'Extra Time' afgeserveerd: VRT geeft directe oorzaken

door
'Extra Time' afgeserveerd: VRT geeft directe oorzaken

Op de barragematch om het laatste Europese ticket na, valt dit weekend het doek over de jaargang in de Jupiler Pro League. En daags na de slotspeeldag komt zelfs een einde aan een waar tijdperk. Dan wordt namelijk de allerlaatste aflevering van 'Extra Time' ingeblikt.

Sinds de start van het seizoen 2009-2010 is 'Extra Time' een vaste waarde op maandagavond. Al snel groeide de voetbaltalkshow uit tot een referentie binnen de Belgische voetbalwereld. Doorheen de jaren schoven ook heel wat gasten met naam en faam aan rond de gesprekstafel. Maar de populariteit is al een tijdje tanende.

LEES OOK: 'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

16 Seizoenen, 552 aflevering en 3 hosts

De voorbije weken deden dan ook al geruchten de ronde over het einde van het programma. De openbare omroep VRT heeft namelijk niet geboden op televisierechten voor een maandagavondprogramma rond het Belgische voetbal. En het is net met die beelden dat 'Extra Time' zich trachtte te onderscheiden van andere talkshows en vooral podcasts.

Vrijdag werd het einde van 'Extra Time' ook officieel bevestigd. Na 16 jaar trekt de VRT de stekker uit zijn wekelijkse voetbaltalkshow. Aanstaande maandag wordt de 552ste aflevering worden opgenomen, dat wordt meteen ook de laatste. Het programma kende doorheen de jaren drie presentatoren (Frank Raes, Filip Joos en Aster Nzeyimana), er schoven 209 gasten aan.

Tanende interesse, groeiende concurrentie

In een officieel communiqué geeft de openbare omroep meer uitleg bij de beslissing. Zo wijst men onder meer naar het toegenomen aantal van live wedstrijden op televisie, waardoor er minder interesse was in een duidingsprogramma op maandagavond. Daarnaast speelt ook de opkomst van nieuwe media een grote rol binnen de afschaffing van 'Extra Time'.

Daarbij haalt men de stijgende populariteit van podcasts aan. "De behoefte aan analyse wordt nu ook ingevuld door populaire voetbalpodcasts. Dat speelt ook kort op de bal en spreekt een jonger publiek aan", klinkt het. Uiteraard zullen ook de besparingen binnen de openbare ook een rol spelen. Al voegt men er aan toe dat de VRT blijft inzetten op het voetbal met onder meer het WK, EK en de eigen voetbalpodcast '90 Minutes'.

Zal u 'Extra Time' missen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

34
34
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

129
129
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

61
61
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

73
73
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

116
116
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

230
230
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

148
148
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

195
195
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

389
389
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

222
222
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

559
559
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

37
37
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

218
218
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

214
214
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

146
146
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

60
60
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

154
154
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

631
631
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

393
393
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws