Union SG staat op punt om met de landstitel aan de haal te gaan. Komende zondag winnen op eigen veld tegen AA Gent en het kampioenschap is binnen voor de Brusselaars. Ondertussen riskeren ze wel om voor het vierde jaar op rij hun hoofdcoach kwijt te spelen.
De elfvoudige landskampioen maakte in 2021 zijn rentree op het hoogste niveau en legde sindsdien een indrukwekkende parcours af. Zo strijdt Union al voor het vierde jaar op rij tot het einde mee voor de titel. Ondertussen werd ook de beker gewonnen en enkele knappe Europese campagnes afgewerkt.
Exodus aan hoofdtrainers
Die mooie successen hadden echter ook een keerzijde voor de Brusselaars. Na elk seizoen vertrok immers een hele stoet aan sterkhouders uit het Dudenpark. En de club werd ook telkens gedwongen om van trainer te wisselen. In de zomer van 2022 zwichtte Felice Mazzu bijvoorbeeld voor de lokroep van RSC Anderlecht.
Vervolgens nam diens assistent Karel Geraerts met succes het stokje over. Bij gebrek aan een overeenkomst over een contractverlenging, koos ook hij na één seizoen als T1 voor het hazenpad. En vorig jaar greep Alexander Blessin, mede uit familiale redenen, zijn kans om in de Bundesliga aan de slag te gaan.
Gouden zet met Pocognoli
Om de Duitser te vervangen koos Union uiteindelijk voor zijn ex-speler Sébastien Pocognoli. Een risico, want op dat moment had hij amper ervaring als hoofdcoach. Maar het bleek een uitstekende gok. De ex-Rode Duivel had even nodig om zijn stempel te drukken, vervolgens creëerde hij een ware voetbalmachine.
Vooral de (defensieve) organisatie die Pocognoli neerzette is indrukwekkend. Daarnaast hield hij zijn spelers ten alle tijden gefocust en kwam hij ook met een goed discours naar de buitenwereld toe. En die steile opmars is niet opopgemerkt gebleven. Zo bestaat de kans dat Union alwéér een nieuwe coach moet zoeken.
RC Lens meldt zich aan front
De bekende Franse voetbal-influencer Mohamed Toubache-Ter weet namelijk dat Pocognoli bovenaan de verlanglijst staat bij RC Lens, dat op zoek is naar een opvolger voor Will Still. De nummer acht van het voorbije Ligue 1-seizoen heeft momenteel twee topkandidaten: de Portugees Luis Castro en Pocognoli. Iets wat ook bevestigd wordt door transferwatcher Sacha Tavolieri.
Hij stelt de Unionisten wel ietwat gerust. Sowieso focust Pocognoli zich momenteel enkel en alleen op de titelontknoping. Bovendien staat hij open voor een langer verblijf in het Dudenpark, met name als Champions League-voetbal wordt gehaald. Afwachten dus of Lens hem alsnog op andere gedachten kan brengen.
En tout cas, quelle journée à Lens.
— Mohamed TOUBACHE-TER (@MohamedTERParis) May 22, 2025
Entre ceux qui savonnent la planche & ce mercato qui arrive + un Président qui veut gagner en investissant moins sans oublier ce duel
Luis Castro- Sébastien Pocognoli 😉
À suivre, #RCLens pic.twitter.com/7DDoT1Y8kI