VN POLL: Union champion óf toch tweede ster voor Club?

door
VN POLL: Union champion óf toch tweede ster voor Club?

Zondagavond valt de beslissing in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Kan Union SG dit keer wél een de druk weerstaan en het kampioenschap over de streep trekken? Of zorgt Club Brugge voor een ultieme ommekeer? Geef jouw mening in onderstaande poll.

Bij het ingaan van de slotspeeldag wijzen alle signalen in de richting van Union. Dat kwam de voorbije drie seizoenen erg dicht bij de titel. In 2022 werd het tijdens de Play-Offs echter nog afgetroefd door Club Brugge. Een jaar later haalde Antwerp FC het na een onwaarschijnlijke ontknoping en vorig seizoen kwamen de Brusselaars opnieuw één puntje tekort.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Twee indrukwekkende reeksen

Maar in de huidige jaargang liggen de kaarten anders. Dit keer begon Union als outsider aan de PO's en die rol bleek de ploeg van coach Sébastien Pocognoli goed te liggen. Zo denderen de Unionisten momenteel door de nacompetitie. Enkel op eigen veld tegen Club werden twee punten te grabbel gegooid, voorts wonnen ze al hun matchen. Goed voor een straffe 25 op 27.

De enige reden dat Union ondanks die knappe reeks nog steeds niet zeker is van het kampioenschap, is omdat ook Club Brugge voorlopig amper steken laat vallen. De titelverdediger liet het vooral liggen in de onderlinge duels met de Union, waarin het slechts één puntje wist te pakken. Voorts wist ook Club al zijn duels in de nacompetitie te winnen.

Antwerp en Gent scherprechters

Door de sterke reeksen van beide clubs, krijgt de Belgische competitie andermaal pas een ontknoping op de slotspeeldag. Al wordt op voorhand niet al te veel spanning meer verwacht. Dat heeft vooral te maken met het feit dat Union op eigen veld tegen AA Gent speelt. En de Buffalo's zijn bezig aan een historisch slechte campagne in Play-Off I.

Bovendien is het maar de vraag hoe gemotiveerd Gent zal zijn, een groot deel van de achterban hoopt alvast op een titel voor Union. Anderzijds gaat de druk wel bijzonder groot zijn. En bij de minste misstap staat Club Brugge klaar om toe te slaan. Blauw-Zwart speelt zelf thuis tegen Antwerp, dat vooral met de barragematch van aanstaande donderdag in het hoofd zit.

Wordt het dus eindelijk prijs voor Union na drie seizoenen waarin het telkens net naast de oppergaai greep? Of pakt Club na de beker ook de titel, wat de 20ste zou worden in de clubgeschiedenis en dus een extra ster aan het embleem oplevert? Geef jouw voorspelling in onderstaande poll.

Wie wordt kampioen volgens u?

Meest recent

PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

2
2
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

51
51
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

137
137
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

285
285
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

292
292
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

45
45
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

820
820
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

219
219
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

420
420
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

73
73
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

993
993
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

105
105
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

195
195
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

306
306
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

115
115
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

379
379
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

338
338
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

77
77
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

948
948
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

98
98
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

174
174
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

727
727
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

389
389
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

281
281

Meer sportnieuws