'United beeft: duizelingwekkende aanbieding Bruno Fernandes'

door
'United beeft: duizelingwekkende aanbieding Bruno Fernandes'

Manchester United FC verloor woensdag de finale van de Europa League en greep zo definitief naast een Europees ticket voor volgend seizoen. Dat zal niet zonder gevolgen blijven op de transfermarkt. Zelfs Bruno Fernandes zou wel eens kunnen vertrekken.

United blijft historisch gezien één van de grootste clubs uit Engeland en bij uitbreiding heel Europa. Maar in de voorbije jaren heeft het heel wat van zijn pluimen verloren. Terwijl concurrenten als Manchester City en Liverpool FC hoge toppen scheerden, modderden de Mancunians maar wat aan.

Ook in het huidige seizoen liep het opnieuw helemaal fout. In eigen land liep MUFC tegen de ene teleurstelling na de andere aan. Met nog één speeldag te gaan staat United immers op een pijnlijke 16de plaats in het klassement. In de competitie werd ook liefst 18 keer verloren, meer dan de helft van alle wedstrijden.

Verkopen na wegvallen Europese inkomsten

Daarnaast sneuvelde de club vroegtijdig in de Engelse bekercompetities. De Europa League winnen was dus de enige manier om het seizoen ietwat te redden én om alsnog een Europees ticket af te dwingen. Maar woensdagavond moest United in de finale zijn meerdere erkennen in Tottenham Hotspur.

Die nederlaag heeft zware gevolgen. De club grijpt zo immers naast de inkomsten uit Europees voetbal en dat terwijl United financieel gezien al niet sterk stond. Bijgevolg moet op andere manieren geld zijn vergaard worden. Door spelers te verkopen bijvoorbeeld. Maar na de belabberde prestaties zijn er weinig jongens die nog een aardige marktwaarde vertegenwoordigen.

Saudi's halen alles uit de kast

Eén van de uitzonderingen is Bruno Fernandes. De Portugese spelmaker was de voorbije maanden het zeldzame lichtpuntje bij de Mancunians en kan gezien de omstandigheden ook uitstekende cijfers voorleggen. Toch is de kans reëel dat de aanvoerder in de zomer vertrekt op Old Trafford. Zo zou Fernandes een lucratieve transfer naar Saudi-Arabië kunnen maken.

Volgens The Daily Mail is Al-Hilal namelijk bereid om diep te gaan voor de Portugees. De Saudische topclub zou United overstag willen doen gaan met een transfersom rond de 100 miljoen pond. Voor Fernandes zelf zou dan weer een megacontract klaarliggen. Bonussen en premies inbegrepen zou zijn jaarsalaris kunnen oplopen tot liefst 70 miljoen euro. Al-Hilal zou wel eerstdaags al antwoord willen of beide partijen openstaan voor zo'n deal.

JOUW MENING TELT:
Bij een bod van 100 miljoen of meer, moet United overstag gaan ...

Meest recent

'Einde verhaal bij Juve: Italiaanse transfer voor Mbangula'

Eén van de grootste Belgische verrassingen van dit seizoen was zonder twijfel Samuel ...

17
17
PSG mag dromen van quadruple na klinkende bekerzege

Volgende week kent het Europese voetbalseizoen zijn apotheose met de finale van de Champions League. ...

34
34
'Na afhaken Wirtz: Bayern bepaalt nieuwe transferprioriteit'

Voor Bayern München zit het seizoen erop en dat betekent dat Vincent Kompany zich al kan ...

35
35
'Cijfers gelekt: Napoli doet De Bruyne vorstelijk voorstel'

Het lijkt stilaan duidelijk te worden waar de toekomst van Kevin De Bruyne zal liggen. Ondanks dat ...

177
177
Geen sprookje: Stuttgart pakt Duitse beker tegen derdeklasser

In Duitsland heeft Arminia Bielefeld zijn sprookje niet kunnen voltooien. De derdeklasser had het na ...

23
23
PO2 eindigt met late zege Charleroi en twee gelijke spelen

Zaterdagavond werd in de Europe Play-Off de laatste speeldag afgewerkt. Daarin stond niets meer op ...

41
41
'Amorim ongenadig: speler in volle kleedkamer deur gewezen'

Manchester United neemt het zondag nog op tegen Aston Villa, maar daarna zit een miserabel seizoen ...

157
157
Knaltransfer voor Westerlo: "Die droom is er nog steeds"

Westerlo zet zaterdag tegen Standard een punt achter zijn seizoen. Voor een aantal spelers van de ...

56
56
'Kassa Club rinkelt: transferstrijd tussen 4 grootmachten'

Het zou weleens een zomer als nooit te voren kunnen gaan worden bij Club Brugge. Het verkocht dit ...

432
432
'Union gaat strijd aan voor peperduur toptalent'

Zondag kan een hoogdag worden in de geschiedenis van Union SG. Met een zege tegen AA Gent kan het ...

102
102
'De Bruyne geeft fiat aan Napoli: meer details bekend'

Zondag speelt Kevin De Bruyne zijn laatste wedstrijd in het shirt van Manchester City, dat op de ...

203
203
VN POLL: Union champion óf toch tweede ster voor Club?

Zondagavond valt de beslissing in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Kan Union SG dit keer ...

235
235
'United beeft: duizelingwekkende aanbieding Bruno Fernandes'

Manchester United FC verloor woensdag de finale van de Europa League en greep zo definitief naast ...

143
143
'PSG zet zinnen op satellietclub in België'

Nadat het zich al tot Frans landskampioen wist te kronen betwist PSG binnenkort ook de finale van de ...

227
227
'Stormloop bij Club Brugge: absolute toptransfer op til'

Club Brugge hoopt zondag alsnog de titel te veroveren. Voor een aantal gegeerde goudhaantjes van ...

1023
1023
Anderlecht-fans kiezen opvolger Hasi: uitgesproken favoriet

Een nieuw seizoen zonder trofee zit er bijna op voor RSC Anderlecht. Zelf is Besnik Hasi ...

710
710
BV’s, bubbels en Vannieuwkerke: KVDO pakt groots uit

Karl Vannieuwkerke kennen we in de eerste plaats als sportpresentator bij de openbare omroep. Het ...

126
126
'Antwerp neemt afscheid van Janssen, duo levert jackpot op'

Antwerp hoopt nog een Europees ticket te bemachtigen, maar ongeacht de afloop tegen Charleroi ...

1257
1257
Crisis compleet bij AA Gent: speler klapt uit de biecht

Zondag kan AA Gent nog voor scherprechter spelen in de titelrace, al geeft niemand de Buffalo's ook ...

1333
1333
‘Transferstrijd KRC Genk en Anderlecht barst los’

In hun onderlinge confrontatie staat er zondag niets meer op het spel, maar wie weet kijken KRC Genk ...

708
708

Meer sportnieuws