Fink krijgt wind van voren na Club Brugge-uitspraak

door
Fink krijgt wind van voren na Club Brugge-uitspraak

Thorsten Fink oogstte de voorbije maanden terecht veel lof voor zijn geleverde werk als hoofdcoach van KRC Genk. Maar net zoals zijn ploeg maakte de Duitse trainer in de Play-Offs niet de beste beurt. Analist Marc Degryse hekelt vooral zijn manier van communiceren.

Racing moest een jaartje geleden een nieuw hoofdstuk inzetten. Zo werd de samenwerking met hoofdcoach Wouter Vrancken stopgezet, terwijl men hoopte om jarenlang met hem door te gaan. En dus moest Genk eind vorig seizoen voor de zoveelste keer op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Die vond men dit keer op slechts een boogscheut van de Cegeka Arena.

Zo besloot Genk om Fink weg te plukken. De Duitser had goed werk geleverd bij provinciegenoot STVV. En bij zijn nieuwe club trok hij die lijn door. Onder Fink brengt Racing doorgaans aantrekkelijk en dominant voetbal. Het won ook de reguliere competitie. Bovendien lanceerde Fink verschillende jongeren en liet hij een aantal spelers weer optimaal renderen.

LEES OOK: Genk verliest steunpilaar: "Vertrek niet meer dan normaal"

Ongelukkige communicatie

Maar in de Champions' Play-Offs liep het helemaal mis. Genk zakte plots helemaal in mekaar en werd na een pijnlijke 1 op 18 volledig uit de titelstrijd geslagen. Daarbij had ook Fink boter op het hoofd. Zo liet de trainer het na om grote tactische aanpassingen door te voeren toen zijn ploeg het lastig had. En ook zijn communicatie liet zo nu en dan te wensen over.

Zo vindt Degryse dat hij zijn tegenstanders, met name Club Brugge, te fel ophemelde. Daarnaast had Fink de lat hoger moeten leggen. "Ik ben fan van de coach Fink, maar zijn communicatie was een ontgoocheling. Zeg toch niet dat Club Brugge ‘het Bayern van België’ is. En na de reguliere competitie had ie altijd moeten communiceren: ‘Als we nu geen kampioen worden, zal ik ontgoocheld zijn.’ Dat is het minimum", stelt Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Bedenkelijke statement voor PO's

Daarnaast kwam ook het statement ter sprake dat Fink vlak voor de PO's op eigen initiatief lanceerde. Daarin nam hij de arbitrage in bescherming en riep hij op tot 'meer respect' voor de scheidsrechters. Dat statement keerde vervolgens als een boemerang terug. Zo werd Genk in de PO's meermaals het slachtoffer van bedenkelijke beslissingen tot zelfs scheidsrechterlijke fouten. "Dat Fink dat niet eerst had overlegd met Genk, blijf ik vreemd vinden. Net als de timing", heeft ook Degryse hier zijn bedenkingen bij.

Fink heeft het onderste uit zijn selectie gehaald dit seizoen ...

Meest recent

Antwerp sluit oefenkamp af: goed en slecht nieuws voor Wils

In de laatste rechte lijn richting de competitiestart heeft Antwerp op de transfermarkt nog heel wat ...

20
20
‘Club Brugge lost bommetje: investering van 16 miljoen?’

Club Brugge staat met Aleksandar Stankovic op een zucht van een derde zomeraanwinst, maar daarmee ...

232
232
'Hasi hanteert hakbijl: Anderlecht laat duo vallen'

RSC Anderlecht ging al stevig tekeer op de transfermarkt, maar het beloven straks toch nog drukke ...

409
409
'Transferdrift Club: wéér witte rook in Brugge'

De afgelopen weken wemelde het vooral van de geruchten op uitgaand vlak, maar nu maakt Club Brugge ...

609
609
Schokkende onthulling over crash Diogo Jota

De voetbalwereld is nog steeds in shock na het plotse overlijden van Diogo Jota en zijn broer ...

163
163
‘Wilmots grijpt in: jackpot voor zes (!) sterkhouders’

Marc Wilmots heeft de opdracht gekregen om een competitieve kern samen te stellen zodat hoofdtrainer ...

267
267
‘Club Brugge keihard afgewezen door toptarget’

Club Brugge is nog op zoek naar aanvallend geweld na het vertrek van Chemsdine Talbi, maar het stuit ...

664
664
‘Groot Hatenboer-drama bij Anderlecht’

RSC Anderlecht is aan de voorbereiding bezig en daarbij komen ook enkele nieuwe gezichten piepen. ...

789
789
Benteke krijgt opvallende coach: oude bekende RSCA

Christian Benteke maakt momenteel het mooie weer in de Verenigde Staten. De aanvaller werd vorig ...

52
52
Henderson zorgt voor plots bommetje bij Ajax

Een bommetje bij Ajax: aanvoerder Jordan Henderson heeft per direct zijn contract verscheurd bij de ...

47
47
'Gentse kassa rinkelt: Brown zet deadline voor transfer'

AA Gent bleef tot dusver zeer rustig op de transfermarkt. Met Wilfried Kanga kwam er voorlopig nog ...

182
182
Wilmots zorgde voor grote verrassing: "Toen hij belde..."

Het wordt uitkijken naar wat Standard komend seizoen vermag, want de Rouches hebben in de voorbije ...

137
137
'Fredberg krijgt loodzware taak bij gevallen topclub'

Het is intussen bijna een jaar geleden dat Jesper Fredberg opzijgeschoven werd als CEO Sports bij ...

224
224
'Anderlecht ziet droomtransfer in rook opgaan'

De teller staat bij Anderlecht intussen al op zes inkomende transfers, maar aan uitgaande zijde ...

378
378
PSV verrast met bekende naam als opvolger Noa Lang

PSV veroverde na een dramatische ontknoping vorig seizoen een tweede titel op rij in de Eredivisie. ...

85
85
Romano blaast alles open: Club-saga barst los

De Italiaanse pers heeft dezer dagen de mond vol over Belgische clubs, want er staan enkele grote ...

749
749
TRANSFERUURTJE: 'Knaldeal voor AA Gent, sensationeel voorstel Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

262
262
'Trossard in de war: plots vijf clubs op vinkenslag'

De temperatuur rond het transferdossier van Leandro Trossard begint te stijgen. De Rode Duivel ...

160
160
Groen licht: Anderlecht en Union sluiten opvallende deal

Het was al even bekend dat RSC Anderlecht en Union SG dicht bij een definitieve deal stonden over ...

162
162
‘Vlap zorgt voor ophef met opzienbarende transfer’

Michel Vlap speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder zit al sinds 2022 bij ...

190
190
Ruben en Deschacht delen intiem moment: "Mooi koppeltje"

Ruben Van Gucht en Olivier Deschacht hebben alvast één ding gemeen: hun liefdesleven ...

60
60
‘Anderlecht vindt akkoord: eerste vertrekker bekend’

RSC Anderlecht haalde al een handvol spelers binnen, maar ook uitgaand staat er ook nog wat te ...

1320
1320
Miljoenen volgers in tranen: Yolanthe Cabau breekt

Eén van de meest besproken Nederlandse vrouwen is zonder enige twijfel Yolanthe Cabau. De ...

147
147
‘Wending van jewelste: grootmacht versnelt voor Brown'

Spelers uit de Jupiler Pro League zijn gewild. De afgelopen jaren maakte de Belgische competitie een ...

117
117
‘Antwerp op zucht van volgende prestigetransfer'

Royal Antwerp FC wil deze zomermercato nog ferm toeslaan. De club is ook nog op zoek naar een ...

619
619

Meer sportnieuws