De Bruyne zwaait af met UCL-ticket, Villa grote verliezer

120 stemmen
De Bruyne zwaait af met UCL-ticket, Villa grote verliezer

Het seizoen in de Premier League zit erop. Op de slotspeeldag was het vooral uitkijken welke clubs met drie resterende Champions League-tickets aan de haal zou gaan. Uiteindelijk trokken Chelsea FC, Aston Villa en Manchester City aan het langste einde.

De kampioen in Engeland was al een tijdje bekend, de degradanten stonden ook al even vast. En dus was het op de laatste speeldag vooral uitkijken naar welke ploegen beslag zouden leggen op de plaatsen drie tot en met vijf. Die geven immers recht op een plek in de Champions League. Voor die drie plekken kwamen nog vijf clubs in aanmerking. 

LEES OOK: Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

City en Chelsea doen het

Daarbij ook het verrassende Nottingham Forrest. Maar een geweldig seizoen eindigde uiteindelijk met een valse noot voor de ploeg van doelman Sels. Ondanks een verdienstelijke match werd op eigen veld immers met 0-1 verloren van Chelsea. Hierdoor eindigt Nottingham als zevende. De Blues leggen op hun beurt beslag op plek vier en mogen dus de UCL in.

Ook Manchester City bracht zijn opdracht uiteindelijk tot een goed einde. Op het veld van Fulham FC opende Gündogan in de eerste helft de score met een spectaculaire omhaal. Na de pauze legde Haaland de match dan weer in een beslissende plooi van op de stip. City eindigt zo uiteindelijk nog derde. Voor De Bruyne werd het meteen zijn laatste match bij City. Hij viel uiteindelijk pas in de slotminuten in.

Aston Villa zakt in mekaar

Voor het laatste Champions League-ticket ging het uiteindelijk nog tussen Newcastle United en Aston Villa. En beide ploegen maakten er een spannende strijd, grotendeels door hun eigen falen. Newcastle kwam op eigen veld immers op achterstand tegen Everton FC. Bijgevolg legde Villa virtueel beslag op de vijfde plaats. Maar de club uit Birmingham gaf het zelf nog weg.

Op bezoek bij Manchester United leek Villa nochtans op voorsprong te komen. Op aangeven van de VAR werd de treffer echter afgekeurd, waarna de bal aan de overkant wél binnen ging. En zo sprong Newcastle ondanks de achterstand terug naar de vijfde plek. Via een strafschop maakte United er zelfs 2-0 van en dus konden de boeken helemaal dicht. Newcastle, Chelsea, City, Arsenal, Liverpool én Tottenham vertegenwoordigen Engeland volgend seizoen in de UCL.

🚀

Engeland krijgt té veel UCL-tickets volgend seizoen ...

Meest recent

Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

36
36
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

213
213
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

37
37
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

213
213
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

240
240
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

157
157
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

16
16
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

102
102
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

55
55
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

91
91
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

230
230
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

78
78
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

169
169
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

452
452
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

151
151
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

89
89
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

103
103
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

222
222
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

241
241
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

100
100
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

53
53
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

227
227
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

252
252
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

109
109
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57

Meer sportnieuws