoker met JPL-topper'

Een jong toptalent uit de Jupiler Pro League heeft zich in ijltempo in de kijker gespeeld bij ...

190
190
Exit Dolberg, Dendoncker én Verschaeren? Dit zeggen zij zelf

Anderlecht wil zelf een grote schoonmaak houden. Daarvoor moet er geld worden gevonden, en spelers ...

471
471
'Paniek in Brussel omtrent Anderlecht'

RSC Anderlecht is op de goede weg volgens Wouter Vandenhaute, maar sportief staat de club geen stap ...

642
642
'Axel Witsel op zucht van de Grote Terugkeer'

De afgelopen jaren werd de Belgische voetbalfan al verwend met de terugkeer van heel wat spelers van ...

232
232
Geen tackle, wel tranen: Alderweireld stil van eerbetoon

Voor zowat alle ploegen is het seizoen gedaan, maar nog niet voor Antwerp en Charleroi. The Great ...

47
47
AA Gent zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

AA Gent is dit seizoen een duiventil pur sang. De club slaat in paniek wanneer het even misgaat. ...

792
792
Burgess alsnog weg? Verdediger geeft stand van zaken

Bij Union SG lopen er heel wat spelers in de kijker. De kans is groot dat er wel een aantal spelers ...

114
114
Zulte Waregem heeft al derde zomeraanwinst beet

Zulte Waregem speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Essevee heeft heel wat tijd om de ...

119
119
Ulderink verrast met uitstekend nieuws voor Antwerp

Terwijl het seizoen er voor de overige eersteklassers al opzit moeten Antwerp en Charleroi donderdag ...

72
72
'Bom barst bij Standard: Leko naar Anderlecht of AA Gent?'

Nu het seizoen achter de rug begint de geruchtenmolen weer op volle toeren te draaien. Bij heel wat ...

718
718
Club Brugge voegt nieuw goudhaantje toe aan A-kern

Niet alleen het transferbeleid, ook de doorstroming van onderaf werpt nu al jaren haar vruchten af ...

331
331
'De Condé rondt toptransfer af: witte rook in Genk'

Ondanks de inzinking in de play-offs blijft het de bedoeling bij KRC Genk om de kern in de mate van ...

558
558
'Anderlecht op zucht van zomeraanwinst nummer drie'

RSC Anderlecht haalde nog voor het openen van de zomermercato met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

605
605

Meer sportnieuws