Cercle blijft in eerste: Patro kansloos in barrageduels

door
Cercle blijft in eerste: Patro kansloos in barrageduels

Cercle Brugge zal komend seizoen dan toch opnieuw in de Jupiler Pro League aantreden. De Vereniging werd gedwongen tot het spelen van barrages, maar was daarin duidelijk een maat te groot voor Patro Eisden. Zo werd vrijdagavond ook de terugmatch op overtuigende wijze gewonnen.

Waar Cercle een jaartje geleden nog met de grote jongens streed om een Europees tickets in de Champions' Play-Offs, viel het in de huidige jaargang dik tegen. Zo zakte Groen-Zwart al snel weg in het degradatiemoeras. De Vereniging had vervolgens gehoopt om zich via de Play-Downs alsnog te verzekeren van het behoud.

LEES OOK: Union in zak en as: Pocognoli neemt pion mee naar Monaco'

Storck-effect meteen zichtbaar

Maar na een onwaarschijnlijke ineenstorting op de slotspeeldag liep ook dat fout. En dus moesten de Bruggelingen barrages spelen tegen Patro Eisden om erin te blijven. In aanloop naar dat tweeluik besloot het bestuur drastisch in te grijpen. Zo werd Bernd Storck bij KV Kortrijk weggeplukt als nieuwe hoofdcoach.

Een risico gezien er nog maar twee matchen op het programma stonden en er weinig voorbereidingstijd was. Maar de ingreep pakte uiteindelijk bijzonder goed uit. Zo zette Cercle zijn tegenstander al in de heenwedstrijd op zijn nummer. Groen-Zwart ging namelijk met zware 1-5-cijfers winnen in Limburg.

Geen problemen in terugmatch

Om alsnog te promoveren had Patro dus nood aan een onwaarschijnlijk mirakel. Maar als er al een sprankel hoop was geweest, werd die tijdens de return al snel weggenomen. Na amper vijf minuten wist Nazinho de Bruggelingen op voorsprong te zetten. Vervolgens lokte hij ook een strafschop uit die werd omgezet door Felipe Augusto.

Cercle liet de kansen evenwel liggen om de kloof verder uit te diepen. En in de tweede helft zorgde Jellert Van Landschoot op fraaie wijze zowaar voor de aansluitingstreffer. Maar niet veel later maakte Erick Nunes er 3-1 van en konden de boeken definitief dicht. Cercle blijft dus op het hoogste niveau voetballen, Stijn Stijnen en co mogen volgend seizoen opnieuw aan de bak in de Challenger Pro League.

Het behoud van Cercle is een goede zaak voor de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Vijandige vete met Tzolis? Fossey doet boekje open

Standard kan vrijdagavond in het thuisduel tegen Antwerp FC opnieuw rekenen op Marlon Fossey. De ...

60
60
Voetbalkijker gewaarschuwd: DAZN grijpt drastisch in

De Jupiler Pro League blijft voorlopig enkel te bekijken via de betalende app van DAZN. Wie dit ...

235
235
'Last Dance Lewa: topspits maakt opzienbarende transfer'

Binnen een drietal weken krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van FC Barcelona. Door ...

65
65
Sensatie in Champions League: straffe comeback OHL Women

Volgende week staat de derde speeldag in de League Phase van de Champions League op het programma. ...

51
51
Nieuw defensieduo bij Duivels: twijfels duiken al op

Mathematisch kan het nog foutlopen, maar de Rode Duivels hebben hun ticket voor de WK-eindronde van ...

212
212
'Megatransfer Tzolis: spectaculair prijskaartje gelekt'

Ondanks de nodige interesse, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om Christos Tzolis aan boord ...

245
245
Details RvB Anderlecht bekend: één grote afwezige

Het vernieuwde RSC Anderlecht kan uit de startblokken schieten. Woensdagavond werden de plannen van ...

358
358
'Noa Lang nu al op zijspoor: Conte legt eis op tafel'

De tweede interland-break van het seizoen zit achter de rug en daar zullen verschillende spelers ...

137
137
Selectie Duivels: verbazingwekkende naam mee naar WK?

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Desondanks zal bondscoach Rudi Garcia ...

623
623
Impressionant: Antwerp geeft update gloednieuwe Tribune 2

Antwerp FC werkt voorlopig een erg wisselvallig seizoen af. Toch hebben de supporters iets om ...

498
498
'Nieuwe info duikt op: Union mikte vol op deze coach'

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

248
248
'Witte rook bij Anderlecht: plan Coucke goedgekeurd'

Er heerste de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over hoe het verder moest bij Anderlecht. Op 1 ...

438
438
Broos spreekt duidelijke taal over toekomst na straffe WK-stoot

Hugo Broos heeft deze week een stukje Belgische voetbalgeschiedenis geschreven. De ervaren rot werd ...

61
61
Genk ziet nog een jeugdinternational vertrekken

KRC Genk zet nog steeds vol in op zijn jeugd. Met Kos Karetsas en Mike Penders lanceerde het vorig ...

112
112
'Torino beslist nu al over langer verblijf Ngonge'

Napoli haalde in de zomer met Kevin De Bruyne een nieuwe Belgische ster binnen, maar liet tegelijk ...

35
35
"Zullen zien of Standard afwijzen de juiste beslissing was"

Er is de voorbije maanden bij Standard alweer heel wat veranderd. Dat liep echter lang niet altijd ...

91
91
Club Brugge mag dromen van Golden Boy

Elk jaar reikt de Italiaanse krant Tuttosport de Golden Boy Award uit, om de beste jonge speler op ...

180
180
‘Club Brugge in paniekstand: razendsnelle exit lijkt zeker’

De eerste A-cap van Aleksandar Stanković zet alles in een stroomversnelling bij Club Brugge. Zijn ...

436
436
Marc Coucke in shock: "Op één na allemaal failliet"

Een opvallende uitspraak in een interview met Humo doet de wenkbrauwen fronsen: “Op ...

185
185
Club stunt en haalt grote naam als T1 voor NXT

Vorig seizoen was Club NXT nog één van de revelaties in de Challenger Pro League en ...

406
406
Moeilijke start bij Anderlecht: Ouahbi geeft verklaring

Bij Anderlecht zullen ze straks met bijzondere aandacht de halve finale van het WK U20 volgen. Twee ...

201
201
'UEFA plant nu ook revolutie in WK- en EK-voorrondes'

De UEFA heeft de voorbije jaren niet stilgezeten en het Europese voetballandschap stevig hertekend. ...

187
187
België mag dromen: "Zo straf als Gouden Generatie"

De Belgische beloften kenden een zeer correcte interlandperiode. Ze wonnen met 0-7 van Wales en met ...

285
285
'Saga duurt voort: Mannaert woedend op Anderlecht'

Bij de KBVB willen ze een winnaarsmentaliteit invoeren. Vanaf de U17 draait het om winnen en niet ...

799
799
Gattuso zet druk: "Dan verhuis ik ver weg van Italië"

Italië gaat wellicht tweede eindigen in zijn groep. Ze zullen de barrages moeten spelen, want ...

71
71

Meer sportnieuws